Köln

1.1 milyon nüfusu ile Köln, Almanya’nın 4. Kuzey Ren- Vestfalya Eyaleti’nin ise en büyük kenti. Köln Hayvanat Bahçesi ile tren garının hemen yanında bulunan, Eyfel tamamlanmadan önce Avrupa’nın en yüksek kulesine sahip, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki katolik Köln Katedrali, şehrin en çok yabancı ziyaretçi çeken yapıları.

Altermarkt (eski meydan), Köln şehrinin en popüler meydanı ve bu bölgenin ara sokakları, barları, restaurantları, kafeleri ve gece kulüpleriyle şehrin eğlence hayatının kalbi sayılıyor. Keupstrasse civarı tamamen Türk popülasyonunun yerleşim alanı olan Köln, yemyeşil Theodor-Heuss Parkı’nda yürüyüş ya da Hohe Caddesi’ndeki hediyelik eşya dükkanları ve marka butiklerinde alışveriş keyfiyle de çekici bir alternatif.

Hemen her bölgesinde Türk restaurantlarıyla karşılaşabileceğiniz cheesecake’leriyle ünlü şehrin yerel lezzetleri ise; adı ‘’cennet ve cehennem’’ anlamına gelen, patates, elma ile soğandan yapılan “himmel und aad”, yerel peynirler ve çavdar ekmeğinden oluşan röggelchen ve birkaç gün baharatla sirke içerisinde bekletilen sığır eti yemeği rheinischer soorbrode.

Köln gezilecek yerler

Köln Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 32 Nokta)

Köln gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Romalılar tarafından kurulan Köln, tam bir müzeler şehri. Sportif aktiviteleri ve festivalleriyle yıl boyunca adından sık sık söz ettiren kentin, tarihi merkezinde gastronomiye, tarihe, sanata ilgi duyan gezginlerin ziyarete asla “Hayır!” diyemeyecekleri kültürel tesisler bulunuyor.

Köln'de nerede kalınır?

Köln’de Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

“Köln’de nerede kalınır?” Almanya’nın dördüncü büyük kenti Köln, tarihi dokusuyla konuklarını etkilemeye devam ediyor. Bu yönüyle kültür turlarından hoşlanan gezginlerden yoğun ilgi gören kent, modern mimariye sahip yapıları ve eğlence olanaklarıyla da öne çıkıyor.

Köln'de ne yapılır?

Köln’de Ne Yapılır? Yapılacak 14 Şey

1 milyon nüfuslu ve Almanya‘nın dördüncü büyük kenti Köln 2000 yıllık tarihiyle gezginleri benzersiz bir yolculuğa çıkaran bir kent. “Köln’de ne yapılır?” yazısı ise bu zengin şehrin gezginlere sunduğu güzellikleri ve keyifli aktiviteleri tam olarak anlatmaya yetecek mi emin değilim.