Valencia

İspanya’nın Katalonya bölgesinde, verimli bir ovada, etrafı portakal ağaçlarıyla çevrili Valencia, ülkesinin nüfus açısından üçüncü büyük şehri. İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in kıyısına kurulan şehir önemli bir kültür, sanat, turizm ve endüstri merkezi.

Gece hayatı, müzik festivalleri, plajları ve boğa güreşi arenalarıyla son derece hareketli olan Valencia aynı zamanda, Vizigotlar, Romalılar ve Endülüslüler’den günümüze ulaştırdığı tarihi dokusuyla da beğeniliyor.

IMAX sinema salonu Hemisferic, opera binası Palau de les Arts Reina Sofia, etkinlik merkezi Agora, botanik parkı Umbracle ve Avrupa’nın en büyük akvaryumu Oceanografic gibi modern mimariyle inşa edilmiş yapıları barındıran Bilim ve Sanat Şehri’ni mutlaka gezmenizi tavsiye edeceğimiz Valencia, mavi bayraklı Malvarossa gibi ünlü plajlara da sahip.

Hem dünya mutfaklarının uluslararası temsilcilerini hem de Akdeniz mutfağının tüm zenginliğini bulabileceğiniz şehir, dünyaca ünlü bir çeşit sarı pirinç yemeği olan “paella”nın anavatanı.

Deniz ürünlü, tavuklu, av hayvanı etli, sucuklu, sosisli onlarca farklı “paella”yı dneyebileceğiniz Valencia, İspanya’nın dünyaya armağan ettiği, içinde meyve parçalarının yanı sıra az miktarda votka ya da rom da bulunan kırmızı şarap kokteyli “sangria” konusunda da çok iddialı.

Valencia'da nerede kalınır?

Valencia’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Valencia’da nerede kalınır?” Valencia, tüm görkemine rağmen turistik açıdan hak ettiği değeri bulmakta zorlanan İspanyol kentlerinin başında geliyor. Oysaki şehir; zengin tarihi, harika mutfağı, eşsiz kültürü ve gece hayatıyla konuklarına yılın dört mevsimi farklı deneyimler yaşatabiliyor.

Valencia gezilecek yerler rehberi

Valencia Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 20 Nokta)

Valencia’da nereler gezilir? Valencia gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Barcelona’nın ardından Katalan kültürünü tanımak adına seyahat edilebilecek en güzel destinasyon olan Valencia, her daim ışıl ışıl ve hem tarihi hem de kültürel bakımdan zenginliğini cömertçe sergileyen bir şehir.