Edinburgh

İskoçya’nın başkenti ve Glasgow’dan sonra en büyük 2. şehri olan Edinburgh, ülkenin doğusunda, Kuzey Denizi’ne çok yakın bir konumda bulunuyor ve aynı zamanda İngiltere’nin kuzey komşusu.

Ülkenin kültür, sanat ve yönetim merkezi olan Edinburgh yılın her mevsimi şiddetli rüzgar alıyor. 1583 senesinden beri eğitim veren Edinburgh Üniversitesi ve tarihte hiç fethedilmemiş Edinburgh Kalesi şehrin simge yapılarından olup Kraliyet Botanik Bahçesi de devasa ağaçları ve yürüyüş parkurlarıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Edinburgh, her yerde cafe, restaurant ya da bar bulabileceğiniz şehirlerden biri ve en ünlü yemeği koyun midesinin baharatlar ve çeşitli sakatatlarla doldurulmasından yapılan “haggis”.

Şehrin yerel viskileri uluslararası alanda ün yapmış durumda ve viski sever ziyaretçiler mutlaka Whisky Experience Center’ı ziyaret ederlerken, tüm İskoçya’nın ve hatta İngiltere’nin en ünlü caz müzik mekanı olan Jazz Bar da Edinburgh’da. Princess, Victoria ve George Caddeleri ise en ünlü alışveriş bölgeleri.

Edinburgh'da ne yapılır?

Edinburgh’da Ne Yapılır? Yapılacak 11 Şey

İskoçya‘nın başkenti Edinburgh’da ne yapılır? Kültürel açıdan zengin, tarihi binlerce yıl öncesine uzanan, sanatla iç içe, festivallerle dolup taşan ve efsaneleriyle yaşayan bir kentte yapılabilecek her şey diyebiliriz.