Napoli

Güney İtalya’nın Campania bölgesinde, Akdeniz’in kıyısına M.Ö.750 yılında Yunanlılar tarafından kurulan Napoli, günümüzde 2 milyona yaklaşan nüfusuyla Roma ve Milano’dan sonra İtalya’nın  üçüncü büyük kenti.

Campi Flegri ve Vezüv Yanardağı arasında konumlanan, eski merkezi mimarisiyle ve kiliseleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan şehir dar, gürültülü sokakları, çılgın trafiği, ev kapılarının önünde oturan güler yüzlü insanlarıyla Türk turistlerin hiç yadsımayacağı bir yer.

Avrupa ve Akdeniz’in en büyük limanlarından birine sahip olan Napoli’nin sahil kesimi genel olarak trafiğe kapalı ve yürüyüş severler için güzel manzaralı bir seçenek. Siesta saatlerinde pek açık olmasalar da, pek çok ünlü markanın butiklerine sahip olan Napoli lazanya ve pizzanın anavatanı.

Zamanında Napoli Kraliçesi Margherita’nın ulusal bir yemek istemesiyle ortaya çıkan, İtalyan bayrağının yeşil, beyaz, kırmızısından esinlenilen, fesleğen, mozzarella ve domatesli Margherita pizza, Napoli’nin en ünlü yemeği. Yerel kahveleri ve iddialı şaraplarıyla tanışabileceğiniz birçok küçük kafe bulabileceğiniz Napoli, bar, restaurant ve klüpleriyle de renkli bir gece hayatına sahip.

Scroll to Top