Köln

1.1 milyon nüfusu ile Köln, Almanya’nın 4. Kuzey Ren- Vestfalya Eyaleti’nin ise en büyük kenti. Köln Hayvanat Bahçesi ile tren garının hemen yanında bulunan, Eyfel tamamlanmadan önce Avrupa’nın en yüksek kulesine sahip, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki katolik Köln Katedrali, şehrin en çok yabancı ziyaretçi çeken yapıları.

Altermarkt (eski meydan), Köln şehrinin en popüler meydanı ve bu bölgenin ara sokakları, barları, restaurantları, kafeleri ve gece kulüpleriyle şehrin eğlence hayatının kalbi sayılıyor. Keupstrasse civarı tamamen Türk popülasyonunun yerleşim alanı olan Köln, yemyeşil Theodor-Heuss Parkı’nda yürüyüş ya da Hohe Caddesi’ndeki hediyelik eşya dükkanları ve marka butiklerinde alışveriş keyfiyle de çekici bir alternatif.

Hemen her bölgesinde Türk restaurantlarıyla karşılaşabileceğiniz cheesecake’leriyle ünlü şehrin yerel lezzetleri ise; adı ‘’cennet ve cehennem’’ anlamına gelen, patates, elma ile soğandan yapılan “himmel und aad”, yerel peynirler ve çavdar ekmeğinden oluşan röggelchen ve birkaç gün baharatla sirke içerisinde bekletilen sığır eti yemeği rheinischer soorbrode.

Scroll to Top