İrlanda

Kuzeybatı Avrupa’da, Büyük Britanya Adası’nın batısında kalan İrlanda Adası’nın 6’da 5’ini kaplayan İrlanda, tek kara sınırı kuzeydeki kardeşi Kuzey İrlanda’yla olan küçük bir ada ülkesi.

Çevresi Atlas Okyanusu’nun eşsiz manzaralarıyla bezeli uçurumlarla, iç bölgeleri ise çayır ve meralarla kaplı olan ada, James Joyce, Bernard Shaw, Oscar Wilde, Samuel Beckett gibi birçok dünyaca ünlü yazarın anavatanı olmakla gururlanıyor.

Ülkemizde olduğu gibi gezegenin de her tarafını saran, eski ahşap döşemelerin koyu İrlanda yeşiliyle buluştuğu ünlü Irish publarıyla, yıl boyu süren yüzlerce rengarenk festivalleriyle ve hızlı tempolu yerel müzikleriyle daima gülen yüzlü insanların ülkesi İrlanda.

Ünlü birası Guiness ve viskisi Jameson’ın fabrika gezilerini, eBay, Pay-Pal, Linkedin, Google, Facebook, Microsoft, Yahoo gibi firmalar nedeniyle “Avrupa’nın Silikon Vadisi” olarak adlandırılan Grand Canal Dock bölgesinin randevulu ofis turlarını ve Temple Bar bölgesinin eğlencesini turistlere cömertçe sunan başkent Dublin’in gezilecek yerler listesinde olmazsa olmaz olduğu ülkede Galway, Cork, Limerick, Waterford gibi tarihi mimarilerini ve kalelerini koruyan diğer şehirlerde zaman ayırıp gezmeye değer.

Dublin'de ne yapılır?

Dublin’de Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

“Dublin’de ne yapılır?” diye araştırma yapanları buraya alalım. İrlanda‘nın başkenti ve en büyük şehrinde yapabileceğiniz keyifli, eğlenceli, kültürel tüm aktivitelerin sade bir listesini sunacağım bu yazıda hem şehri ve kültürünü tanıyabileceğiniz hem de doyasıya eğlenebileceğiniz maddelere yer vereceğim.