Berlin

Almanya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin, tarihi birikimiyle kültür turizminin, alışveriş imkânları ve gece hayatıyla ise eğlence ağırlıklı gezilerin Avrupa’daki en önemli duraklarının başında geliyor.
Kış döneminin ülkemizin iç kesimleri kadar soğuk geçtiği Berlin’e gitmek için en uygun dönem yaz ayları. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra yenilenen şehrin ticari ve sosyal gelişimi Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla hız kazanmış.
Ortalama 3 saat süren uçak yolculuğunun ardından ulaşabileceğiniz kentte yüksek hizmet kalitesine sahip, lüks otellerde konaklamak için Mitte; alışveriş caddelerine ve kültürel aktivitelere yakınlık açısından City West; güvenli, sakin bir çevrede ekonomik konaklama tesisleri için East Central pek çok farklı seçeneği barındırıyor.
Bu bölgelerde konakladığınızda dünyanın en gelişmiş toplu taşıma sistemlerinden birisini oluşturan metro hatlarını kullanarak istediğiniz yere hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Spree ve Havel nehirlerinin arasına kurulu şehirde Brandenburg Kapısı, Reichstag, Alexander Platz, Müzeler Adası başta olmak üzere gezilecek birçok yer bulunuyor.
Eğer tarihi yerleri gezmeyi bitirirseniz Kurfürstendamm Caddesi gibi yerlerde alışveriş yapabilir, sabaha kadar açık tutulan eğlence mekânlarında stres atabilirsiniz. Ayrıca Berlin, yıl içerisinde sayısız festivalin düzenlendiği modern bir kent.

Berlin'de nerede kalınır?

Berlin’de Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Almanya’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olan Berlin, bohem ruhun Avrupa’da en iyi izlenebileceği yerlerden biri. Siz de seyahatiniz öncesinde “Berlin’de nerede kalınır?” merak ediyorsanız içerikte tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Berlin, 6 milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın politik ve kültürel açıdan en önemli şehirlerinden biri. Hitler Almanyası döneminde önemli bir yere sahip olan şehir, uzun yıllar doğu ve batı olarak ayrılmış. Ünlü Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla birlikte şehir yeniden inşa edilerek eski sosyo kültürel yapının üzerine yenisi inşa edilmiş.

Berlin gezilecek yerler listesi

Berlin Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 33 Nokta)

Farklı kültürleri ahenkle kucaklayan, günümüz Avrupası’nın en önemli kültürel, sanatsal ve politik merkezlerinden biri Berlin. Almanya’nın kendine has güzelliklerle dolu başkentine seyahat edecekseniz Berlin gezilecek yerler listesi oluşturmanın size çok yararı olacağını düşünüyorum.

Berlin'de nerede alışveriş yapılır?

Berlin’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Berlin’de nerede alışveriş yapılır diye araştırıyorsanız işiniz çok kolay, öncelikle bunu söyleyeyim. Şehir her bütçeye ve her zevke uygun binlerce alışveriş olanağına sahip. İster bir AVM gezgini olun, ister cadde ister sokak pazarı tutkunu, Berlin’de hepsinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz.

Berlin Havaalanı Ulaşım Araçları

Berlin Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Berlin Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? diye araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Avrupa’nın en hareketli ve gezmesi keyifli şehirlerinden olan Berlin her yıl milyonlarca turisti kendine çekiyor. Ki ticaret hacminin de büyüklüğünden dolayı bir o kadar da iş seyahatine ev sahipliği yapıyor. Bu milyonların bir kısmı ise Türkiye’den. Dolayısıyla bir Berlin Havaalanı şehir merkezi ulaşım yazısı yazmak şart oldu.

Berlin'de ne yapılır?

Berlin’de Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

“Berlin’de ne yapılır?” Almanya‘nın başkenti, 4 milyon nüfuslu Berlin gerek sıcak ve soğuk savaşlarla dolu tarihi, gerek sanata verdiği önem, gerek hareketli sosyal hayatı ve gerekse doğal güzellikleri sebebiyle yüzyıllardır Avrupa’nın ve dünyanın sayılı başkentlerinden.

Berlin gezi rehberi blog, Berlin hakkında bilgi ve tavsiyeler

Berlin Gezi Rehberi & Tavsiyeler

II. Dünya Savaşı’nda neredeyse tamamı yerle bir edilmiş, savaş sonrasında ise tamamen kaosa sürüklenmiş ve iki parçaya ayrılmış bir şehir düşünün. İşte, Almanya’nın başkenti Berlin tüm bunları yaşamış ve buna rağmen küllerinden yeniden doğmayı başarmış, görülmeyi fazlasıyla hak eden bir yer. Ben de bu nedenle Berlin gezi rehberi aracılığıyla en sevdiğim tatil destinasyonlarından biri olan bu renkli ve çok kültürlü şehri sizlere detaylıca tanıtmaya karar verdim.