Bozcaada'da nerede kalınır

Sit alanı statüsünde olduğu için doğallığından neredeyse hiçbir şey kaybetmemiş olan Bozcaada huzur dolu insanları, üzüm bağları, denizi ve bitki örtüsüyle masallarda anlatılan diyarları anımsatıyor. Büyük şehirlerin kaotik ortamlarından sıkılanlar için ada eşsiz şaraplar, lezzetli yemekler ve keşfedilecek muhteşem bir doğa sunuyor. Ayrıca Çanakkale’nin Geyikli Belde’sinden kalkan feribotlarla ulaşabileceğiniz Bozcaada’da nerede kalınır diyenleri ev ortamını aratmayan sıcaklıktaki oteller bekliyor.

Bozcaada’da nerede kalınır?

Konuklarına samimi ortama sahip konaklama seçenekleri sunan Bozcaada’ya arabasız gelenler için en uygun konaklama bölgesi adanın merkezi. Rum ve Türk mahallesi olarak iki kısma ayrılmış olan merkezde faaliyet gösteren oteller, adanın her yerinde olduğu gibi, çoğunlukla aile işletmelerinden oluşuyor. Bu otellerden plajlara, meyhanelere ve adanın gezilecek mekânlarına ulaşmak oldukça kolay.

Toplu ulaşımı kısıtlı mesafede ve saatlerde çalışan minibüslerden oluşan Bozcaada’da merkez dışında konaklamaksa ikinci seçeneği oluşturuyor. Ağırlıklı olarak bağ ve çiftlik evlerinden oluşan bu tesisleri kendi aracıyla adaya gelenlere önermemin nedeni az önce belirttiğim ulaşım kısıtlaması. Doğayla iç içe, sessiz bir ortamda bulunmaları merkez dışındaki otel ve pansiyonların en büyük avantajları.

Bozcaada’da Konaklama Yapabileceğiniz Otel Tavsiyeleri

Bozcaada’da nerede kalınır yazısı için otel tavsiyelerimi merkeze yakın konumda olup, en fazla rağbet görenler arasından seçtim.

Hanımeli Hotel

Bozcaada Hanımeli Hotel

Verandalı bir bahçe içerisindeki Hanımeli Hotel, sahile sadece 30 metre uzaklıkta. Aile tarafından işletilen tesiste sabahları sunulan kahvaltı içerik açısından zengin. Konuklarının yemek kalitesinden memnun kaldıkları otelde ütü ve çamaşır yıkama hizmetleri veriliyor. Tesisin 12 odası hijyenik ve konforlu. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Apollon Hotel

Bozcaada Apollon Hotel

Adanın merkezinde yer alan Apollon Hotel ile feribot iskelesi arasında sadece 150 metrelik bir mesafe var. Modern mobilyalarla dekore edilmiş 21 odası son derece rahat. Tesisin açık büfe restoranında yemekler Akdeniz Mutfağı ağırlıklı. Kahvaltı için kullanılan malzemeler ise kaliteli. Otelin yeşillikler içerisindeki bahçesi dinlenmek için ideal. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bozcaada Su Hotel

Bozcaada Su Hotel

Vapur iskelesi yakınında faaliyet gösteren bir diğer işletme olan Bozcaada Su Hotel, Rum Mahallesi sınırları içerisinde. Bozcaada’nın ünlü meyhanelerine birkaç adım uzaklıktaki tesiste yerel ürünlerden hazırlanan sabah kahvaltıları ev yapımı pişi ve poğaça içeriyor. Talep olması durumunda otel tarafından Kaz Dağı, tekne, gün batımı ve şarap tadımı turları organize edilebiliyor. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bozcaada Fahri Hotel

Bozcaada'da nerede kalınır Bozcaada Fahri Hotel

Kahvaltının meyve ağaçları ve çiçeklerle kaplı bir bahçede sunulduğu Bozcaada Fahri Hotel’in geniş odaları rahat mobilyalarla döşenmiş. Türk spesiyalitelerinden oluşan akşam yemeklerinin mum ışığında yendiği tesise ailelerin güvenle konaklayabileceği huzur dolu bir ortam hâkim. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Dokuz Oda Hotel – Adult Only

Bozcaada'da nerede kalınır Dokuz Oda Hotel

Sadece yetişkinlere hizmet veren Dokuz Oda Hotel, adanın merkezindeki bir kilisenin hemen yanında faaliyet gösteriyor. Güne yerel ürünlerle hazırlanmış açık büfe bir kahvaltıyla başlayacağınız tesiste odalar sade ama modern şekilde dekore edilmiş. Otelde ortak kullanılabilen bir mutfak yer alıyor. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bozcaada’da nerede kalınır yazısı ile adanın konaklama bölgelerini artıları ve eksileriyle birlikte sizlere sunmak istedim. Umarım bu yazı Bozcaada tatiliniz öncesinde yararlı bir kaynak olmuştur.

Bozcaada ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek için dilerseniz Bozcaada: Rüzgâr Güllerinin Gölgesinde Bir Ada başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz. Son olarak Bozcaada’da gezilecek yerler hakkında detaylı bilgileri Bozcaada gezilecek yerler başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın