Zürih’te Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Zürih’te nerede kalınır?” İsviçre’nin en büyük kenti Zürih, bankacılık ve finans faaliyetlerinin çok daha ön planda olması nedeniyle turistik açıdan yeterli değeri göremiyor. Tabii bu duruma bir de pahalılık eklenince kent, gezginler için seyahat kararı alması zor bir destinasyon haline geliyor.

Bu zorluğun üstesinden kolayca gelebilmek, kaliteli eğlence ve alışveriş fırsatlarını rahatça değerlendirebilmek, Orta Çağ atmosferini yansıtan caddelerde saklı kalmış kültürel mekânlara yakın olmak adına konaklama seçimi yaparken “Zürih’te nerede kalınır?” sorusunun ideal yanıtlarına odaklandığım bu rehberden yardım alabilirsiniz.

Acelesi Olanlara…

Zürih’te konaklama için en ideal bölgelerin başında Tarihi Şehir Merkezi olarak geçen Altstadt ile hemen yanı başındaki Aussersihl & Langstrasse bölgesi geliyor. Bu bölgelerde konaklayarak gerek şehir içindeki gezilecek yerlere gerekse de tren istasyonuna yürüyerek çok kolayca ulaşabilirsiniz.

Ben son Zürih gezimde tren istasyonuna 5 dk yürüme mesafesindeki 3 yıldızlı Best Western Plus Hotel Zürcherhof adlı otelde konakladım ve memnun ayrıldım. Havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayan havaalanı trenlerinin merkezdeki son durağı tren istasyonu. Bu yüzden elde bavul şehir içinde çok dolaşmak istemezseniz siz de gara yakın konumda konaklamayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca şu iki otel de tam tercih edilebilir cinsten:

Zürih otel rezervasyonu için tıklayın.

Zürih’te Nerede Kalınır? Zürih’in Bölgeleri

Zürih'te konaklama yapılacak bölgelerin harita konumları
Zürih’te nerede kalınır haritası. Özellikle 1 numaralı bölge şehre ilk kez giden gezginlerin tercih etmeleri gereken noktalardan…

İsviçre’nin kuzeyinde yer alan Zürih’te konaklama için tercih edebileceğiniz 4 bölge bulunuyor. Bunlar:

  1. Keyif dolu tatil deneyimleri yaşatan Altstadt (Bahnhofstrasse & Hauptbahnhof);
  2. Eğlence tutkunlarına aradıkları fırsatları cömertçe sunan Aussersihl & Langstrasse;
  3. Şehirde uzun süreli konaklama yapmayı planlayanlar için ideal bölge olan Seefeld;
  4. Zürih Gölü kıyısındaki aile dostu konaklama bölgesi Enge.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. Altstadt (Bahnhofstrasse & Hauptbahnhof)

Altstadt oteleri Zürih'te konaklama

Limmat Nehri kıyısına kurulu Altstadt; Orta Çağ yapılarının gölgesinde kentin sosyal, tarihi ve kültürel zenginliğini konuklarıyla cömertçe paylaşıyor.

Bundan dolayı kente ilk defa seyahat edecek gezginler “Zürih’te nerede kalınır?” sorusunun yanıtını kompakt yapısı sayesinde gizli kalmış hazinelerini keşfetmenin son derece kolay olduğu Eski Şehir bölgesinde bulmaya odaklanıyor.

Tabii Zürih’in en popüler turistik cazibe merkezlerine daha yakın olmak isterseniz, yine Eski Şehir sınırları içerisinde yer alan ancak nehrin karşı kıyısında bulunan Bahnhofstrasse ve Hauptbahnhof otellerini tercih edebilirsiniz.

Zürih’in Altstadt bölgesi, gezilecek yerler bakımından kelimenin tam anlamıyla bir cenneti andırıyor. Eğer bölgenin merkezinde konaklamayı düşünüyorsanız gezi programınızda Cabaret Voltaire Art Center, Zentralbibliothek Zürich, Grossmünster Church, Zunftstadt History Museum gibi kültürel mekânlara yer verebilirsiniz.

Bu bölgede konaklarken dilediğiniz an Limmat Nehri’ne hâkim konumdaki Rathaus’u ziyaret edip Kulturhaus Helferei’de etkileyici performansları izleyebilirsiniz. Hatta tatil süreniz 2-3 günden fazlaysa Zürih gezilecek yerler listenize Musée Visionnaire, Helmhaus Art Museum ve Predigerkirche’yi dâhil edebilirsiniz.

Otel seçiminde tercih hakkınızı Bahnhofstrasse ve Hauptbahnhof civarındaki tesislerden yana kullandığınızda da asla pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü Eski Kent’in nehrin karşı kıyısında kalan kısmının atmosfer bakımından çok daha çekici olduğunu söyleyebilirim.

Instagram sayfanızı renklendirecek fotoğraflar çekebileceğiniz birçok noktaya denk geleceğiniz bölgede, İsviçre mutfağına özgü lezzetlerin tadına bakabileceğiniz kaliteli restoranlar bulunuyor.

Asıl ilgiyi ise Fraumünster Church, Museum Strauhof, Old Botanic Garden ve belki de kentin bu kesimindeki en zarif yapı olan Giacometti Murals çekiyor. Eğlence tutkunları V!OR gibi mekânlara adeta akın ederken Paradeplatz çevresindeki mağazalar alışveriş yapmak isteyen gezginlerin kentte ilk uğradıkları yerler oluyor.

Yukarıda adlarını andığım mekânlar dışında Altstadt’ta daha birçok ziyaret edilmeye değer yer bulunuyor. Dolayısıyla Eski Şehir; lükse düşkün gezginlerden eğlence peşindeki sırt çantalılara, keyifli vakit geçirmek isteyen ailelerden yeni evli çiftlere kadar farklı profildeki ziyaretçilere keyif dolu günler yaşatıyor.

Üstelik bölgenin tüm nimetlerinden yararlanmak için yolda çok vakit geçirmek de gerekmiyor. Çünkü her yere yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Yalnız Altstadt ile ilgili bir konuda sizleri uyarmam gerekiyor. Daha cazibeli ve biraz da lükse kaçtıklarından, Bahnhofstrasse ve Hauptbahnhof otellerinde fiyatlar genelde bir tık daha yüksek oluyor.

Bu yüzden bütçenizi zorlamamak adına rezervasyonunuzu nehrin doğu kısmında yer alan Eski Şehir otellerinde yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Altstadt Bölgesindeki En Popüler Oteller

Motel One Zurich (★★★) Paradeplatz ve Bahnhofstrasse’ye yalnızca 600 metre mesafedeki otelde, rahatlık ön planda.

Hotel Adler (★★★) Kökenleri 16. yüzyıla kadar uzanan otel, konuklarına özgün dekorasyona sahip konaklama birimleri ve geleneksel İsviçre lezzetleri sunuyor.

citizenM Zurich (★★) Otele yakın konumdaki cazibe merkezleri arasında İsviçre Ulusal Müzesi, Paradeplatz, Lindenhof ve Bahnhofstrasse bulunuyor.

Hotel Schweizerhof Zurich (★★) Merkez tren istasyonunun tam karşısında yer alan otel, cazibe merkezlerine yakın konumu ve yüksek konfor seviyesiyle gezginleri kendisine çekiyor.

Storchen Zurich Hotel (★★★★) Limmat Nehri kıyısındaki lüks tesis, misafirlerine Eski Şehir manzaralı odalarda konaklama ayrıcalığı sunuyor.

2. Aussersihl & Langstrasse

Langstrasse Zürih'te nerede kalınır

Zürih, daha çok kültürel yönüyle ilgi çekiyor. Ancak işin aslı, kendisinden beklenmeyecek kadar hareketli gece hayatını bünyesinde barındırıyor.

Kentin bu yönünü tanımak ve doyasıya eğlenebilecekleri mekânlara kolay ulaşmak isteyen gezginler, Zürih’te nerede kalınır araştırmalarında Aussersihl yani 4. Bölge sınırları içerisindeki otelleri incelemeye öncelik veriyor.

Aussersihl, birkaç yıl öncesine kadar kentin kırmızı fener bölgesi olarak tanınıyormuş. O dönemde sokakları hiç de güvenli olmayan bölgenin dört bir yanı, kalitesiz barlar ve sex shop’lar ile doluymuş.

Günümüzde ise kent merkezinin kuzeybatısındaki eğlence odaklı semt, Zürih’in en hareketli ve ilgi gören yerlerinden biri haline gelmiş durumda.

Adeta eski haline nispet yaparcasına bölge, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz yeraltı kulüplerine, menüleri kaliteli şarap seçenekleri ile dolu şık barlara ve çok sayıda uluslararası restorana ev sahipliği yapıyor.

Tabii Aussersihl’in eski halini tanımak isterseniz hala kırmızı fener bölgesi olarak anılan Langstrasse’yi ziyaret edebilirsiniz.

Aussersihl sınırları içerisinde Alte Kaserne, Plaza Club, Stall 6 ve Gonzo Nightclub gibi kaliteli eğlence mekânlarına ek olarak hareketli bir günün ardından huzurlu birkaç saat geçirmek için gidebileceğiniz yeşil alanlar da bulunuyor.

Eğer bir süre hareketten uzak kalmayı arzularsanız Bäckeranlage ya da Kasernenareal Park’a uğrayabilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz sıra dışı bir yer arayışına girdiğinizde ise rotanızı denimin tarihine adanan The Jeans Museum’a çevirebilirsiniz.

Aussersihl, daha çok eğlence peşindeki gezginlere uygun profiliyle kentin diğer bölgelerinden ayrılıyor. Üstelik eskisi kadar sık olmasa da özellikle Langstrasse civarında güvenlik açısından sıkıntı yaşanabiliyor.

Eğer bu şartlarla ilgili sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız uygun fiyatlı olmalarından dolayı Aussersihl otellerinde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Aussersihl & Langstrasse Bölgesindeki En Popüler Oteller

The Yard Zurich: Butik tarzdaki otel, yeni Garbo Bar’ın hemen üzerinde hizmet veriyor. Kent merkezi ve göl ile tesis arasındaysa 15 dakikalık yürüme mesafesi bulunuyor.

Boutique Hotel Helvetia (★★) Sihl Nehri kıyısında yer alan otel, Bankalar Bölgesi ile eğlence dolu Kreis semtine yakın konaklama seçeneklerine odaklanan gezginler için ideal.

25hours Hotel Langstrasse (★★) Merkez tren istasyonuna gayet yakın konumdaki otel ile Bahnhofstrasse arasındaki mesafe yalnızca 1,2 kilometre. Otelden, İsviçre Ulusal Müzesine yürüyerek birkaç dakikada ulaşabilirsiniz.

3. Seefeld (8. Bölge)

Seefeld otelleri Zürih'te nerede kalmalı

Seefeld ya da resmi adıyla 8. Bölge, kentte bir haftadan uzun süre kalmayı planlayan gezginler için “Zürih’te nerede kalınır?” sorusunun en ideal yanıtlarını bünyesinde barındırıyor. Çünkü burayı tercih edenler, kent merkezindeki kalabalıktan etkilenmeden sakin atmosferde tatil yapabiliyor.

Zürih Gölü’nün kuzey kıyısında yer alan bu bölge ayrıca yerel hayatı tanımayı amaçlayan misafirlerine de paha biçilemez fırsatlar sunuyor.

Seefeld, tatil boyunca dış mekân aktivitelerine ve müze ziyaretlerine odaklanmak isteyenler için adeta bir cenneti andırıyor. Atelier Hermann Haller Art Museum, Ortsmuseum Zollikon, Tram-Museum Zürich gibi kültürel tesisler sayesinde gezginler, kentin farklı yönlerini tanıma olanağı buluyor.

Vakitlerinin büyük bölümünü açık alanda geçirmek isteyenlerse başta Zürih Gölü olmak üzere Zürichhorn Park, China Garden ve Zürih Üniversitesi Botanik Bahçesi’ne yöneliyor.

Seefeld otelleri, kentin kültürel ve tarihi birikimine ilgi duyan gezginler kadar Zürih’e iş amaçlı seyahat gerçekleştirenler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Çünkü toplu taşıma olanakları sayesinde buradan kentin merkezi iş bölgelerine ulaşım kolayca sağlanabiliyor.

Aynı olanaklardan sizler de yararlanıp kentin kalbindeki popüler cazibe noktalarına kısa sürede ve konforlu biçimde ulaşabilirsiniz.

Seefeld Bölgesindeki En Popüler Oteller

Seegarten Swiss Quality (★★★) Zürih Gölü yakınındaki butik otelde, Akdeniz atmosferi yoğun biçimde hissediliyor. Üstelik tesis, Opera Binası ve Bahnhofstrasse’a yakın konaklama seçeneği arayanlar için adeta biçilmiş kaftan.

Hotel Seehof (★★★) Opera Binası’nın hemen arka tarafında, göle yakın konumda hizmet veren otelden Eski Kent’in kalbine gitmek, yalnızca birkaç dakika sürüyor.

Opera Hotel Zurich (★★★★) Zarif Opera Binası’nın tam karşısındaki otel, kentin en önemli alışveriş bölgesi Bahnhofstrasse’ye sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde faaliyet gösteriyor.

4. Enge (2. Bölge)

enge otelleri Zürih konaklama

2. Bölge ya da daha çok bilinen ismiyle Enge, kent merkezinin güneyinde yer alan, gayet nezih ve yemyeşil bir yerleşim yeri. Tıpkı Seefeld gibi Zürih Gölü kıyısına kurulu mahalle, huzur dolu atmosferi ve birbirinden güzel açık hava etkinlikleri ile tanınıyor.

Bu nedenle Enge, kente seyahat planları yapan çocuklu ailelerin Zürih’te nerede kalınır araştırmalarında ilk baktıkları konaklama bölgesi oluyor.

Zürih tatillerini yaz aylarına denk getiren gezginler, Enge’de konaklamayı tercih ettiklerinde tüm günlerini kentin tek doğal plajı Strandbad Mythenquai’da güneşlenerek geçirme ayrıcalığına sahip oluyor. Futbol tutkunları ise ziyaret önceliğini FIFA World Football Museum’a veriyor.

Tabii akşamüstü Zürih Gölü kıyısında yürümek ya da Thermalbad & Spa Zürich’te sunulan masaj uygulamalarını değerlendirmek de rahatlatıcı aktiviteler arasında yer alıyor. Hazır huzur dolu saatler yaşamaktan bahsetmişken bölgeye güzellik katan Zürih Botanik Bahçesi ve Rieter Park’ı unutmamak gerekiyor.

Misafirlerine kent merkezine çok da uzak olmayan bir konumda sakince konaklama fırsatı vermesi, Enge’nin en önemli avantajı olarak göze çarpıyor. S-Bahn aracılığıyla kentin bu bölgesinden tarihi kent merkezine oldukça kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Enge Bölgesindeki En Popüler Oteller

Park Hyatt Zurich (★★★★) Otel, Zürih’in iş ve ticaret bölgesinin kalbinde yer alıyor. Ancak bulunduğu konumdan simge yapılarla dolu Eski Şehir’e ulaşım sadece birkaç dakika sürüyor.

Alden Suite Hotel Splugenschloss (★★★★) Sakinliğin ön planda olduğu otel, misafirlerine üst düzey konaklama deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Üstelik Zürih Gölü, Bahnhofstrasse gibi popüler yerlere kolayca ulaşabileceğiniz bir noktada bulunuyor.

Zürih’te Ben Hangi Bölgede Kaldım? Konakladığım Zürih Otelleri

Zürih'te nerede kalınır blog

Hazır kapsamlı bir Zürih’te nerede kalınır? rehberi hazırlamışken kendi deneyimlerime de tekrardan yer vermek istedim.

Son Zürih seyahatimde ben şehir merkezine havaalanından kalkan trenler ile ulaştım. Eğer taksi vb ile uğraşmayacaksanız muhtemelen siz de merkeze benzer şekilde gideceksiniz. Havaalanı trenlerinin merkezdeki durağı Zurich HB yani Zürich Hauptbahnhof tren istasyonu.

Bunun dışında şehirden ayrılırken de Basel’e hızlı trenler ile geçeceğim ile yine tren istasyonuna yakın konumda olmak benim için önemliydi.

Sonuç olarak ben de tercihimi gara 5-10 dk yürüme mesafesinde yer alan 3 yıldızlı Best Western Plus Hotel Zürcherhof adlı otelden yana kullandım. Elde bavul toplu taşıma vb uğraşmamıza gerek kalmadan otelimize kolayca ulaştık.

Konum tercihi dışında Zürih maalesef konaklama başta olmak üzere her konuda pahalı bir şehir. Bu yüzden otel seçerken yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi erken rezervasyon konusuna dikkat etmek. Ben gezi planlarım netleşince uçuşuma yaklaşık 1 ay kala otel rezervasyonumu tamamladım.

Ara ara fiyatları kontrol ettiğimde seçtiğim otel dahil merkezdeki hemen hemen çoğu otel fiyatlarının çok hızlı arttığını gördüm.

Best Western Plus Hotel Zürcherhof (★★★)

Zürih'te nerede kalınır blog

Yukarıda da bahsettiğim üzere son Zürih seyahatimizde konaklamak için tercih ettiğimiz Best Western Plus Hotel Zürcherhof merkez tren istasyonuna yaklaşık 5-10 dk yürüme mesafesinde yer alan temiz, kaliteli ve popüler, 3 yıldızlı bir otel.

Yeme içme, alışveriş gibi konularda hareketli yaşantısı ile dikkat çeken Niederdorf bölgesinde yer alan otel, fiyat/performans bakımından şehrin en iyi otellerinden bir tanesi.

Çevresinde birçok restoran, dükkan, butik gibi yerlerin olduğu alan gece gündüz hareketli. Otelin bulunduğu alandan gar dışında Zürih gezilecek yerler listesinde yer alan hemen hemen tüm önemli yerlere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yürümek istemediğiniz anlarda ise şehrin her köşesine ulaşım imkanı sunan tramvayları kullanabilirsiniz.

Her fırsatta belirttiğim gibi maalesef İsviçre çok pahalı bir ülke. Şehrin tam merkezinde, gezilecek yerlere yürüme mesafesinde konaklamak tabi ki çok güzel ama maalesef bunun bir bedeli var. Ben kendi seyahatlerimde yeme içmeden arttırdığım bütçeyi genellikle şehir merkezinde bulunan otellerde konaklamayı tercih ederek kullanıyorum.

Eğer Zürih seyahatinizi son dakikaya bırakmamışsanız mutlaka erken rezervasyon konusun özen göstermeye gayret edin.

Biraz otel imkanlarından bahsetmek gerekirse de öncelikle otelin çalışanları gerçekten çok güler yüzlü. Check in saatimize henüz olmasına karşın hızlı ilgilenip bize temiz bir oda tahsis ettiler.

Bunun dışında otel pahalı ama lobide yer alan su, maden suyu gibi içeceklerin yanı sıra muz gibi meyveler ve dondurmalar ücretsiz ve sınırsız. Dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Odalar ufak ama temiz. Wireless hızı yeterince iyi. Belki otelin tek eksisi biz Türkler için bir tık az kalan kahvaltı seçeneği.

Bunun dışında Zürih’e tekrar seyahat edecek olsam ilk göz atacağım otellerden bir tanesi yine burası olur. Best Western Plus Hotel Zürcherhof hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Zürih’te Şehir İçi Ulaşım

Zürih'te nerede kalınır şehir içi ulaşım araçları

Zürih’te son derece kullanışlı, güvenli ve temiz bir toplu taşıma sistemi sizleri bekliyor. Kent merkezi sınırları içerisinde, ulaşım ihtiyacınızı tramvaylar ve otobüsler aracılığıyla karşılayabilirsiniz.

Bu konuda hangi aracı tercih ederseniz edin, sefer saatleri ile ilgili güncel bilgileri duraklarda bulunan zaman çizelgesine bakarak öğrenebilirsiniz.

Yalnız az kullanılan duraklarda, özellikle hava şartlarının ağır olduğu kış günlerinde bu çizelgeler kolaylıkla kaybolabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ZVV’nin resmi web sitesinden anlık bilgi edinmeyi tercih edebilirsiniz.

Zürih’in kent merkezi ile banliyöleri arasında yolcu taşıma görevini ise S-Bahn trenleri üstleniyor. Kırsal kesime ulaşım sağlayanlar dışında banliyölerden gelen tüm trenler, seferlerini kentin kalbindeki Hauptbahnhof’ta tamamlıyor. Tren seferleriyle ilgili güncel bilgileri, SBB’nin mobil uygulaması aracılığıyla anında öğrenebilirsiniz.

Zürih şehir içi toplu taşıma sisteminde bilet fiyatları, gidilmek istenen yere göre farklılık gösteriyor. Yani hedef destinasyona ulaşım için aşılması gereken bölge sayısı arttıkça, ödenmesi gereken ücret de yükseliyor.

Biletlerinse mutlaka araca binmeden önce duraklarda bulunan otomatlardan veya kiosklardan alınması gerekiyor. Çünkü biletsiz yolculuk yapmak niyetindekilere, görevliler tarafından fark edildikleri takdirde ağır sayılabilecek cezalar kesiliyor.

Zürih Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Zürih'te nerede kalınır internetten otel rezervasyonu

Zürih, bankacılık ve finans sektörlerinde İsviçre’nin amiral gemisi konumunda olmayı sürdürüyor. Hal böyle olunca, yıl içerisinde farklı ülkelerden çok sayıda iş insanı ticari ziyaretler gerçekleştirmek için kenti ziyaret ediyor.

Bu kitleye bir de kentin sahip olduğu yüksek yaşam standartlarının ve tarihi atmosferin tadını çıkartmak isteyen gezginler eklenince, otel rezervasyonunu son dakikaya bırakmak türlü aksiliklere neden olabiliyor.

Üstüne üstlük kent, gezginlere 4 mevsim boyunca gerçekleştirebilecekleri farklı aktiviteler sunduğu için çoğu tatil destinasyonundaki gibi ölü sezon-sıcak sezon ayırımı yapmak pek mümkün olmuyor.

Yazımın başında da belirttiğim gibi Zürih, dünyanın en pahalı kentlerinden bir tanesi. Sanki buna vurgu yapmak istermiş gibi kentteki konaklama tesislerinin tamamına yakını 4 ve 5 yıldız kategorilerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Haliyle fiyatlar da Avrupa ortalamasının üstünde seyrediyor.

Şartlar göz önünde bulundurulduğunda “Zürih’te nerede kalınır?” sorusuna uygun fiyatlı cevaplar bulmak gayet zormuş gibi geliyor. Ancak Booking.com gibi sitelerin sunduğu erken rezervasyon fırsatları sayesinde bu durum bariz şekilde gezginlerin lehine değişiyor.

Eğer tatil için belirlediğiniz tarihten 4-5 ay öncesinde bu fırsatları takip etmeye başlarsanız bütçenize uygun otel seçeneklerini kolayca belirleyebilir ve güvenle rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Üstelik rezervasyon için kullanıcılarına en iyi fiyat garantisi veren Booking.com’u tercih ederek ücretsiz iptal, otelde ödeme gibi avantajlardan yararlanma imkanı bulabilirsiniz.

Booking.com’da yer alan tüm Zürih otellerini incelemek için tıklayın.

Özetle Zürih’te Nerede Kalınır?

Zürih'te konaklama şehir merkezi otel tavsiyesi

İsviçre’nin köklü tarihi ve zengin kültürel yaşamıyla öne çıkan kenti Zürih’te, gezginlere üst düzey konaklama deneyimi yaşatmaya aday dört bölge bulunuyor.

Kentin asırlar öncesinde temellerinin atıldığı Altstadt, bu bölgeler arasında açık arayla en yüksek sayıda cazibe merkezine ev sahipliği yapanı. Özellikle Bahnhofstrasse ve Hauptbahnhof çevresindeki otellerde konaklarsanız tatil sürenizin her anını dolu dolu geçirebilirsiniz.

Zürih’in renkli ve her daim hareketli gece hayatını deneyimlemek sizin için öncelikli hedefse, otel seçiminizde Aussersihl ve Langstrasse civarındaki seçeneklere yoğunlaşabilirsiniz.

Zürih Gölü kıyısındaki Seefeld, uzun süreli tatil yapacak gezginlere kent merkezinin karmaşasından uzakta, sakin atmosfer sunuyor. Enge ise huzurun ön planda olduğu yapısı ve açık hava etkinlikleriyle ailelerin ilk tercihi haline geliyor.

Zürih’te otel tavsiyesi konusuna gelecek olursak; son seyahatimde konaklayıp memnun ayrıldığım 3 yıldızlı Best Western Plus Hotel Zürcherhof yine ilk göz atacağım otellerden biri olur.

Daha farklı öneri isteyenlere ise 4 yıldızlı Hotel Schweizerhof ve 5 yıldızlı The Dufour by Hotel Schweizerhof adlı otelleri tekrardan tavsiye edebilirim.

Zürih’te nerede kalınır yazısı boyunca Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti Zürih’te konaklama konusunda detaylı bilgi ve tavsiyeler paylaşmaya çalıştım. Eğer sizin de ilave etmek istediğiniz noktalar varsa lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın.

Yorum yapın