Kuala Lumpur

Ekonomisi ve nüfusuyla Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen metropolü olan Kuala Lumpur, Malezya’nın başkenti. Doğu Malezya Adası’ndaki şehir mayıs ve temmuz ayları arası en yoğun turist nüfusunu barındırsa da ılıman iklimi sayesinde her mevsim ziyaret edilebiliyor.

Hava yolu şirketlerinin her gün düzenlediği uçuşlardan yararlanarak gidebileceğiniz Kuala Lumpur’a 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz seyahat etmek mümkün.

Malay kültürünü öğrenmek isteyenlerin akın ettiği şehir, son yıllardaki gelişimi ile birlikte eğlence ve alışveriş odaklı gezginler için de önemli bir durak haline gelmiş. Ülkenin ekonomik gelişiminin simgesi olarak görülen Petronas İkiz Kuleleri; kentteki etnik grupların kültürlerini gözlemleyebileceğiniz Little India, Chinatown ve Merdeka Meydanı gezilecek yerler olarak öne çıkıyor. Alışveriş tutkunuysanız Bukit Bintang Bölgesi’ne gidebilir, Pasar Seni’de otantik eşyalar bulabilirsiniz.

Malay, Çin ve Hint mutfağından pek çok farklı lezzeti tadabileceğiniz Kuala Lumpur’un gece hayatı ise Bukit Bintang ve Bangsar’daki birahanelerden, Dj performanslarının sergilendiği gece kulüplerine kadar çeşitli mekânlarda yaşanıyor.

Kuala Lumpur’un sahip olduğu tüm bu güzellikleri rahatça görmek için kent merkezindeki yıldızlı otellerde veya Chinatown gibi bölgelerdeki düşük fiyatlı tesislerde konaklayabilirsiniz. Ulaşımın kolay ve ucuz olduğu kentte otobüs ve raylı sistemlerden yararlanarak dilediğiniz noktaya hızlıca ulaşabilirsiniz. Kuala Lumpur gezi rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Scroll to Top