Kopenhag

Danimarka’da, Jutland Yarımadası’nın doğusunda, Baltık Denizi’nin girişinde, Sjaelland ve Amager Adaları arasında kurulmuş olan 1.3 milyon nüfuslu başkent Kopenhag, ülkenin en önemli endüstri, ticaret ve kültür merkezi.

Avrupa’nın en zengin kitap koleksiyonlarından biri olan Danimarka Kraliyet Kitaplığı’nın bulunduğu şehir aynı zamanda dünyaca ünlü Tivoli Bahçeleri Eğlence Parkı’na da ev sahipliği yapıyor.

Peri Masalları’nın yazarı Hans Christian Andersen ile Walt Disney’in de gezip hayran olduğu park, egzotik bahçeleri, konserleri, hızlı treni, geceleri yanan ışıklarıyla masallardan çıkmış gibi görüntüsüyle 2014’de “Avrupa’nın En İyi Turu” seçilmiş.

Edvard Eriksen’in ünlü yapıtı “Küçük Deniz Kızı” Kopenhag şehrinin simgesi ve şehre gelen hemen her yabancının ilk görmek istediği yer olma özelliğini sürdürüyor.

Uluslararası restaurantlar bulma konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz kentin denenebilecek yerel lezzetleri arasında tatlı ve kremalı hamur işi wienerbrad, geleneksel çavdar ekmeği rugbrod, farklı etlerden yapılabilen köfte yemeği frikadaller, haşlanmış yumurtayla füme somondan oluşan sandviç smorrebrod ve değişik pişirme seçenekleriyle ringa balığı herring sayılabilir.

Kopenhag gezilecek yerler listesi

Kopenhag Gezilecek Yerler – En Güzel 35 Yer

Kopenhag gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Kuzey Avrupa’nın en modern, gezilesi şehirlerinden biri olan Kopenhag’ın gezginlerin kalbindeki yeri ayrı. Başta sanat olmak üzere birçok değerli özelliğine sahip çıkan şehir aynı zamanda Vikinglerin de yaşadığı yer.

Kopenhag'da nerede alışveriş yapılır?

Kopenhag’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Kopenhag’da nerede alışveriş yapılır araştırması yapıyorsanız ve gerçekten de yakın zamanda bu kentte alışveriş yapmayı planlıyorsanız o kadar şanslısınız ki…

Kopenhag'da nerede kalınır?

Kopenhag’da Nerede Kalınır? Popüler 5 Bölge

Kopenhag’da nerede kalınır?Danimarka‘nın başkenti Kopenhag; rengârenk evleri, büyüleyici güzellikteki Arnavut kaldırımlı sokakları, görkemli mimarisi, tarihi binaları ve sahip olduğu yüksek yaşam standardı ile cezbedici bir tatil destinasyonu profili çiziyor.

Kopenhag'da ne yenir?

Kopenhag’da Ne Yenir? En Popüler 13 Lezzet

“Kopenhag’da ne yenir?” Danimarka’nın başkenti Kopenhag, aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. 800 binden fazla nüfusu olan Kopenhag, gerek gezip görülecek yerleriyle, gerek tarihi ve doğasıyla gerekse de yemekleriyle ünlenmiştir.

Kopenhag'da ne yapılır?

Kopenhag’da Ne Yapılır? Yapılacak 12 Şey

Danimarka‘nın başkenti Kopenhag’da ne yapılır? Yaşınıza, seyahatten beklentilerinize, zamanınıza ve bütçenize göre bu sorunun cevabı çok farklı olabilir. Ancak herkes için ortak olan gerçek şu ki; hepsinin Kopenhag‘a özgü olmasını istersiniz.

Kopenhag Havaalanı Ulaşım Transfer

Kopenhag Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

“Kopenhag Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” diye araştırıyorsanız en doğru yerdesiniz. Etkileyici bir mimari, moda, alışveriş, lezzetli yemekler, daha lezzetli biralar ve kuzeyden beklenemeyecek sıcaklıkta yerlileriyle Danimarka’nın başkenti Kopenhag seyahat etmeyi seven herkesin bir ara mutlaka görmesi gereken kentlerden.