Kuala Lumpur

Ekonomisi ve nüfusuyla Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen metropolü olan Kuala Lumpur, Malezya’nın başkenti. Doğu Malezya Adası’ndaki şehir mayıs ve temmuz ayları arası en yoğun turist nüfusunu barındırsa da ılıman iklimi sayesinde her mevsim ziyaret edilebiliyor.

Hava yolu şirketlerinin her gün düzenlediği uçuşlardan yararlanarak gidebileceğiniz Kuala Lumpur’a 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz seyahat etmek mümkün.

Malay kültürünü öğrenmek isteyenlerin akın ettiği şehir, son yıllardaki gelişimi ile birlikte eğlence ve alışveriş odaklı gezginler için de önemli bir durak haline gelmiş. Ülkenin ekonomik gelişiminin simgesi olarak görülen Petronas İkiz Kuleleri; kentteki etnik grupların kültürlerini gözlemleyebileceğiniz Little India, Chinatown ve Merdeka Meydanı gezilecek yerler olarak öne çıkıyor. Alışveriş tutkunuysanız Bukit Bintang Bölgesi’ne gidebilir, Pasar Seni’de otantik eşyalar bulabilirsiniz.

Malay, Çin ve Hint mutfağından pek çok farklı lezzeti tadabileceğiniz Kuala Lumpur’un gece hayatı ise Bukit Bintang ve Bangsar’daki birahanelerden, Dj performanslarının sergilendiği gece kulüplerine kadar çeşitli mekânlarda yaşanıyor.

Kuala Lumpur’un sahip olduğu tüm bu güzellikleri rahatça görmek için kent merkezindeki yıldızlı otellerde veya Chinatown gibi bölgelerdeki düşük fiyatlı tesislerde konaklayabilirsiniz. Ulaşımın kolay ve ucuz olduğu kentte otobüs ve raylı sistemlerden yararlanarak dilediğiniz noktaya hızlıca ulaşabilirsiniz. Kuala Lumpur gezi rehberi kategorisinde yer alan yazılar…

Kuala Lumpur'da nerede kalınır?

Kuala Lumpur’da Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Kuala Lumpur’da nerede kalınır?” sorusuna cevap ararken, öncelikle kentin kültürel açıdan gayet zengin olduğunu göz önünde bulundurmanız ve nasıl bir tatil deneyimi yaşamak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Çünkü Malezya‘nın başkentinde gerçekleştirilen tüm modern atılımlara rağmen her bölge kendi özgün ruhunu korumayı bir şekilde başarıyor.

Kuala Lumpur'da ne yapılır?

Kuala Lumpur’da Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

Asya’nın turistik açıdan komşularına kıyasla daha az bilinen kenti “Kuala Lumpur’da ne yapılır?” sorusunun cevabı tahmin edebileceğinizden daha zengin aslında. 

kuala lumpur gezilecek yerler listesi

Kuala Lumpur Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Kuala Lumpur gezilecek yerler listesini hazırlarken, Malezya‘nın hem modern hem de geleneksel taraflarını görmenizi sağlayacak mekânlara öncelik vermeyi amaçladım. Çünkü başkente yönelik en doğru fikirleri, her iki yönünü tanıyarak edinebilirsiniz.