Zürih

Zürih Gölü’nün en kuzey kıyısına kurulan Zürih, İsviçre’nin en büyük kenti ve Zürih Kantonu’nun başkenti. Avrupa’nın en önemli finans merkezi olarak gösterilen Zürih, ülkenin de en önemli ekonomi ve kültür merkezi konumunda.

Şehre “yukarıdan” bakmak isteyenlere Vetliberg Tepesi’ni önerebileceğimiz kent aynı zamanda dünyaca ünlü kayak pistlerine olan yakınlığıyla da ziyaretçi çekiyor.

Şehir merkezi, tarihi havası, kafe, restoran ve mağazalarıyla Su Kilisesi’ni (Wasserkirche) bir arada görebileceğiniz Alstadt (Eski Şehir) olan Zagreb, dünyanın en ünlü, en pahalı markalarının bir arada bulunduğu Bahnhofstrasse’yle alışveriş tutkunlarının aklını başından alacak. Yürüyerek keyifle gezeceğiniz bir günün sonunda, şehrin güneyinde, Zürih Gölü kıyısındaki eşsiz manzaralı kafelerle restoranlar dinlenmek için ideal.

Dünya mutfaklarının en seçkin örneklerini rahatlıkla bulabileceğiniz Zagreb, şaraplı, kremalı özel sosuyla bir tür dana eti yemeği olan “zurigschnatzletz” ve yumurtalı hamurdan tereyapıyla yapılıp üzerine peynir konularak servis edilen İsviçre makarnası “spaetzle” gibi yerel lezzetleriyle de ilgi çekiyor.

Zürih gezilecek yerler listesi

Zürih Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 26 Nokta)

Zürih gezilecek yerler listesine hangi büyüleyici ve popüler yerleri almak lazım? Alp Dağları’na eteklerinde yer alan Zürih, İsviçre’nin kültürel ve ekonomik anlamda başkenti olarak nitelendiriliyor. Dünyaca ünlü bir finans merkezi olmakla birlikte, tarihi ve kültürel açıdan da son derece zengin olan kent gölü, nehri ve doğal güzellikleri ile de turistleri kendine hayran bırakıyor.

Zürih'te nerede kalınır?

Zürih’te Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Zürih’te nerede kalınır?” İsviçre’nin en büyük kenti Zürih, bankacılık ve finans faaliyetlerinin çok daha ön planda olması nedeniyle turistik açıdan yeterli değeri göremiyor. Tabii bu duruma bir de pahalılık eklenince kent, gezginler için seyahat kararı alması zor bir destinasyon haline geliyor.