Bangkok

Tayland’ın güneyinde, Menam Irmağı’nın doğu kıyısında bulunan başkent Bangkok, şehirdeki su kanalları sebebiyle Avrupalılar tarafından “Uzakdoğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılıyor. Bu arada Tayca “Krung Thep” olan ismi “Melekler Şehri” demektir.

Bangkok  9 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin turizm, din,  kültür ve ticaret merkezi. İklimi yıl boyunca ılıman olan kente yağış mevsiminde (Haziran-Ekim) giden turist sayısı nispeten daha az.

Modern yapılarla birçoğu 18.yüzyılda yapılan tapınaklar tüm şehirde iç içe. Siam bölgesi lüks otel ve alışveriş merkezleriyle dolu olan Bangkok,  Khaosan’da cafe-bar ve restaurantlar, Eski Şehir tarafında da Büyük Sarayı’yla etkileyici bir çekim merkezi.

İstanbul’da bile göremeyeceğiniz markalar, mücevher mağazaları, artık bir marka olan thai masajı, canlı izleyebileceğiniz Muay Thai müsabakaları, kimi lüks kimi yerel alışveriş merkezleri ve pazarlarıyla her daim canlı bir metropol olan Bangkok son yıllarda Türk turistler tarafından da keşfedilmiş ve ülkemizden çok daha ucuz olan fiyatlarıyla son derece popüler olmuştur.

Bangkok gezilecek yerler listesi

Bangkok Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 28 Nokta)

Tayland’ın ve Uzak Doğu’nun mistik, biraz karmaşık, modern ve gelenekseli aynı anda yaşayan dinamik şehri Bangkok turistlerin de en uğrak merkezlerinden biri. Bangkok gezilecek yerler listesi ile çok sayıda zenginlik sunan bu metropolün simgesi haline gelen yerleri kısa sürede bile gezme şansına sahip olabilirsiniz.

Tayland yüzen pazar

8 Maddede Tayland Yüzen Pazar Hakkında Bilgiler

Tayland ve Bangkok denilince akıllara gelen ilk yerlerden biri Yüzen Pazar ya da kullanılan diğer adı ile Yüzen Market oluyor. Seyahat programlarında uzun uzadıya yapılan tanıtımlar ve geçmişte burada çekilmiş ünlü filmler ile yüzen pazarlar çok daha popüler bir yer haline geliyor ve pazarlar bu coğrafyaya yolculuk planlayan herkesin hayalini süslüyor.

Bangkok'ta nerede kalınır?

Bangkok’ta Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Bangkok’ta nerede kalınır?” Tapınakları, Tayland boksu maçları, bin bir çeşit ve lezzetli yiyecekleri, capcanlı gece pazarları, modern cazibe merkezileri, güzel ve ucuz otelleri Tayland‘ın başkenti Bangkok‘u Güneydoğu Asya’nın en gözde turizm destinasyonlarından biri haline getiriyor.

Bangkok'ta ne yenir?

Bangkok’ta Ne Yenir? En Popüler 14 Lezzet

“Bangkok’ta ne yenir?” Gezginlerin en çok merak ettiği ülkelerden biri olan Tayland’ın başkenti Bangkok, canlı ve enerjik yapısıyla her yıl binlerce turist ağırlar. Hareketli gece hayatı ile ön plana çıkan şehir, ülkenin en kalabalık ve en büyük kentidir.

Bangkok'ta ne yapılır?

Bangkok’ta Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

Bangkok’ta ne yapılır? Tayland‘ın başkenti Bangkok on yıllardır dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ağırlıyor. Üstelik bunu sadece tarihi ve doğal güzellikleriyle değil, eğlendirici ve dinlendirici aktiviteleri ve zengin mutfağıyla yapıyor.

Bangkok Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı Ulaşım Rehberi

Bangkok Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bangkok Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? Doğu’nun deniz, güneş, kum, gece hayatı ve lezzetli yemekleriyle ünlü şehri Bangkok dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ağırladığı kadar ülkemizde de son derece popüler. Bangkok Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Rehberi yazısını yazmamın sebebi de bu aslında.

bangkok gezi rehberi blog

Bangkok Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Tayland‘ın başkenti Bangkok, Güneydoğu Asya’nın kültürel ve tarihi zenginlik bakımından en önemli yerleşimlerinden bir tanesi. Eski ve yeninin iç içe olduğu şehirde tatiliniz boyunca ister kutsal mekânlara gidip huzur bulabilir ister hareketli gece hayatına karışıp doyasıya eğlenebilirsiniz.