İsviçre

Bazı yerler vardır, denizin mavisini göremeseniz de, doğanın yeşilliği, tabiatın güzelliği alır götürür sizi. İşte İsviçre de tam olarak böyle bir ülke.

Dağların ve vadilerin bir araya gelmesiyle oluşan o pitoresk görüntü, insanı uzaklara götürür cinsten. Ülkenin %60’lık kısmını çevreleyen Alpler, ziyaretçilere her mevsim ayrı bir manzara sunuyor.

Batı Avrupa’da bulunan bu masalsı ülke aynı zamanda mimarileri ve zengin mirası ile dikkat çeken tarihi şehirlere ev sahipliği yapıyor. Hayatın yavaş aktığı huzur durağı Cenevre, yaşam kalitesi ile insanı kendine çeken Zürih, tabii güzelliklerin ana vatanı Bern ve gotik yapıları ile puslu havasıyla bir ahenk yakalayan Basel şehirleri İsviçre’nin en rağbet gören kentleri arasında yer alıyor.

Bu kentler tarihi, kültürel ve sanatsal zenginliklerinin yanı sıra; Basel Fasnacht, Uluslararası Balon Festivali ve baharın gelişini haber veren Sechselauten gibi etkinlikleriyle de farklı deneyimler sunuyor.

İsviçre’yi özel yapan yalnızca bunlar değil; çikolatanın ve peynirin ana vatanı olan bu ülkenin yemekleri de ona ün veren detaylar arasında. Özellikle İsviçre mutfağının en leziz tatlarından Fondü, Raclette, Zürcher Geschnetzeltes ve Bratwürst gibi lezzetler gurme gezginlere damak şöleni yaşatıyor.

Zürih gezilecek yerler listesi

Zürih Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 26 Nokta)

Zürih gezilecek yerler listesine hangi büyüleyici ve popüler yerleri almak lazım? Alp Dağları’na eteklerinde yer alan Zürih, İsviçre’nin kültürel ve ekonomik anlamda başkenti olarak nitelendiriliyor. Dünyaca ünlü bir finans merkezi olmakla birlikte, tarihi ve kültürel açıdan da son derece zengin olan kent gölü, nehri ve doğal güzellikleri ile de turistleri kendine hayran bırakıyor.

Zürih'te nerede kalınır?

Zürih’te Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Zürih’te nerede kalınır?” İsviçre’nin en büyük kenti Zürih, bankacılık ve finans faaliyetlerinin çok daha ön planda olması nedeniyle turistik açıdan yeterli değeri göremiyor. Tabii bu duruma bir de pahalılık eklenince kent, gezginler için seyahat kararı alması zor bir destinasyon haline geliyor.