Milano

Sanatın, modanın, otomotiv ve gösteri dünyasının merkezi sayılan Milano, İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. İstanbul’dan gerçekleştireceğiniz uçak yolculuğuyla 3 saatte ulaşabileceğiniz şehir, ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsimi ziyaret edilebilse de en yoğun dönemini eylül-haziran ayları arasında geçiriyor.

Milano’ya ulaştıktan sonra oldukça gelişmiş ağa sahip toplu ulaşım seçeneklerinden birisini kullanarak konaklama için seçtiğiniz noktaya rahatça ulaşabilirsiniz. Gezginleri memnun edecek farklı özelliklere sahip konaklama seçeneklerinin bulunduğu kentte Brera Bölgesi alışveriş olanaklarıyla, Navigli sakinliği ve açık hava pazarlarıyla, Bergamo ise düşük fiyatlı otelleriyle tanınıyor.

Kültür ağırlıklı geziler yapmaktan, alışverişten ve eğlenceden hoşlanan milyonlarca turistin her yıl akın ettiği kentte Milano Katedrali, Galleria Vittorio Emanuele II, Sforzesco Şatosu gibi gezi listenize ekleyebileceğiniz, mimari ve tarihi açıdan önemli birçok yapı bulunuyor.

Via Montenapole ve Via Della Spiga alışveriş için en popüler caddelerken, Brera Bölgesi’nin sanat dolu sokakları Milano gece hayatının en hareketli mekanlarını barındırıyor.

7/24 canlı bir kent olan Milano’da yılın her mevsimi moda, müzik veya gastronomi ağırlıklı bir festivale denk gelmek mümkün. Sabahları kahve içme kültürünün yaygın olduğu şehirde İtalyan mutfağının en gözde yemeklerinin sunulduğu restoranlarda birbirinden lezzetli pizzaların, et yemeklerinin ve deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz.

Milano'da nerede kalınır?

Milano’da Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Moda trendlerine yön veren ünlü İtalya şehri Milano, dünyanın her yerinden turist çeken bir kent. Moda ve alışveriş teması Milano’da baskın olsa da şehirde büyüleyici Gotik binalardan lezzetli yiyeceklere, tarihi güzelliklerden ilgi çekici gezi noktalarına kadar daha birçok hazine var.

Eğer yakınlarda bir Milano gezisi gündeminizdeyse öncelikli olarak kararlaştırmanız gereken konulardan biri nerede konaklayacağınız. Milano’da konaklayacağınız bölge seyahat bütçesi, hangi gezi noktalarını ziyaret edeceğiniz ya da akşamları nerede vakit geçireceğiniz gibi durumları da etkileyecek. Peki, “Milano’da nerede kalınır?” İçeriğimizde bu soruya çok kapsamlı yanıtlar bulacaksınız.

Milano gezilecek yerler listesi

Milano Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 30 Nokta)

Kuzey İtalya’da yer alıp ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Milano Avrupa’nın gezmesi oldukça keyifli merkezleri arasında bulunuyor. Roma’nın ardından en turistik şehir olma özelliğini taşırken gezginler için de renkli bir gezi deneyimi vaadediyor.

Milano'da nerede alışveriş yapılır?

Milano’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Milano’da nerede alışveriş yapılır sorusu hem alışveriş, hem sanat, hem mimari hem de eğlence tutkunları için zengin cevaplara sahip.

Milano'da ne yenir?

Milano’da Ne Yenir? En Popüler 14 Lezzet

“Milano’da ne yenir?” İtalya’nın turizm başkenti olarak nitelendirilen Milano, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra modern yaşam tarzıyla da dikkat çeker. Gotik tarzdaki mimari eserleriyle gizemli bir havaya sahip olan şehir, yılın her mevsiminde turist akınına uğrar.

Milano'da ne yapılır?

Milano’da Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

“Milano’da ne yapılır?” Binlerce yıllık tarihçesiyle, bir zamanlar Batı Roma İmparatorluğu’na başkentlik bile yapmış olan Milano bugün moda, sanat ve tarihin dünyadaki önemli merkezlerinden. İtalya‘nın önemli metropollerinden 1,5 milyonluk şehir eski ve yeninin de harika bir karışımı.

Milano gezi rehberi blog

Milano Gezi Rehberi & Tavsiyeler

Tarihinin ve mimarisinin göz alıcı güzelliği ile konuklarına uzun süre unutamayacakları eşsiz bir tatil deneyimi yaşatan Milano, İtalya denildiğinde akla gelen ilk yerleşimlerden biri oluyor.