Bangkok

Tayland’ın güneyinde, Menam Irmağı’nın doğu kıyısında bulunan başkent Bangkok, şehirdeki su kanalları sebebiyle Avrupalılar tarafından “Uzakdoğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılıyor. Bu arada Tayca “Krung Thep” olan ismi “Melekler Şehri” demektir.

Bangkok  9 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin turizm, din,  kültür ve ticaret merkezi. İklimi yıl boyunca ılıman olan kente yağış mevsiminde (Haziran-Ekim) giden turist sayısı nispeten daha az.

Modern yapılarla birçoğu 18.yüzyılda yapılan tapınaklar tüm şehirde iç içe. Siam bölgesi lüks otel ve alışveriş merkezleriyle dolu olan Bangkok,  Khaosan’da cafe-bar ve restaurantlar, Eski Şehir tarafında da Büyük Sarayı’yla etkileyici bir çekim merkezi.

İstanbul’da bile göremeyeceğiniz markalar, mücevher mağazaları, artık bir marka olan thai masajı, canlı izleyebileceğiniz Muay Thai müsabakaları, kimi lüks kimi yerel alışveriş merkezleri ve pazarlarıyla her daim canlı bir metropol olan Bangkok son yıllarda Türk turistler tarafından da keşfedilmiş ve ülkemizden çok daha ucuz olan fiyatlarıyla son derece popüler olmuştur.

Scroll to Top