Kopenhag’da Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Kopenhag’da nerede kalınır?Danimarka‘nın başkenti Kopenhag; rengârenk evleri, büyüleyici güzellikteki Arnavut kaldırımlı sokakları, görkemli mimarisi, tarihi binaları ve sahip olduğu yüksek yaşam standardı ile cezbedici bir tatil destinasyonu profili çiziyor.

Adı dilimizde “Ticaret Limanı” anlamına gelen şehrin en güzel yanlarının başında ise tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran şehir merkezinin küçük boyutlu olması geliyor. Bu sayede hem “Kopenhag’da nerede kalınır?” sorusunun cevabını bulmak hem de tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin tadını çıkartmak bir hayli kolaylaşıyor.

Kopenhag’da nerede kalınır yazısı boyunca Kopenhag’da konaklama konusunda önemli bilgi ve tavsiyeler, başta Kopenhag şehir merkezi otelleri olmak üzere her bütçeye hitap eden Kopenhag otel tavsiyeleri sunacağım.

Acelesi olanlara…

Kopenhag’da konaklama için en ideal bölgelerin başında Indre by ile Vesterbro geliyor.

Otel tavsiyesi isteyenlere de son seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım Comfort Hotel Verterbro‘yu önerebilirim. Bunun dışında gezilecek yerlere yürüme mesafesindeki Copenhagen Admiral Hotel ve merkezde, 5 yıldızlı Copenhagen Marriott Hotel adlı otelleri de değerlendirebilirsiniz.

Kopenhag’da Nerede Kalınır?

Kopenhag'da nerede kalınır bölgeler
Kopenhag’da nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Kopenhag’da konaklama yapabileceğiniz 5 temel bölge var. Bunlar:

  1. Tarihi ve turistik merkezi sınırlarında barındıran Stroget Caddesi ile Indre By;
  2. Tivoli Bahçeleri ve Merkez Tren İstasyonu’na yakın Vesterbro;
  3. Merkezin doğusunda, “Küçük Hollanda” olarak adlandırılan Christianshavn;
  4. Şehrin hipster bölgesi olarak görülen, göçmen nüfusu ile dikkat çeken Norrebro;
  5. Tarihi merkezin kuzeyinde, sessiz, sakin Osterbro.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. Indre By

indre by stroget Kopenhag'da nerede kalınır
Kopenhag’da nerede kalınır diyenler ilk olarak Stroget Caddesi ile çevresindeki Indre By bölgesine göz atmalılar.

Kopenhag’da nerede kalınır? diyenlere araştırmaları sırasında ilk olarak bakmalarını önereceğim konaklama bölgesi, tarihi yönü nedeniyle gezginlerin yoğun ilgi gösterdikleri Indre By.

1850’li yıllara kadar Kopenhag, günümüzde kentin en güvenli yeri konumundaki bu bölgeden ibaretmiş. Adının kendi dilimizdeki karşılığı “İç Şehir” olan bölge, kentin geçmişine ışık tutan ve iyi şekilde korunmuş dokusuyla kendinizi Orta Çağ döneminde hissedebilmenize imkân veriyor.

Arnavut kaldırımı kaplı sokakları tarihi yapılar, müzeler, kiliseler ve bünyelerinde ilgi çekici mimari ayrıntılar barındıran evlerle çevrili şehir merkezi, tatillerinde gece hayatına ve alışverişe önem veren gezginlerin de odak noktasında yer alıyor.

Indre By, konuklarına her bütçeye ve zevke hitap eden konaklama seçenekleri sunuyor. Barlar, restoranlar ve kafelerle dolu kent merkezinde konaklarken Kopenhag gezilecek yerler listemizdeki çoğu yere yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Şehrin tarihi merkezi olan Indre By’ı Stroget Caddesi ve çevresi ile Nyhavn şeklinde iki ayrı kısma ayrılabilir.

Avrupa’nın motorlu taşıt trafiğine kapalı en büyük caddesi Stroget, zincir mağazalardan tasarım butiklerine kadar birçok farklı seçeneğe ev sahipliği yapıyor. Zengin içeriğinden dolayı cadde, Kopenhag’ın ana alışveriş bölgesi olarak anılıyor.

Caddeye açılan ara sokaklara girerseniz, şehrin kültürel açıdan zengin ruhunu kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Stroget Caddesi veya çevresinde konaklarken genç nüfusun yoğun olduğu Latin Mahallesi’ni ziyaret edebilir Round Tower’a çıkıp şehrin manzarasını seyredebilirsiniz.

nyhavn Kopenhag'da nerede kalınır
Nyhavn, Kopenhag’ın en turistik noktası.

Kopenhag’ın tarihi merkezinin kuzey kısmında bulunan Nyhavn ise tatil için kente gelen her gezginin ilk ziyaret ettiği yer. Fotoğraflarda sıkça görebileceğiniz kanal kenarındaki renkli Kopenhag evleri bu bölgede yer alıyor.

Her mevsim canlı atmosfere sahip olmasıyla dikkat çeken yerleşim, aynı zamanda kanal turlarının en önemli başlangıç noktalarından biri olarak anılıyor.

Özellikle kente ilk kez seyahat edecek gezginler için ideal tatil bölgesi sayılan ve Eski Liman sınırları içerisinde kalan Nyhavn’da konakladığınız takdirde ikonik Küçük Denizkızı Heykeli’ne, 1794’ten beri kraliyet ailesi tarafından kullanılan Amelianborg Sarayı’na ve Tasarım Müzesi’ne kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu mekânları dolaştıktan sonra karnınız acıktığında kanal çevresindeki restoranları tercih edebilir, akşam ise yine aynı bölgedeki barlara eğlenmek için gidebilirsiniz.

Fotojenik atmosferi ve gördüğü yoğun ilgi nedeniyle “Turist Mıknatısı” yakıştırmasına layık görülen Nyhavn, Danimarka’nın başkentinin en trend yerleri arasında başı çekiyor. Ancak burada konaklamayı tercih edecekseniz, otellerin ve restoranların çok pahalı olduğunu ve genelde turistik özellikler taşıdığını da atlamamanız gerekiyor.

Indre By Bölgesindeki En Popüler Oteller

Hotel Alexandra (★★★) Kopenhag Belediye Binası Meydanı’na ve Tivoli Bahçeleri’ne 200 metre uzaklıkta yer alan güzel bir tesis.

Hotel Christian IV (★★) Şehrin tarihi merkezinde, Strøget Caddesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde popüler bir otel.

Phoenix Copenhagen (★★) Geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanan bu lüks otel Amalienborg Sarayı’na ve büyüleyici Nyhavn Kanalı’na 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

Copenhagen Admiral Hotel (★★) Amalienborg Kraliyet Sarayı’nın yanında ve Kopenhag Opera Binası’nın karşısında 1780’li yıllardan kalma bir binada hizmet veren çok kaliteli bir otel.

71 Nyhavn Hotel (★★★★) Kopenhag’da nerede kalınır, şöyle şehrin merkezinde, kaliteli bir 5 yıldızlı bir yer olsun diyenler için çok güzel bir seçenek.

2. Vesterbro

Kopenhag konaklama vesterbro

Kopenhag’da nerede kalınır diyenler için ikinci bölge önerim, şehir merkezine yakın; ama daha sakin ve uygun fiyatlı bir yer olan Vesterbro.

Indre By’ın güneyinde yer alan yerleşim bölgesi, daha çok şık ve lüks restoranları ile ünlü olmasına rağmen sınırları içerisinde fiyat açısından kısıtlı bütçeye sahip gezginleri üzmeyecek seçenekleri de barındırıyor. Ayrıca kafeler ve barlar sayesinde kentin bu kesiminde son derece hareketli bir sosyal yaşam sizleri bekliyor.

Kentin ana müzesi olan The Museum of Copenhagen, ünlü bira markası Carlsberg’in ilk imalathanesi olan ve günümüzde önemli bir cazibe merkezi olarak tanınan Carlsberg Visitor Center bölgede görülecek önemli yerlerden. Ayrıca şehrin en popüler gezi noktası olan Tivoli Bahçeleri bu bölgeye kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Alışveriş yapmak ya da eğlenmek istediğinizde “Küçük Paris” lakabıyla anılan Vaernedamsvej ve çevresine yönelebilirsiniz. Yetişkinlere yönelik içerik konusunda ise şehirdeki hiçbir bölge, tabir yerindeyse, Vesterbro’nun eline su dökemiyor. Zira kentin Red Light District bölgesi konumundaki Istedgade, hipster kahve dükkânları bulabileceğiniz bu bölgede yer alıyor.

Kırmızı Fener Bölgesi denildiğinde akla ilk olarak erotik ürünler satan mağazalar ile hayat kadınları gelse de cadde üzerinde prestijli restoranlar ve eğlence mekânları da bulunuyor. Üstelik buradaki ortam da şehrin geri kalanı gibi oldukça güvenli.

Kopenhag konaklama tivoli
Kopenhag gezilecek yerler listemizdeki en popüler noktalardan Tivoli Bahçeleri…

Vesterbro’da konaklamaya karar verirseniz, otel seçiminizi Tivoli Bahçeleri ve hemen karşısındaki Merkez Tren İstasyonu civarındaki tesisler arasından yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede gezilecek yerlere çok daha az zaman ve enerji harcayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Tivoli civarında konaklarken ziyaret edebileceğiniz turistik mekânlar; mimarisi ile ilgi çeken belediye binası, 19. ve 20. yüzyıllarda yaşamış ünlü ressamların eserlerini inceleme fırsatı bulacağınız Carlsberg Glyptotek, Danimarka Ulusal Müzesi ve Christiansborg Sarayı şeklinde sıralanıyor. Belediye Binası ve meydanı da yine parkın hemen yanı başında yer alıyor.

Kısaca Vesterbro, merkez tren istasyonu ve Tivoli Bahçeleri’nin yakınında, merkeze göre çok daha ekonomik konaklama fiyatları sunan, çoğu yere ulaşım kolay olduğu güzel bir bölge.

Vesterbro Bölgesindeki En Popüler Oteller

Comfort Hotel Vesterbro (★★) Tren istasyonuna 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan güzel bir tesis. Ben son Kopenhag seyahatimde bu tesiste kaldım ve genel olarak memnun kaldım. Otelle ilgili detaylı değerlendirmemi yazı devamında bulabilirsiniz.

Hotel Tiffany (★★★) Tivoli Bahçeleri’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alna nispeten ekonomik ve popüler bir Kopenhag oteli.

Absalon Hotel (★★★★) Kopenhag’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu tesis, Vesterbro’da konaklama yapabileceğiniz güzel bir 4 yıldızlı otel.

Copenhagen Island Hotel (★★) Kopenhag’ın merkezindeki yapay bir adada, Fisketorvet Alışveriş Merkezi’nin hemen yanında yer alan ultra şık ve modern bir otel.

Copenhagen Marriott Hotel (★★★★) Kopenhag’da nerede kalınır, hem tarihi merkeze hem de tren istasyonu gibi önemli yerlere yakın bir yer olsun diyenler bu çok kaliteli tesise göz atabilirler.

3. Christianshavn

Christianshavn Kopenhag konaklama

Adının dilimizdeki anlamı “Christian’ın Limanı” olan ve Hollanda stili evleri nedeniyle yerel halk arasında “Küçük Hollanda” lakabıyla anılan Christianshavn, kentin doğu kısmında yer alıyor.

Indre By ile Amager arasında kalan yapay ada, aslında 300 yıl önce işçi kesiminin yaşadığı bağımsız bir yerleşim olarak kurulmuş. Ancak Kopenhag genişleyince burası da başkent bünyesine dâhil olmuş. Kanallarla dolu yerleşim bölgesi, şehrin geri kalanı gibi etkileyici dar sokakları ve rengârenk evleri ile ilgiyi fazlasıyla hak ediyor.

Mimarisi dışında “Kopenhag’da nerede kalınır?” sorusuna cevap arayanlara bu özgün yerleşimi tavsiye etmemdeki bir diğer unsursa Christiania. Günümüzde 850 kişinin yaşadığı Christiania, hippiler tarafından kurulmuş. Büyük çabalar sonucunda da özerklik kazanmış.

Christiania, gerek kültürel aktiviteleri gerekse de eşine az rastlanan alışveriş fırsatları ile konuklarına gayet zengin içerik sunuyor. Tabii tüm bu olanaklardan özgürce yararlanabilmeniz için yerleşimin girişine asılı tabeladaki kanunlara harfiyen uymanız gerekiyor.

Zira bölgede açıkça hafif uyuşturucu madde kullanımı ve satışı yapılıyor. Bu nedenle gezerken fotoğraf/video çekmek kesinlikle yasak. Ama turistik olarak gezmenizde bir sakınca yok. Açıkçası farklı bir tecrübe bile denebilir.

Bölgede konaklarsanız çoğu önemli gezi noktasına yürüyerek ya da toplu taşıma taşıma kullanarak rahatça ulaşabilirsiniz. Bu bölgede yıldızlı otel yer almıyor, bölgedeki oteller genellikle aile işletmesi olan konuk evlerinden oluşuyor.

Christianshavn Bölgesindeki En Popüler Oteller

Sankt Annæ 10 Konukevi: Christiania’ya 500 metre uzaklıkta yer alan güzel ve popüler bir konuk evi.

ApartmentInCopenhagen 417: Christiania’ya 800 metre, şehrin en popüler noktası olan Nyhavn’a ise 900 metre mesafede yer alan güzel bir konuk evi.

Dronningensgade 42 Apartment: Bahçe ve bahçe manzarası sunan tesis, Christiania’ya 600 metre ve Nyhavn’a 1 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

4. Norrebro

Kopenhag'da nerede kalınır Norrebro

“Kopenhag’da nerede kalınır?” araştırmanız sırasında kentin hareketli yerlerine odaklanıyorsanız, incelemenize Norrebro‘yu da ekleyebilirsiniz. Özellikle yerleşimin ana arteri Norrebrogade; göçmenlerden, üniversite öğrencilerinden ve işçi sınıfına mensup bireylerden oluşan karma nüfusuyla bu hareketliliğin merkezinde yer alıyor.

Şehir merkezinin kuzeyinde kalan Norrebro, gezginlere konaklama açısından az seçenek sunuyor. Ancak gecelik oda fiyatları, merkez ile kıyaslandığında yıl boyunca oldukça makul seviyelerde seyrediyor.

Bu yönü nedeniyle yerleşim, kısıtlı bütçeye sahip gezginlerin ilk tercih ettikleri bölge haline geliyor. Ayrıca her ne kadar hareketli gündelik yaşamı ile anılsa da şimdiye kadar saydığım yerlerle kıyaslandığında konuklarına görece daha sakin bir ortamda tatillerini geçirme fırsatı veriyor.

Son yıllarda şehrin hipster bölgeleri arasında sayılmaya başlanan Norrebro’daki göçmen nüfusun büyük bölümünü Orta Doğu kökenli bireyler oluşturuyor. Bu durum, bölgede çok sayıda kebapçı olmasına yol açıyor. Öğrenci nüfusunun yoğunluğu ise eğlence mekânlarındaki fiyatların makul seviyelerde kalmasını sağlıyor.

Alışveriş tatil planlarınızda önemli bir yere sahipse Norrebrogade üzerindeki etnik manavlara ve 2. el eşyaların satıldığı dükkânlara uğrayabilirsiniz.

Özetle Norrebro; ucuz yeme-içme ve konaklama imkânlarına yakın olmak isteyenler için ideal bir konaklama bölgesi. Daha çok genç ve orta yaştaki gezginlere hitap eden bölge aynı zamanda gölün en güzel manzaralarını da konuklarına sunmakta oldukça cömert davranıyor.

Eğer ki bütçeniz yüksekse ve lüksün öne çıktığı mekânlarda zaman geçirmek sizi daha çok mutlu ediyorsa Norrebro yerine kent merkezindeki seçenekleri değerlendirmenizi önerebilirim.

Norrebro Bölgesindeki En Popüler Oteller

Avenue Hotel Copenhagen (★★★) Forum Metro İstasyonu’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu butik tasarım oteli, 19. yüzyıldan kalma klasik bir binada hizmet veriyor.

Hotel Nora Copenhagen (★★) Kopenhag’da nerede kalınır, merkeze yakın ama biraz daha sessiz sakin bir yer olsun diyenler için güzel bir alternatif.

5. Osterbro

osterbro Kopenhag konaklama

“Kopenhag’da nerede kalınır?” araştırması için şimdiye kadar kentin en fazla turist çeken, popüler bölgelerini sıraladım. Şimdiyse sıra sakinlik arayanların ilgisini çekebileceğini düşündüğüm bir bölgeyi tanıtmaya geldi.

Indre By’ın kuzeyinde yer alan Osterbro, merkezden uzak olması nedeniyle popüler bölgeler arasında sayılmıyor. Bu nedenle konaklama için burayı tercih edenler yerel halkla iç içe olma ve daha dingin bir ortamda tatil günlerini geçirme şansını yakalıyor.

Turist kalabalığından neredeyse hiç etkilenmeden, rahatça hareket imkânı bulabileceğiniz Osterbro, şehirdeki en seçkin ve pahalı yerleşim bölgeleri arasında başı çekiyor. Kalburüstü bir yerleşim oluşuyla çocuklu ailelere güvenli ve temiz bir ortam sunuyor.

Ağırlıklı olarak genç ailelerin tercih ettikleri Osterbro’daki uygun fiyatlı otellerde konaklamayı tercih ederseniz, kent merkezine gitmeden önce ünü tüm dünyaya yayılan Küçük Denizkızı Heykeli ile güzel korunmuş Kastellet Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Osterbro’da konaklamak, gürültüden uzaklaşmak ve yerel halk ile daha kolay iletişim kurmak anlamına geliyor. Ayrıca başta da belirttiğim gibi bu bölgeyi kafa dinlemek isteyen gezginlere öneriyorum.

Ancak 1-2 günlük tatil için Kopenhag’a seyahat edecekseniz ya da popüler cazibe merkezlerini birçoğuna yürüme mesafesinde konaklamak istiyorsanız, merkeze uzaklığı nedeniyle Osterbro sizler için dezavantajlı olacaktır.

Osterbro Bölgesindeki En Popüler Oteller

Hotel 9 små hjem (★★) Nyhavn’a 1,9 km, Christiania’ya 2,8 km mesafede yer alan, konaklama için ekonomik bir yer arayanlara ideal bir otel.

Adina Apartment Hotel (★★★★) Kopenhag’ın simgesi Küçük Denizkızı heykeli 10 dakikalık yürüme mesafe yer alan 4 yıldızlı popüler bir tesis.

Charlottehaven Apart (★★) Resepsiyonu 24 saat açık olan, bünyesinde fitness merkezi de olan, dayalı döşeli, servisli dairelerle servis sunan güzel bir tesis.

Kopenhag’da ben hangi bölgede, hangi otelde kaldım?

Comfort Hotel Vesterbro Kopenhag otel tavsiyesi
Comfort Hotel Vesterbro

Kopenhag’da otel fiyatları Avrupa’daki diğer turistik şehirlere nazaran maalesef oldukça yüksek. Bu nedenle ben Kopenhag seyahatim öncesinde otel araştırmasına oldukça fazla zaman ayırdım.

Ben Kopenhag’a yaz aylarında yani sezonun en yüksek olduğu gitmeyi planladığım için otel fiyatları maalesef normalin de üzerindeydi. Bu nedenle otel seçimimi fiyat/fayda oranının en yüksek olduğu, merkeze yürüme mesafesinde, toplu taşımanın rahat olduğu 3 yıldızlı Comfort Hotel Vesterbro adlı tesisten yana kullandım.

Booking.com’da 5000 üzeri ziyaretçi değerlendirmesi yapılan tesis 10 üzerinden 7,9 puana sahip. Otelin sahip olduğu en büyük artılardan biri konumu. Kopenhag Merkez İstasyonu’na ve Tivoli Eğlence Parkı’na yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan otelden Stroget Caddesi gibi birçok önemli yere yürüyerek ulaşmak mümkün.

Yürüyerek gidilmeyecek yerlere metro, otobüs ya da hop on hop off otobüsleri kullanabilirsiniz. Ben gezi boyunca ilk akşam Nyhavn Kanalı’na giderken, ikinci gün ise Küçük Denizkızı Heykeli’ne giderken otel önündeki otobüs duraklarını kullandım. Bunun dışında havaalanına gidip gelirken de otele 5 dk uzaklıktaki tren istasyonu çok işime yaradı.

Otel genel olarak güzel. Odalar çok yeni değil ama biraz elden geçirilerek tarz kazandırılmış. Otelin bana göre rahatsız eden noktası koridorlarının labirent gibi olması. Odaya girip çıkarken biraz otel içinde geziniyorsunuz. Yine de bu fiyatlara güzel, temiz odalarda hizmet veriyor.

Otelin kahvaltısı oldukça güzel. Bunun dışında otele 5 dakika uzaklıkta Mado Restaurant var. Damak tadımıza uygun tüm yemekleri burada bulabilirsiniz. Ben akşam yemelerinde burayı tercih ettim.

Gelelim en önemli konuya, otel fiyatlarına. Kopenhag’da nerede kalınır yazısı boyunca sık sık bahsettiğim gibi buradaki fiyatlar maalesef çok yüksek.

Ben otel rezervasyonumuzu tatile kısa süre kala ayarladım ve sezonda, kahvaltı dahil, ücretsiz iptal seçeneği ile çift kişilik odaya gecelik 180 Euro ödedim. Sezon dışında çok daha uygun fiyatlar bulmak mümkün. Ama inanın bu rakam bile şehir standartlarına göre uygun sayılabilir.

Kısacası burası, şehir merkezine yakın, ulaşımın kolay olduğu, temiz ve en önemlisi ekonomik bir yer. Göz atmanızı öneririm. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Kopenhag’da Şehir İçi Ulaşım

Kopenhag'da nerede kalmalı ulaşım

Kopenhag’da nerede kalınır rehberimde ulaşım konusundan da bahsetmek istiyorum. Zira çok gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahip olmasına rağmen neyi nerede tercih etmeniz gerektiğini bilmenin zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacağını düşünüyorum.

Kopenhag’da ulaşımın ne kadar rahat olduğunu daha Kastrup Havalimanı’nda iken kolayca anlayabilirsiniz. Havalimanından kent merkezine ulaşmak isterseniz tren ya da metro seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Trenler, Merkez Gar’a olan yolculuklarını yaklaşık 20 dakikada tamamlıyor. Terminal 3’ten kalkan metro araçları ise merkeze 15 dakika gibi kısa sürede ulaşıyor. 7/24 hizmet veren metro araçları, 4 ila 6 dakikada bir kentin kalbine yolcu taşıyor.

Bisiklet kullanımının yaygın olduğu şehir içerisinde ise toplu taşımanın bel kemiğini, sistem açısından Almanya’daki S-Bahn ve Paris’teki RER’e benzeyen S-Tog oluşturuyor. Metro ve otobüs hatları da oldukça kapsamlı tasarıma sahip.

Kopenhag’da faaliyet gösteren toplu ulaşım araçlarında geçerli tekli biletlerin fiyatları biraz yüksek. Bu nedenle fiyat açısından daha cazip olan 24 veya 48 saatlik seçenekleri tercih edebilirsiniz. Eğer şehir merkezinde toplu taşımayı sıkça kullanmayı düşünüyorsanız Copenhagen Card edinmeyi de düşünebilirsiniz.

Bu arada havaalanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı konusunda detaylı bilgileri Kopenhag Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

Kopenhag’da Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Kopenhag konaklama kopenhag otelleri

Kopenhag’da nerede kalınır yazımızın belki de en can sıkıcı konularından biri otel fiyatları çünkü fiyatlar genel olarak çok yüksek ve detaylı araştırma gerektiriyor.

Danimarka’nın Hollanda esintileri taşıyan başkentinde her zevke uygun konaklama tesisi kolayca bulunabiliyor. Tabii tüm İskandinavya’da olduğu gibi burada da fiyatlar Avrupa ortalamasının üzerinde seyrediyor.

Tivoli Bahçeleri yakınındaki otellerde konaklamak için en azından 1100 Danimarka Kronu’nu (yaklaşık 150 Euro) gibi bir meblağı gözden çıkarmak gerekiyor.

Daha az rağbet gören Osterbro’da ise 600 DKK (yaklaşık 80 Euro) civarında fiyata oda bulunabiliyor. Yalnız şehirdeki oteller yüksek hizmet kaliteleri ile fiyat dezavantajlarını fazlasıyla kapatıyor.

Örneğin Kopenhag’ın herhangi bir bölgesindeki 2 ya da 3 yıldızlı otel, çoğu Avrupa kentindeki 4 yıldız kategorisindeki tesislerle konfor ve hizmet kalitesi bakımından rahatlıkla boy ölçüşebiliyor.

Eğer fiyat konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız siz de benim gibi rezervasyon sitelerindeki fırsatları kovalayabilirsiniz. Bu konuda ben, güvenilirliği ve fiyat avantajı garantisi nedeniyle Booking.com‘u tercih ediyorum.

Site ayrıca rezervasyon tarihine 24 saat kalana kadar kullanıcısına iptal hakkı tanıdığı ve check-in sırasında ödeme imkânı sunduğu için vize işlemlerinde seyahatime engel bir sorunla karşılaşırsam maddi açıdan sıkıntı yaşamayacağımı da bildiğimden gönül rahatlığıyla istediğim otelde odamı ayırtıyorum.

Booking.com’da yer alan tüm Kopenhag otellerine göz atmak için tıklayın.

Özetle Kopenhag’da Nerede Kalınır?

Kopenhag'da nerede kalınır

Özetlemek gerekirse; Kopenhag’ın barındırdığı tüm üst düzey fırsatlara yürüme mesafesinde konaklamayı düşünüyorsanız, araştırmanız sırasında tüm odağınızı tarihi şehir merkezi Indre By‘a yöneltebilirsiniz.

Hareketli ama uygun fiyatlı seçeneklere yoğunlaşmak istediğinizde ise seçim hakkınızı Vestbro ya da Christianshavn sınırları içerisindeki otellerden yana kullanabilirsiniz.

Yıldızı her geçen gün yükselen hipster bölgesi Norrebro, genç kesimin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek içeriği ile dikkatleri üzerine topluyor.

Tatilinizi sakin atmosfere sahip, yerel halkla rahatça diyalog kurabileceğiniz, merkezden uzak, seçkin bir bölgede geçirmek istediğinizdeyse “Kopenhag’da nerede kalınır?” sorunuza cevap bulmak için Osterbro otellerini inceleyebilirsiniz.

Kopenhag’da otel tavsiyesine gelecek olursak; son seyahatimde konakladığım 3 yıldızlı Comfort Hotel Vesterbro adlı otelden ben memnun kaldım. Tekrar gidecek olsam ilk göz atacağım tesis burası olur. Bunun dışında ekonomik bir yer arıyorsanız Hotel Christian IV ve Hotel Tiffany güzel oteller.

Biraz daha orta şeker, 4 yıldızlı bir yer isterseniz Absalon HotelCopenhagen Admiral Hotel ve Phoenix Copenhagen şehirdeki en popüler otellerden.

Eğer bütçe konusunda sıkıntınız yoksa ve 5 yıldızlı güzel bir otelde konaklamak isterseniz de Copenhagen Marriott Hotel ile 71 Nyhavn Hotel mutlaka göz atmanız gereken otellerden.

Kopenhag’da nerede kalınır yazım boyunca Kopenhag seyahatiniz boyunca konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında bilgileri, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer vermeye çalıştım.

Eğer sizin de Kopenhag’da nerede kalınır yazımıza eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın!

Yorum yapın