Milano

Sanatın, modanın, otomotiv ve gösteri dünyasının merkezi sayılan Milano, İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. İstanbul’dan gerçekleştireceğiniz uçak yolculuğuyla 3 saatte ulaşabileceğiniz şehir, ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsimi ziyaret edilebilse de en yoğun dönemini eylül-haziran ayları arasında geçiriyor.

Milano’ya ulaştıktan sonra oldukça gelişmiş ağa sahip toplu ulaşım seçeneklerinden birisini kullanarak konaklama için seçtiğiniz noktaya rahatça ulaşabilirsiniz. Gezginleri memnun edecek farklı özelliklere sahip konaklama seçeneklerinin bulunduğu kentte Brera Bölgesi alışveriş olanaklarıyla, Navigli sakinliği ve açık hava pazarlarıyla, Bergamo ise düşük fiyatlı otelleriyle tanınıyor.

Kültür ağırlıklı geziler yapmaktan, alışverişten ve eğlenceden hoşlanan milyonlarca turistin her yıl akın ettiği kentte Milano Katedrali, Galleria Vittorio Emanuele II, Sforzesco Şatosu gibi gezi listenize ekleyebileceğiniz, mimari ve tarihi açıdan önemli birçok yapı bulunuyor.

Via Montenapole ve Via Della Spiga alışveriş için en popüler caddelerken, Brera Bölgesi’nin sanat dolu sokakları Milano gece hayatının en hareketli mekanlarını barındırıyor.

7/24 canlı bir kent olan Milano’da yılın her mevsimi moda, müzik veya gastronomi ağırlıklı bir festivale denk gelmek mümkün. Sabahları kahve içme kültürünün yaygın olduğu şehirde İtalyan mutfağının en gözde yemeklerinin sunulduğu restoranlarda birbirinden lezzetli pizzaların, et yemeklerinin ve deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz.

Scroll to Top