Kafkasya

Kafkasya gezi rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Batum gezilecek yerler listesi

Batum Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 24 Nokta)

Batum gezilecek yerler listesinde nereler var? Sarp Sınır Kapısı’na oldukça yakın konumda yer alan Batum, hareketli gece hayatı ve kumarhaneleriyle uzun zamandır gezginlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Karadeniz kıyısındaki Gürcistan kenti, 2000’li yıllarda hayata geçirilen yenileme projeleri sayesinde şimdilerdeyse bambaşka özellikler sergiliyor. Şehrin kültürel yönüne ve doğal güzelliklerine vurgu yapan bu yenilikleri yakından tanımak için bir hafta sonu fazlasıyla yeterli oluyor.

Batum'da nerede kalınır?

Batum’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Batum’da nerede kalınır?Gürcistan‘ın ikinci büyük şehri Batum, yurt dışında uygun fiyatlı tatil yapmak isteyen gezginler için en ideal seçenekler arasında gösteriliyor. Vizesiz seyahat edebileceğiniz kentte, her yaşa ve zevke hitap eden eğlence olanakları sizleri bekliyor.

Bakü gezilecek yerler

Bakü Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 15 Nokta)

Hazar Denizi’nin batı kıyısına kurulu Bakü gezilecek yerler bakımından pek çok tarihi yapıyı barındırıyor. Arap, Osmanlı ve Rus egemenliğinde geçirdiği yıllar ve Zerdüştler’in bölgeye verdikleri önem, kentin kültürel miras anlamında zenginleşmesinin en büyük nedeni olarak gösteriliyor.