Moskova

Rusya’nın başkenti Moskova, adeta bir açık hava müzesi tadında. Tarihi ve sanatı her bir noktasında yaşatan bu şehirde içine girdiğiniz müzelerden, kiliselerden sokakta gördüğünüz heykellere kadar her şey bir hikaye barındırıyor.

Matemi ve komünizmi simgeleyen Lenin Mozolesi, 15. yüzyıldan bu yana siyaseti temsilen ayakta duran Kremlin Sarayı ve ilginç mimarisiyle bir zafer yapıtı olan Aziz Vasili Katedrali bunlardan yalnızca birkaçı. Bolşoy Tiyatrosu, Tarih Müzesi ve şehrin kalbinin attığı Kızıl Meydan gibi geçmiş kokan daha birçok yer ve mekan Moskova’yı temsil ediyor. Bu şehir yalnızca tarihsel bir dokuya sahip değil. Renkli gece hayatı ve festivalleri de Moskova’da eğlence olanakları sunuyor.

Her şehirde olduğu gibi Moskova’da da bahar “Maslenitsa” adı verilen bir festivalle karşılanıyor ve her mevsimin gelişini kutlamayı seven Rus halkı aynı zamanda danslar ve müzikler eşliğinde Kış Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor.

Keşfetmeye doyamayan gezginler için beklentinin üstünde bir tatil sunan Moskova’yı seyahat haritanıza en kısa sürede ekleyerek muhteşem bir tabiata şahitlik edebilir, köklü bir kültürel mirasla tanışabilir ve eğlence olanaklarından faydalanarak keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.