Brugge Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 19 Nokta)

Brugge’de nereler gezilir? Brugge gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Belçika‘nın kuzeyindeki Flaman bölgesinin en özel şehirlerinden biri olan Brugge, Orta Çağ atmosferi ve sanatsal birikimi ile kültür turlarından hoşlanan gezginleri kendisine çekiyor.

Bir zamanlar ticari gemilerin Avrupa’nın dört bir yanından değerli yükler taşıdıkları kanalları ise romantik anlar yaşamak isteyen çiftlere aradıkları ortamı sağlıyor.

Bu özelliklerinin üzerine kentin gastronomik zenginliği de eklenince, Brugge gezilecek yerler listesi hazırlamak gayet keyifli bir aktiviteye dönüşüyor. Rehber boyunca çok önemli bilgiler paylaşacağım ama öncesinde bunlara dikkat;

Nerede kalınır? Tarihi Merkez (Markt & Burg), Sint-Andries, Tren İstasyonu & Sint-Michiels ve Assebroekesi çevresi şehirde konaklama için en uygun yerler. Detayları Brugge’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Otel tavsiyeleri: Brugge şehir merkezinde yer alan en popüler otellerden bazıları: 3★ Monsieur Maurice, 4★ Crowne Plaza Hotel, 5★ Hotel Dukes Palace.

Brugge Gezilecek Yerler Listesi

brugge gezilecek yerler harita konumları
Brugge gezilecek yerler haritası. Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz. Google Maps’te açmak için tıklayın.

Brugge’de gezip görülmesi gereken yerler:

 1. Kanallar
 2. Grote Markt
 3. Brugge Çan Kulesi
 4. Burg Meydanı
 5. Begijnhof
 6. Eski St John Hastanesi
 7. Groeningemuseum
 8. Minnewaterpark
 9. Kutsal Kan Bazilikası
 10. Gruuthusemuseum
 11. Aziz Salvator Katedrali
 12. The Church of Our Lady
 13. Belediye Sarayı
 14. Choco-Story
 15. De Halve Maan Bira Fabrikası
 16. Historium Brugge
 17. Kantcentrum
 18. Torture Museum Oude Steen
 19. Frietmuseum

1. Kanallar

brugge gezi rehberi brugge kanal turu

Deneyimli bir gezgine soracak olursanız, Brugge gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarının başında kente canlılık katan kanalların geldiğini söyleyecektir.

Brugge’ün “Kuzey’in Venedik’i” lakabını almasını sağlayan su yolları, 12. yüzyılda ticari faaliyetlerin daha rahat yapılabilmesi amacıyla inşa edilmiş. Günümüzde ise bu kanallar, yalnızca ulaşım ihtiyacına alternatif çözüm yolu olarak kullanılıyor.

Kentin gelişimine büyük katkı yapan kanallar, Orta Çağ havasını daha yoğun şekilde hissetmek isteyen gezginlere bir de cazip fırsat sunuyor.

Eğer 30 dakikanızı su yollarında gerçekleştirilen tekne gezintisine ayıracak olursanız, St. Boniface Köprüsü ve Minnewater gibi özel mekânları farklı açılardan görme ayrıcalığına kavuşabilirsiniz.

2. Grote Markt

Brugge gezi rehberi Grote Markt

Kanal turunu tamamladıktan sonra rotanızı tarihi kent merkezinin kalbi sayılan Grote Markt‘a çevirebilirsiniz. Adının dilimizdeki karşılığı “Büyük Pazar” olan alan, uzun süre boyunca kentin ticari hayatına yön vermiş.

19. yüzyılın hemen başında kısa bir süre için adı değiştirilen meydan, şimdilerde ise hareketli atmosferi, kafeleri ve çevresini saran birbirinden güzel binalar sayesinde ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Grote Markt’ı gezerken yakından inceleme imkânı bulacağınız iki heykel, 1302’de Fransızlar’a karşı ayaklanan Flaman halkına önderlik eden Jan Breydel ve Pieter de Coninck’e aitler.

1280’deki yangında tamamına yakını yok olan 1 hektar büyüklüğündeki alanda ayrıca göz kamaştırıcı güzellikteki Belfry ve 19. yüzyılın son çeyreğinde yenilenen bölge mahkemesi de ziyaret edilmeyi bekliyor.

3. Brugge Çan Kulesi

brugge çan kulesi brugge gezilecek yerler

Hazır Grote Markt’ta zaman geçirirken, kentin ihtişamlı manzarasını seyretmek için Brugge Çan Kulesi‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Geçmişte devlet hazinesine ve arşivine ev sahipliği yapmış olan kule, ilk olarak 1240 yılında inşa edilmiş. Ancak kentin en önemli simgelerinden biri sayılan yapı, zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı defalarca yenilenmiş.

Gotik mimariye sahip Brugge Çan Kulesi ya da orijinal adıyla Belfry‘ın en üst kısmına ulaşmak için 366 basamaklı merdiveni aşmak gerekiyor.

Yukarıdaki seyir bölümü dar olduğu için her defasından yalnızca 70 ziyaretçiye izin veriliyor. Eğer kuleyi çarşamba veya hafta sonu ziyaret ederseniz, 47 çanının çalmaya başladığı ana denk gelebilirsiniz.

 • Ziyaret Saatleri: 09.30-18.00
 • Giriş Ücreti: €10

4. Burg Meydanı

Burg Square brugge gezilecek yerler

Grote Markt’ın doğusunda yer alan Burg Meydanı, asırlar boyunca kentin yönetim merkezi olarak anılmış. Meydanın çevresindeki alan, 2. yüzyıldan itibaren yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmaya başlamış.

9. yüzyıldan itibaren ise Flaman Kontları’nın yönetim merkezi olarak buraya Brugge Özgürlük Sarayı inşa edilmiş. Meydan, atmosfer açısından Büyük Pazar’ın gerisinde kalsa da bu saray ve onun komşusu olan diğer yapılarla birlikte kentte yoğun ilgi gören mekânlardan biri haline geliyor.

Breidelstraat üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz Burg Meydanı’nda, yapımının üzerinden uzun süre geçmiş olmasına rağmen Belediye Sarayı hala göz kamaştırıyor.

Flaman Kontları’nın ardından adalet divanı tarafından kullanılan Özgürlük Sarayı, Brugge’de Rönesans mimarisinin nadir örneklerinden birini oluşturuyor. Tabii hazır buraya gelmişken Kutsal Kan Bazilikası’nı da atlamamak gerekiyor.

5. Begijnhof (Beginaj Yapıları)

Begijnhof Brugge gezi rehberi

Sivil mimariye ve geleneksel yaşam tarzına özgü detayları öğrenmek için Brugge gezilecek yerler listenize Begijnhof‘u ekleyebilirsiniz.

Beyaz renkli evleri ve sakin manastır bahçesi ile konuklarını büyüleyen yerleşim bölgesi, 1245 yılında kurulmuş. Yüzyıllar boyunca burada dini hayatı benimsemiş ve azat edilmiş kadınlar yaşamış.

Tarihi yerleşimde, Aziz Benedict Tarikatı’na bağlı rahibeler ile bu tarikatla ilgisi olmayan; ancak yaşamları boyunca evlenmemeye karar vermiş kadınlar yaşamlarını sürdürüyor.

Begijnhof, kente turist akınının yaşandığı yaz aylarında bile huzur dolu atmosferi ile dikkat çekiyor. Siz de bu ortamdan yararlanıp fotoğraf çekebileceğiniz harika manzaralar yakalayabilirsiniz.

Dahası buradaki örnek evi ziyaret edip, 17. yüzyıl yaşam tarzına dair değerli bilgiler edinebilirsiniz.

 • Ziyaret Saatleri: 06.30-18.30
 • Giriş Ücreti: €2

6. Eski St John Hastanesi

Eski St John Hastanesi brugge gezilecek yerler

Kanal turları sırasında farklı açıdan görme fırsatı yakalayacağınız binalardan biri olan Eski St John Hastanesi, 12. yüzyılda kurulmuş. Bu nedenle hastane, Avrupa’nın alanından en eskileri arasında gösteriliyor.

Yerel dildeki adı Sint-Janshospitaal olan tarihi yapıyı ziyaret etmenizi önermemdeki ana nedenleri, Orta Çağ’da hastanelerde nasıl şifa dağıtıldığına dair ziyaretçileri ile paylaştığı bilgiler ve müze bölümünde barındırdığı değerli sanat eserleri olarak sıralayabilirim.

Orijinal görüntüsünden hemen hemen hiçbir şey kaybetmemiş olan Eski St John Hastanesi’nde görülmesi gereken yerlerin başında eczane ve bitki bahçesi geliyor.

Sanat eserleri ise bir zamanlar revir olarak kullanılan kısımda sergileniyor. 1829 yılından bu yana sanatseverlerin beğenisine sunulan eserlerin altı tanesi, Hans Memling’in imzasını taşıyor.

 • Adres: Mariastraat 38, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.00
 • Giriş Ücreti: €12

7. Groeningemuseum

brugge gezilecek yerler Groeningemuseum

Hastanenin müze bölümünde sergilenen eserlerin, Flaman sanatının ilkel ve Rönesans dönemleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmanız için yeterli olmayacağını düşünebilirsiniz.

Bu durumu aşmak için gezi programınıza, Brugge’ün en ünlü sanat galerisi Groeningemuseum‘u dâhil edebilirsiniz. Orta Çağ’da Eekhout Manastırı’nın bulunduğu alan üzerine inşa edilen müze, 150’ye yakın esere ev sahipliği yapıyor.

Groeningemuseum’u ziyaret ettiğinizde Jan Van Eyck’in “Madonna with Canon Van der Paele” ve “Madonna Crowned by Angels” adlı çalışmalarını yakından inceleyebilirsiniz.

Müzede ayrıca kentin önemli noktalarının en güzel halleriyle resmedildiği eserleri de görebilirsiniz. Auguste Van de Steene’nin Pazar Meydanı’na odaklandığı çalışması, bu tarz eserlerin en dikkat çekicisi.

 • Adres: Dijver 12, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.00
 • Giriş Ücreti: €12

8. Minnewaterpark

Minnewaterpark brugge gezilecek yerler

Aşk Gölü” adıyla da anılan Minnewater Park, Brugge’ün Orta Çağ’daki haline ışık tutuyor. Tekne turlarının önemli duraklarından biri olan bu huzur dolu mekân, bir zamanlar rıhtım olarak kullanılıyormuş.

Rusya’dan gelen ve yün, şarap, baharat, ipek yüklü gemiler buraya yanaşıyormuş. Şehir merkezine yalnızca 20 dakika uzaklıktaki park, şimdilerde ise romantik atmosferi ile çiftleri kendisine çekiyor.

Her yıl temmuz ayında bir müzik festivaline ev sahipliği yapan Minnewaterpark, aynı zamanda kentin simgeleri arasında sayılan kuğu sürüsünü ağırlıyor.

Zaman içerisinde hakkında aşk temalı hikâyeler türetilen parkın enfes manzarasını seyretmek isterseniz, park içerisindeki kulenin en üst katına çıkabilirsiniz. Fotoğraf çekimi içinse köprüye gitmenizi öneririm.

9. Kutsal Kan Bazilikası

kutsan kan bazilikası brugge gezilecek yerler

Burg Meydanı’nı anlatırken adını andığım Kutsal Kan Bazilikası, 1291 yılında inşa edilmiş. Dini yapı, günümüzdeki görünümünü ise büyük oranda 15. yüzyıldaki çalışmalar sonucunda elde etmiş.

Gotik ve Romanesk mimariden izler taşıyan bazilikada, 12. yüzyılda gerçekleştirilen Haçlı Seferi sonrasında kente getirilen ve kutsal sayılan obje bulunuyor. Bu objenin Hz. İsa’nın birkaç damla kanını barındırdığına inanılıyor.

Bazilikaya adını veren kutsal emanet, üst katta sergileniyor. Gümüş koruma içerisinde muhafaza edilen şişenin dışında Kutsal Kan Bazilikası’nın iç kısmında gezerken girişteki yarı kabartmaya zaman ayırmayı sakın unutmayın. Eserde, Hz. İsa’nın vaftiz töreni betimleniyor.

 • Adres: Burg 13, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.30
 • Giriş Ücreti: €2,50 (Müze)
 • Web Sitesi: holyblood.com

10. Gruuthusemuseum

belçika brugge tatili Gruuthusemuseum

1865 yılında Felix d’Hoop önderliğinde kurulan Gruuthusemuseum, Brugge gezilecek yerler listenize almanızı önereceğim bir diğer kültürel tesis.

Uzun süreli yenileme çalışmalarının ardından 2019 yılının ağustos ayında kapılarını yeniden ziyarete açması planlanan uygulamalı sanatlar müzesi, adını eskiden birayı lezzetlendirmek için kullanılan çiçek ve bitki karışımından alıyor. Bu isim aynı zamanda bu karışımı üreten ailenin soyadı olma özelliği taşıyor.

Gruuthusemuseum’u gezerken, 15.-19. yüzyıllar arasında bira üretiminden büyük bir servet kazanan ailenin lüks yaşamı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kültürel tesiste sergilenen koleksiyonun büyük bölümünü, gümüş ve altın yemek takımlarından el işi halılara kadar bir zamanlar Gruuthuse Ailesi tarafından kullanılan eşyalar oluşturuyor.

 • Adres: Dijver 17, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.00
 • Giriş Ücreti: €12

11. Aziz Salvator Katedrali

brugge turu St Salvators Cathedral

Neo-Gotik ve Romanesk mimariye özgü göz alıcı güzellikteki ayrıntılarla süslü Aziz Salvator Katedrali, şehirdeki en eski dini yapı olma özelliği taşıyor.

12. yüzyılda inşa edilen katedral, kudretli görünüme sahip kulesi ve içerisinde barındırdığı eserler sayesinde zaman geçtikçe gezginlerin şehirde sık ziyaret ettikleri yerlerden biri haline gelmiş. Sadeliğin öne çıktığı mekânın iç kısmını ilgi çekici kılan da bu eserler oluyor.

Aziz Salvator Katedrali’nin içerisine girdiğinizde dört bir yana dağılmış değerli halıları ve tabloları görebilirsiniz. Mezarlar ve müze haline getirilmiş hazine odası ise kulenin hemen altında yer alıyor.

Eğer katedralin hazine odasını ziyaret edecek olursanız, Flaman ressamların birbirinden değerli eserlerini görebilirsiniz.

 • Adres: Sint-Salvatorskoorstraat 8, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.00-17.45
 • Giriş Ücreti: €2 (Hazine)

12. The Church of Our Lady

The Church of Our Lady brugge gezilecek yerler

Kilise turunuzu tamamlamadan önce 122 metre uzunluğundaki kulesi sayesinde kent silüetinde yer etmiş The Church of Our Lady‘ye mutlaka uğramanızı öneririm.

Taş yapı ustalığının Brugge’de ne kadar gelişmiş olduğunun göstergesi konumundaki zarif kilise, 13. yüzyılda inşa edilmiş.

Yapının, kanal turları sırasında kolayca fark edilebilen kulesi, tuğlayla örülmüş türdeşleri arasında yükseklik bakımından dünyada ikinci sırada sayılıyor.

The Church of Our Lady’nin hazine bölümünde 15. ve 16. yüzyıl sanat eserleri sergileniyor. Bu eserler arasında Michelangelo’nun yapımı için İtalya’yı terk ettiği tek çalışma olarak bilinen “Madonna ve Çocuk” heykeli bulunuyor.

Pieter Pourbos imzasını taşıyan “Çobanların Tapınması” isimli eser de dikkatleri üzerine çekmekten geri kalmıyor.

 • Adres: Mariastraat, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.00
 • Giriş Ücreti: €6

13. Belediye Sarayı

brugge gezilecek yerler Bruges City Hall

Burg Meydanı’nı mimari açıdan gösterişli kılan yapıların başında gelen Belediye Binası, 1376-1420 yılları arasında inşa edilmiş.

Benelüks’teki türdeşlerinin en eskisi olma özelliği taşıyan yapı, günümüzdeki görünümünü ise 19. yüzyılın sonlarında şehir mimarı Delacenserie’nin önderliğinde gerçekleştirilen 20 yıllık yenileme çalışmaları sonucunda kazanmış.

Bu çalışma esnasında sadece eskiyen kısımlar yenilenmekle kalmayıp Gotik Salon gibi göz kamaştırıcı eklentiler de yapılmış.

Belediye Sarayı’nı gezerken önce ana salonu ziyaret edebilirsiniz. 14. yüzyıldan kalma konsolların ve portrelerin bulunduğu bu kısımda, multimedya sunumları vasıtasıyla hem yapının hem de önündeki meydanın tarihçesi hakkında önemli bilgiler aktarılıyor.

Daha sonrasında ise Gotik ve tarihi salonlara geçebilirsiniz. Bu esnada şehirde kullanılan ilk paraları, büyük mühür gibi önemli parçaları ve Galbert’ın tarihi kayıtlarının kopyasını inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz.

 • Adres: Burg 12, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.00
 • Giriş Ücreti: €6

14. Choco-Story

brugge'de görülmesi gereken yerler Choco Story

Hatırlarsanız, yazımın başında Brugge’ün gastronomik açıdan da zengin bir şehir olduğundan bahsetmiştim. Eğer kentin bu yönü hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, tatiliniz esnasında zamanınızın bir kısmını Choco-Story‘ye ayırabilirsiniz.

Sint-Jansplein üzerindeki 16. yüzyıldan kalma Huis de Crone’da faaliyet gösteren müzede, konuklara dünyaca ünlü Belçika çikolatalarının nasıl yapıldığına dair değerli bilgiler aktarılıyor.

Konu kakao ve çikolata olunca, Choco-Story’de paylaşılan bilgiler sadece yapım aşaması ile sınırlı kalmıyor. Bu eşsiz lezzetin paganizmin Avrupa’da yaygın olduğu dönemde nasıl kullanıldığı ve Mayalar’ın tarifleri konusunda da ziyaretçilere ilginç detaylar aktarılıyor.

Tabii siz bu detaylarla ilgilenmeyip doğrudan imalathane bölümüne geçebilir ve tadıma odaklanabilirsiniz.

 • Adres: Wijnzakstraat 2, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-17.00
 • Giriş Ücreti: €9,5
 • Web Sitesi: choco-story-brugge.be

15. De Halve Maan Bira Fabrikası

Brouwerij De Halve Maan brugge gezi notları

Belçika, waffle ve çikolata dışında biralarıyla da ünlü. Keşişlerin üretimini bir gelenek haline getirdiği bu içeceğin hikâyesini dinlemek isterseniz, Brugge gezilecek yerler listenize De Halve Maan Bira Fabrikası‘nı ekleyebilirsiniz.

Asırlardır Maes Ailesi tarafından iletilen fabrikada, rehberli turlara katılarak biranın yapım sürecinin her aşaması hakkında eşsiz bilgiler edinebilirsiniz.

De Halve Maan Bira Fabrikası’nı ayrıca üst düzey gastronomik deneyim yaşamak için ziyaret edebilirsiniz. Fabrikanın modern taverna atmosferine sahip restoranında, her gün 12.00-15.30 saatleri arasında damak çatlatan lezzetler servis ediliyor. Kanal manzarası eşliğinde burada bir şeyler yemek gerçekten de oldukça keyifli oluyor.

 • Adres: Walplein 26, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 11.00-16.00
 • Giriş Ücreti: €12 (Standart Tur)
 • Web Sitesi: halvemaan.be

16. Historium Brugge

Historium Brugge brugge gezilecek yerler

Kentin altın çağını merak eden gezginler için Historium Brugge, bambaşka bir önem taşıyor. Bu nedenle Grote Markt üzerindeki en önemli cazibe noktalarından biri sayılan müze, şimdiki adını 2012 yılında almış.

Kültürel tesiste yalnızca Brugge’ün Orta Çağ’daki hali hakkında bilgi sahibi olmakla kalmayıp, etkileyici kent manzarasını da seyredebilirsiniz. Tabii bunun için 145 basamaklı merdiveni aşıp, zarif kulesinin en üst kısmındaki alana çıkmanız gerekiyor.

Historium Brugge bünyesinde birçok tematik alan bulunuyor. Konukların, Orta Çağ atmosferini tam olarak hissedebilmeleri için her bir bölümde gerek dekora gerekse de özel efektlere özenle yer verilmiş. Hatta bazı bölümlerde sanal gerçeklik teknolojisine başvurulmuş.

 • Adres: Markt 1, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: €17,50
 • Web Sitesi: historium.be

17. Kantcentrum

Kantcentrum belçika brugge

Birbiriyle bağlantılı birkaç evden oluşan Kantcentrum, Brugge’deki dantel işlemeciliğinin geçmişi ve bugünü hakkında bilgi almak isteyenler için ideal mekânların başında geliyor.

Kültürel tesis, müze ve atölye olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Müze bölümünde, usta eller tarafından uzun süre önce işlenmiş dantel örnekleri sergileniyor. Burada ayrıca temel teknikler, dantel çeşitleri ve şekillerin esin kaynakları konusunda gösterimler yapılıyor.

Dantel işlemekle ilgileniyorsanız, Kantcentrum’a saat 14.00’ten sonra gitmenizi öneririm. Zira 17.00’a kadar tesiste, bu alanda usta isimlerin katıldığı etkinlikler düzenleniyor.

Gerçi yeterli zamana sahipseniz, kurslarda da yerinizi alabilirsiniz. Eğitim grupları, katılımcıların seviyelerine uygun olarak oluşturuluyor.

 • Adres: Balstraat 16, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-17.00
 • Giriş Ücreti: 6 Euro
 • Web Sitesi: kantcentrum.eu

18. Torture Museum Oude Steen

brugge gezilecek yerler işkence müzesi

Avrupa’daki en eski cezaevlerinden biri olduğu sanılan yapıda konuklarını ağırlayan Torture Museum Oude Steen, kentte ziyaret edebileceğiniz en ürkütücü cazibe noktası. Ancak insanı derinden etkileyen bu müze, şehirde bir zamanlar benimsenen hukuk, düzen ve adalet anlayışına açıklık getiriyor.

Orta Çağ’da iyilik ve kötülük arasındaki ilişkiye odaklanan Torture Museum Oude Steen’in insanı ürperten koridorlarında dolaşırken envai çeşit işkence aleti ile karşılaşabilirsiniz.

Sayısı yüzü aşan aletler, kronolojik sırayla sergileniyor. Bilgilendirme ise adli bağlamlarına göre yapılıyor.

 • Adres: Wollestraat 29, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 10.30-18.30
 • Giriş Ücreti: 8 Euro

19. Frietmuseum

Frietmuseum brugge gezilecek yerler

Belçika mutfağının en özel lezzetlerinden biri olan patates kızartmasını merkezine alan Frietmuseum, Brugge gezilecek yerler listenize eklemenizi önereceğim son kültürel tesis.

14. yüzyıldan kalma bir binada faaliyet gösteren müze, patatesin tarihçesini İnka mezarlarından Belçika’daki fritözlere girişine kadar takip ediyor. Üstelik bunu yaparken birbirinden lezzetli ikramlar sunmayı da ihmal etmiyor.

Choco-Story’yi kuran deneyimli isimler tarafından faaliyete geçirilen Frietmuseum’da, yeni tarifler öğrenebilirsiniz. Dilerseniz pişirilen lezzetlerin tadına da bakabilirsiniz.

 • Adres: Vlamingstraat 33, 8000 Brugge
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-17.00
 • Giriş Ücreti: 7 Euro

Brugge’de Nerede Kalınır?

Brugge otel tavsiyesi konaklama
Şehrin tam merkezinde yer alan 4 yıldızlı Crowne Plaza Hotel, Brugge’de konaklama için güzel bir seçenek. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Brugge’de nerede kalınır? yazımda detaylıca anlattığım gibi Brugge’de konaklama yapabileceğiniz en güzel bölgeler: Tarihi Merkez (Markt & Burg), Sint-Andries, Tren İstasyonu & Sint-Michiels ve Assebroekesi çevresi.

Brugge genel olarak çok küçük bir şehir, bu yüzden hangi bölgesinde konaklarsanız konaklayın gezip görülmesi gereken tüm önemli yerlere kısa bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Yine de ben şehrin tam kalbinde, temiz, modern ve uygun fiyatlı bir yerde konaklamak istiyorum derseniz Pazar Meydanı’na yalnızca 220 m uzaklıkta yer alan 4 yıldızlı Crowne Plaza Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Yaklaşık 1500 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,8 gibi yüksek bir puan alan tesis özelikle merkezde, temiz bir yer isteyenler için oldukça ideal. Otel hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Brugge gezilecek yerler yazısı boyunca şehirde yer alan ve gezip görmeniz gereken tüm önemli yerler hakkında bilgiler vermeye çalıştım.

Yorum yapın