Danimarka

Almanya’nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ile Baltık Denizi arasındaki Jylland Yarımadası ile çoğu birbirine köprülerle bağlı yüzlerce adadan oluşan Danimarka, ülkemizin Konya şehri kadar olan yüzölçümüyle İskandinav ülkelerinin en küçüğü konumunda.

Yaşam standartları, yaşanabilirlik gibi çeşitli sıralamalarda her zaman ilk 10’da bulunan ülke, Ortaçağ mimarisini ve doğal bitki örtüsünü başarıyla korumaya devam ediyor.

Danimarka’nın en büyük adası olan Sjaellend ile Amagir Adası’nda bulunan başkent Kopenhag dünyaca ünlü eğlence ve gösteri merkezi Tivoli Bahçeleri’yle, neredeyse bir simge gibi benimsediği Edvard Eriksen’in ünlü yapıtı Deniz Kızı Heykeli’yle ve Rosenborg Bahçeleri’ni de barındıran Rosenborg Kalesi’yle ülkenin en çok yabancı turist çeken şehri olmayı sürdürüyor.

Yarı ahşap, rengarenk eski evleriyle Aalborg, kilise katedral ve kaleleriyle 4 bin yıllık şehir Odense, Ortaçağ mimarisini koruyan çok güzel şehir merkeziyle Aarhus gibi keyifle gezilecek ve fotoğraflanacak tarihi şehirleri dışında, hız trenleri, akvaryumları, su oyunları, restoranları, hediyelik eşya dükkanları ve legodan oluşturulmuş minyatür şehirleriyle Legoland’i barındıran Billund da mutlaka görmenizi tavsiye edeceğimiz bölgelerden biri.

Kopenhag gezilecek yerler listesi

Kopenhag Gezilecek Yerler – En Güzel 35 Yer

Kopenhag gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Kuzey Avrupa’nın en modern, gezilesi şehirlerinden biri olan Kopenhag’ın gezginlerin kalbindeki yeri ayrı. Başta sanat olmak üzere birçok değerli özelliğine sahip çıkan şehir aynı zamanda Vikinglerin de yaşadığı yer.

Kopenhag'da nerede alışveriş yapılır?

Kopenhag’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Kopenhag’da nerede alışveriş yapılır araştırması yapıyorsanız ve gerçekten de yakın zamanda bu kentte alışveriş yapmayı planlıyorsanız o kadar şanslısınız ki…

Kopenhag'da nerede kalınır?

Kopenhag’da Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Kopenhag’da nerede kalınır?Danimarka‘nın başkenti Kopenhag; rengârenk evleri, büyüleyici güzellikteki Arnavut kaldırımlı sokakları, görkemli mimarisi, tarihi binaları ve sahip olduğu yüksek yaşam standardı ile cezbedici bir tatil destinasyonu profili çiziyor.

Kopenhag'da ne yenir?

Kopenhag’da Ne Yenir? En Popüler 13 Lezzet

“Kopenhag’da ne yenir?” Danimarka’nın başkenti Kopenhag, aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. 800 binden fazla nüfusu olan Kopenhag, gerek gezip görülecek yerleriyle, gerek tarihi ve doğasıyla gerekse de yemekleriyle ünlenmiştir.

Kopenhag'da ne yapılır?

Kopenhag’da Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

Danimarka‘nın başkenti Kopenhag’da ne yapılır? Yaşınıza, seyahatten beklentilerinize, zamanınıza ve bütçenize göre bu sorunun cevabı çok farklı olabilir. Ancak herkes için ortak olan gerçek şu ki; hepsinin Kopenhag‘a özgü olmasını istersiniz.

Kopenhag Havaalanı Ulaşım Transfer

Kopenhag Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Kopenhag Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” diye araştırıyorsanız en doğru yerdesiniz. Etkileyici bir mimari, moda, alışveriş, lezzetli yemekler, daha lezzetli biralar ve kuzeyden beklenemeyecek sıcaklıkta yerlileriyle Danimarka’nın başkenti Kopenhag seyahat etmeyi seven herkesin bir ara mutlaka görmesi gereken kentlerden.