Brüksel

Belçika’nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel, Orta Çağ’dan kalan mirasını günümüz şartları ile başarıyla harmanlamış bir kent. Adı “bataklık içindeki yerleşim yeri” anlamına gelen kent, bu sayede hem kültür turlarının hem de eğlence odaklı tatil arayışındaki gezginlerin gözdesi haline gelmiş.

Ülkemizden gerçekleştirilen direkt uçuşları kullanarak ortalama 3 buçuk saatte ulaşabileceğiniz Brüksel’e serin geçen bahar aylarında gittiğinizde Grand Place Meydanı, Hotel de Ville, St. Michael ve St. Gudula Katedrali gibi simge yapıları rahatlıkla gezebilirsiniz.

Hava sıcaklığının 20-25 derece aralığında olduğu yaz mevsiminde kente gelirseniz; Festival Couleur Cafe, Ommegang Ortaçağ Tarih Festivali başta olmak üzere farklı konseptteki organizasyonları yerinde izleyebilirsiniz.

Alışveriş tutkunlarının ünlü markalara ve yerel ürünlere vergi avantajlarından yararlanarak ulaşabildiği kentin hareketli gece hayatıysa sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Güvenli bir şehir olan Brüksel’de konaklama tesisleri fiyat açısından her keseye uygun seçenek sunarken, merkezi konumları ile tatilcileri memnun ediyor.

Ayrıca Belçika çikolataları, waffle ve manastır biraları ile ünlü kentte yürüyerek veya metro, tramvay, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Brüksel gezilecek yerler listesi

Brüksel Gezilecek Yerler – En Güzel 34 Yer

Brüksel gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Benelux turlarının genellikle günübirlik gezilecek yerlerinden biri olarak değerlendirilen Brüksel aslında daha fazla zamanı hak eden bir şehir.

Brüksel'de nerede alışveriş yapılır?

Brüksel’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Brüksel’de nerede alışveriş yapılır diye araştırıyorsanız biraz kafanızın karışık olması çok normal. Çünkü Belçika‘nın başkenti, Avrupa Birliği ve NATO’nun yönetim merkezi Brüksel alışveriş konusunda hem bir cennet hem de değil.

Brüksel'den ne alınır?

Brüksel’den Ne Alınır? En Güzel 8 Hediye

“Brüksel’den ne alınır?” Aslında Belçika’nın başkenti Brüksel’in özellikle alışveriş anlamında ideal bir destinasyon olduğunu düşünmüyorum. Öte yandan bu şehre yapacağınız turistik bir ziyaretten kendinize küçük birer hatıra, sevdiklerinize beğenecekleri birer hediye alamayacaksınız anlamına da gelmiyor bu. 

Brüksel'de ne yenir?

Brüksel’de Ne Yenir? En Popüler 14 Lezzet

“Brüksel’de ne yenir?” Belçika’nın başkenti olan Brüksel, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin de merkezidir. Almanya ve Fransa’dan yoğun şekilde etkilenen şehirde göçmen nüfusun önemli bir yer kapladığını söyleyebilirim.

Brüksel'de ne yapılır?

Brüksel’de Ne Yapılır? Yapılacak 8 Şey

“Brüksel’de ne yapılır?” Belçika‘nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel küçük, rahat ve keyifli bir şehir. Büyüleyici mimarisi ve tarihi şehrin hemen her köşesine sinmiş diyebilirim. Şehrin dinamiği ise bildiğimiz diğer Avrupa kentlerinden çok farklı.

Brüksel şehir içi ulaşım rehberi

Brüksel Şehir İçi Ulaşım Rehberi (Metro, Tramvay, Otobüs…)

Belçika‘nın başkenti Brüksel, sanatsal ve mimari anlamda Avrupa’nın en zengin çeşitliliğe sahip kentleri arasında sayılıyor. Avrupa Birliği ve NATO’nun merkezlerinden birisi olan başkentin Orta Çağ atmosferini günümüze taşıyan kent merkezinde yürüyerek veya bisikletle rahatça dolaşabilirsiniz. Efor sarf etmeden, kısa sürede ulaşım içinse pek çok farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.