Belçika

Avrupa Birliği yönetiminin kilit noktası konumunda olan Belçika, kendine has kültürel mirası, doğal dokusu ve geçmişten beri önemini koruyan mimari yapıtları sayesinde her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Kültür turizmi açısından örnek olan Belçika, fantastik film festivalleri, sokak gösterileri ve ücretsiz konserleri ile her yıl turistik cazibesini artırmayı başarıyor. Latin-Germen dünyası arasında bir sınır olarak bilinen ve ilkbahar-yaz dönemlerinde daha yoğun bir turist popülasyonu ile karşılaşan Batı Avrupa ülkesinin her köşesinde, Art-Nouveau mimari tarzın yansıtıldığı tarihi eserlere rastlanılıyor.

Dünyanın en modern şehirleri arasında bulunan Brüksel; Gotik Belediye Binası, Laken Kalesi, Kraliyet Sarayı ve UNESCO ile koruma altına alınmış olan Dernek Evleri ile eşsiz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Muhteşem mimarisi ile ziyaretçilerini etkileyen Gent şehrinde Saint Nicholas Katedrali, Tarihi Saat ve Çan Kulesi gibi pek çok turistik değer karşınıza çıkıyor.

Önemli bir liman kenti olan Antwerp, ülkenin moda, ve sanat alanında yoğunlaşmış en çekici bölgelerinden birisini oluşturuyor. Bira ve çikolataseverlerin akınına uğrayan Brugge de estetik yapıdaki eserleri ile gezginleri, Orta Çağ tarihinin derinliklerine sürüklüyor. Yemyeşil ormanların ve farklı türdeki mağaraların göze çarptığı Ardendes şehrinde ise doğa ile iç içe bir yaşantı kendini gösteriyor.

Brüksel gezilecek yerler listesi

Brüksel Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 34 Nokta)

Brüksel gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Benelux turlarının genellikle günübirlik gezilecek yerlerinden biri olarak değerlendirilen Brüksel aslında daha fazla zamanı hak eden bir şehir.

Bürokratik görünümü dolayısıyla çoğu turist tarafından sıkıcı olarak damgalanan Brüksel’i daha kapsamlı şekilde gezenler ise bu genel kanıya pek de katılmıyor. Brüksel gezilecek yerler listesi ise kenti her yönüyle tanımanız ve onun çok yönlü güzelliklerine şahit olmanız açısından iyi bir rehber olacaktır.

Brüksel'de nerede alışveriş yapılır?

Brüksel’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Brüksel’de nerede alışveriş yapılır diye araştırıyorsanız biraz kafanızın karışık olması çok normal. Çünkü Belçika‘nın başkenti, Avrupa Birliği ve NATO’nun yönetim merkezi Brüksel alışveriş konusunda hem bir cennet hem de değil.

Brüksel'den ne alınır?

Brüksel’den Ne Alınır? En Güzel 8 Hediye

“Brüksel’den ne alınır?” Aslında Belçika’nın başkenti Brüksel’in özellikle alışveriş anlamında ideal bir destinasyon olduğunu düşünmüyorum. Öte yandan bu şehre yapacağınız turistik bir ziyaretten kendinize küçük birer hatıra, sevdiklerinize beğenecekleri birer hediye alamayacaksınız anlamına da gelmiyor bu. 

Brüksel'de ne yenir?

Brüksel’de Ne Yenir? En Popüler 14 Lezzet

“Brüksel’de ne yenir?” Belçika’nın başkenti olan Brüksel, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin de merkezidir. Almanya ve Fransa’dan yoğun şekilde etkilenen şehirde göçmen nüfusun önemli bir yer kapladığını söyleyebilirim.

Brüksel'de ne yapılır?

Brüksel’de Ne Yapılır? Yapılacak 8 Şey

“Brüksel’de ne yapılır?” Belçika‘nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel küçük, rahat ve keyifli bir şehir. Büyüleyici mimarisi ve tarihi şehrin hemen her köşesine sinmiş diyebilirim. Şehrin dinamiği ise bildiğimiz diğer Avrupa kentlerinden çok farklı.

brugge gezilecek yerler listesi

Brugge Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 19 Nokta)

Brugge’de nereler gezilir? Brugge gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Belçika‘nın kuzeyindeki Flaman bölgesinin en özel şehirlerinden biri olan Brugge, Orta Çağ atmosferi ve sanatsal birikimi ile kültür turlarından hoşlanan gezginleri kendisine çekiyor.

antwerp gezilecek yerler

Antwerp Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 15 Nokta)

Bir liman kenti olan Antwerp, mimari açıdan etkileyici tarihi binaları ve dinamik yapısıyla Belçika’nın diğer kentlerinden ayrılıyor. Kentin bu yapıya sahip olmasında 15. yüzyılın ortasından itibaren finans alanında yaptığı atılımlarla Avrupa’nın mali anlamda merkezi haline gelmesinin büyük rolü var. Günümüzde elmas ticaretine yön veren kentin en gözde mekânlarını, sizler için derlediğim Antwerp gezilecek yerler listesinde bulabilirsiniz.