seul'de nerede kalınır

Özellikle son yıllarda Güney Kore‘nin yükselişi ile birlikte uzak doğunun en önemli çekim merkezlerinden biri haline gelen Seul, yerel ve global ayrıntıların iç içe geçtiği zengin kültürel dokusu sayesinde ziyaretçilerine gelenekselliği ve modernizmi bir arada yaşatıyor. UNESCO tarafından koruma altına alınmış tarihi alanlara devasa gökdelenlerin eşlik ettiği başkent, aynı zamanda sayısız yemek, alış veriş ve konaklama seçeneği barındırıyor. Bu nedenle “Seul’de nerede kalınır” sorunun birçok cevabı bulunuyor.

Seul’de nerede kalınır?

Türkiye’de karşılığı semt veya ilçe olan Gu‘lar, şehri 25 ayrı parçaya bölüyor. Çoğunluğu Seul’ün can damarı sayılabilecek Han Nehri‘nin kuzey ve güney yakalarında toplanmış olan Gu’lar arasında ulaşım için rahatlıkla metro, otobüs ve taksi seçenekleri kullanılabiliyor. “Seul’de nerede kalınır” sorusunun yanıtını ise temelde 4 ayrı bölge oluşturuyor. Bunlar;

Han Nehri’nin kuzeyinde yer alan Jongno semti, kentin merkezi alanlarından biri ve ilçenin farklı noktalarına metro ile kolayca ulaşılabiliyor. Seul’ün iş, kültür ve tarih merkezlerinden biri olan Jongno, yüksek ziyaretçi oranından dolayı birbirinden değişik konaklama seçeneklerine ev sahipliği yapıyor.

Han Nehri’nin kuzeyindeki diğer bir semt olan Jung ise tam anlamıyla şehrin kalbini oluşturuyor. Dünyaca ünlü markaların merkezlerini sınırları içinde bulunduran Jung, ulaşım alternatifleri açısından fazlasıyla gelişmiş olmakla beraber ziyaretçilerine daha çok iş amaçlı kullanılan otel seçenekleri sunuyor.

Han Nehri’nin kuzey kıyısını oluşturan Yongsan, şehrin merkezinde, nehir manzarası eşliğinde konaklamak isteyenler için mükemmel konaklama tesisleri içeriyor.

Gangnam Style” şarkısı nedeniyle dünya çapında bir üne kavuşmuş olan Gangnam semti ise Han Nehri’nin güneyinde yer alıyor ve genellikle lüks konaklama seçeneklerine ev sahipliği yapıyor.

Seul’de Konaklama Yapabileceğiniz Otel Tavsiyelerim

Seul otelleri arasında yaptığım araştırma sonucunda en çok dikkatimi çeken otellerden bazıları şunlar:

3★ Ibis Ambassador Myeong-dong

seul'de nerede kalınır Ibis Ambassador Myeong-dong

Özellikle konumu nedeniyle Seul’e daha çok iş ve alış veriş amacıyla gidecek olanlara hitap eden Ibis Ambassador Myeong-dong, şehrin tarihi alanlarına, nehre ve parklara ise birkaç metro durağı uzaklığında bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın.

3★  Hotel Manu Seoul

seul Hotel Manu Seoul

Şehrin kalbi Jung-Gu’da konumlanmış olan ve metroya 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Hotel Manu Seoul, şehir manzaralı çatı bahçesi ile fark yaratmayı başarıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

4★ Fraser Place Namdaemun

seul otel tavsiyesi Fraser Place Namdaemun

Jung-Gu’da bulunan ve “Seul’de nerede kalınır?” sorusunun en ideal cevaplarından biri olan Fraser Place Namdaemun, üst düzey hizmet anlayışı, modern mimarisi ve odaları ile öne çıkıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

4★ Pacific Hotel

seul'de nerede kalınır Pacific Hotel

Seul’ün merkezinde hizmet kalitesi ile dikkat çeken diğer bir konaklama seçeneği olan Pacific Hotel, kapalı havuzuyla keyif dolu anlar vadediyor. Oteli incelemek için tıklayın.

5★ Lotte Hotel Seoul

seul Lotte Hotel Seoul

Seul’ün merkezinde lüks konaklama hizmeti sunan Lotte Hotel Seoul, 5 yıldızlı konaklama kalitesi ile özellikle her açıdan beklentileri yüksek olanlara hitap ediyor. Oteli incelemek için tıklayın.

Seul’de nerede kalınır yazısı boyunca şehirde konaklama konusunda genel bilgiler ile otel tavsiyelerimizi paylaşmaya çalıştım. Umarım bu yazı Seul seyahatiniz öncesinde sizin için faydalı bir kaynak olmuştur. Son olarak, Seul’de gezip görmeniz gereken tüm önemli yerler hakkında bilgi ve fotoğrafları Seul gezilecek yerler başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

Seul Şehir Merkezi Otelleri

Şehir merkezinde yer alan otellerin konumlarını alttaki harita üzerinde inceleyebilirsiniz. Gösterilen fiyatlar bugüne ait gecelik konaklama ücretleridir. Oteller hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için fiyat kutularına tıklayabilirsiniz. Booking.com

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın