Prag’da Nerede Kalınır? Merkezdeki En İyi 3 Bölge & Oteller

Prag’da nerede kalınır?” Yakın bir tarihte Orta Avrupa’nın en popüler şehirlerinden Çekya‘nın başkenti Prag‘a gidecekseniz ama hangi bölgede, hangi otelde kalmalı konusunda kafanız karışıyorsa bu yazı tam size göre.

Prag’da nerede kalınır yazısı boyunca Prag’da nerede kalmalı sorusuna mümkün olduğunca detaylıca cevaplar verip başta Prag şehir merkezi otelleri olmak üzere her bütçeye göre Prag otel tavsiye listesi sunacağım.

Eğer Prag’da konaklama konusunda kararsızlık yaşıyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra otel seçiminizi kendinizden çok daha emin yapacağınıza inanıyorum.

Teorik olarak Prag toplamda 10 bölgeye ayrılıyor. Ama ben Prag’da nerede kalınır yazımı bu coğrafi bölgelere göre değil de turistik merkezlere göre şekillendireceğim.

Acelesi olanlara…

Prag’da konaklama için en ideal bölgeler arasında Eski Şehir, Mala Strana ve Nove Mesto yer alıyor.

Otel tavsiyesi isteyenlere de son seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım Art Nouveau Palace Hotel‘i önerebilirim. Bunun dışında gezilecek yerlere yakın, butik BoHo Prague Hotel ve merkezdeki 5 yıldızlı Grandior Hotel adlı otelleri de değerlendirebilirsiniz.

Prag’da Nerede Kalınır?

Prag'da nerede kalınır rehberi
Prag’da nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Prag’da konaklama yapabileceğiniz 3 temel bölge var. Bunlar:

 1. Nehrin sağ tarafında yer alan ve şehrin en önemli tarihi yapılarına ev sahipliği yapan Eski Şehir Meydanı ve çevresi (Stare Mesto),
 2. Nehrin sol kıyısında yer alan, turist yoğunluğundan biraz daha arınmış, sessiz, sakin ama güvenli Mala Strana bölgesi,
 3. Merkezin güneyinde, alışveriş bölgelerine ve merkez tren istasyonuna yakın Yeni Şehir (Nove Mesto) bölgesi.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. Eski Şehir Meydanı ve Çevresi (Stare Mesto)

Prag'da nerede kalınır Eski Şehir Meydanı

Prag’da nerede kalınır rehberimizde konaklama için ilk bölge tavsiyem UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, şehrin en eski, tarihi ve turistik noktası olan Eski Şehir Meydanı ile çevresi.

10. yüzyıldan beri Prag’ın merkezi kabul edilen bu bölge birçok tarihi yapı, kafe, restoran, hediyelikçi ve oteli sınırları içinde barındırıyor. Eski Şehir Meydanı bir anlamda şehrin coğrafi merkezi olduğundan dolayı Prag gezilecek yerler yazımızda tanıttığımız çoğu önemli yer bu bölgeye yürüme mesafesinde bulunuyor.

Tarih ve mimariyi seviyorsanız, dar sokakları, en fazla 4 katlı binaları, gece gündüz hareketli yaşantısı ile Eski Şehir Meydanı ve çevresi sizin için güzel bir seçenek olabilir.

Çevresinde şehrin en ünlü ve popüler kafe, restoranlarını da barındıran bu yer çok turistik olduğu için hem konaklama anlamında hem de yeme içme anlamında biraz pahalı.

Bölge, hareketli yaşantısından dolayı kimi gezginler için biraz fazla gürültülü, bunaltıcı olabilir. Özellikle yaz aylarında böldeki bazı sokaklarda yürümek bile insan kalabalığından dolayı zor olabiliyor.

Kuzey sınırında Josefov, yani Eski Yahudi Yerleşim yeri olan Stare Mesto yine de Prag’ın merkezinde kalmak isteyenler, birçok yere yürüyerek ulaşmak isteyenler için güzel bir yer.

Stare Mesto Bölgesindeki En Popüler Oteller

Cloister Inn Hotel (★★★) 3 yıldızlı bu otel, Prag’da nerede kalınır, şöyle merkezde ekonomik bir yer olsun diyenler için çok ideal.

Motel One Prague (★★) Şehrin en popüler 3 yıldızlı tesislerinden biri olan Motel One, Eski Şehir Meydanı’na yalnızca 1 km uzaklıkta yer alıyor.

Hotel UNIC Prague (★★★★) Eski Kent Meydanı’na 10 dk yürüme mesafesinde, temiz, kaliteli bir tesis.

Residence U Malvaze (★★) Charles Köprüsü’nün hemen yanında, 15. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren güzel bir tesis.

Grandior Hotel Prague (★★★★) Gezilecek yerlerin bazılarına yürüme mesafesinde, toplu taşımaya yakın, popüler bir 5 yıldızlı tesis.

2. Mala Strana Bölgesi

Mala Strana prag konaklama

Prag’da nerede kalınır rehberimizdeki tanıtacağım 2. bölge, benim bir önceki Prag seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım bir yer, adı: Mala Strana.

Vltava Nehri’nin sol tarafında, ünlü Karl Köprüsü’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan Mala Strana tarihi binaları, Arnavut kaldırımlı fotojenik dar sokakları ve  sakinliği ile dikkat çeken bir bölge.

Burası özellikle şehirde gezip görülecek yerlere yürüme mesafesinde olan, metro ve tramvay gibi toplu taşımının olduğu, biraz daha ekonomik ve sessiz, sakin bir yer arayanlar için güzel bir yer. Bu nedenle bir çok yabancı kaynakta bu bölge

Romantik bir tatil geçirmek isteyen balayı çiftlerine ve ailelere özellikle tavsiye ediliyor. Bölgedeki otel sayısı kısıtlı ama olan oteller de oldukça kaliteli.

Prag Kalesi ile Vltava Nehri arasında kalan bu bölgenin merkezi Malostranske namesti adındaki meydan kabul ediliyor. Buradan Karl Köprüsü’ne yürüyerek 5 dakikada ulaşmanız mümkün. Eski Şehir Meydanı ise yürüyerek 15 – 20 dakika sürüyor.

Belki de bu bölgede konaklamanın tek dezavantajı gezilecek yerlerin birçoğuna ya da alışverişin merkezi kabul edilen cadde ve sokaklara giderken biraz yürümeniz gerekebiliyor.

Tarihi 10. yüzyıla dayanan bu noktada gece hayatı sönük ama bölgede yer alan geleneksel barlar ve restoranlar oldukça popüler.

Özetle, eğer gezilecek yerlere yakin, sessiz sakin ama güvenli, hatta merkezdeki otellere göre daha ekonomik bir yer arıyorsanız burası tam size göre. Zaten en kalitelisinden uygun fiyatlısına kadar bölgede çok fazla otel seçeneği var.

Mala Strana Bölgesindeki En Popüler Oteller

Hotel Kampa Garden (★★) Charles Köprüsü’ne çok yakın bir konumda yer alan popüler bir tesis.

Hotel William (★★★) Gezilecek yerlerin bir çoğuna yürüme mesafesinde, tramvay hattına yakın, 3 yıldızlı güzel bir tesis.

Hotel Pod Věží (★★) Mala Strana’da, Charles Köprüsü’nün hemen yanındaki 2 adet tarihi binada yer alan popüler bir tesis.

Bishop’s House (★★★★) Geçmişi 16. yüzyıla dayanan ama 2015 yılında yenilenmiş bir binada hizmet veren temiz, kaliteli ve güzel bir otel.

Appia Hotel Residences (★★) Bir önceki Prag gezimde konakladığım bu tesisten ben memnun kaldım. Özellikle balayı çiftleri, ailecek gezenler vb için ideal. Yazı devamında detaylı değerlendirmemi okuyabilirsiniz.

Three Storks (★★★★) Prag’da nerede kalınır, sessiz, sakin ama güvenli bir bölgede kaliteli bir yer olsun diyenler için güzel bir seçenek.

3. Yeni Şehir (Nove Mesto)

Prag'da nerede kalınır yeni şehir

Prag’da nerede kalınır yazımızda sıradaki bölge tavsiyem benim son seyahatimde tercih ettiğim Nove Mesto yani “Yeni Şehir”.

Bu bölgenin adı sizi yanıltmasın. 14. yüzyılda kurulan ve yaklaşık 800 yıllık bir geçmişe sahip olan bu güzel bölge, Vltava Nehri’nin sağ yakasında, Eski Şehir Meydanı’nın ise güneyinde yer alıyor.

Wenceslas Meydanı’nın merkezini oluşturduğu bu yer günümüzde ticari yaşamın da merkezi sayılıyor. Zaten bölgede birçok otel, kafe, restoran ve gece kulübü yer alıyor.

Prag gece hayatının merkezi kabul edilen Nove Mesto aynı zamanda modern mimari başyapıtlara da ev sahipliği yapıyor.

Eski Şehir ve Mala Strana’daki çoğu yere yürüyerek gidebileceğiniz gibi bu bölgede yer alan metro ve tramvay hattı ile şehirde gezip görülebilecek çoğu yere kolayca ulaşabilirsiniz. Zaten şehrin ana tren istasyonu da yine bu bölgede yer alıyor.

Bölgenin en büyük avantajı ise tanıttığım yerler arasında en uygun fiyatlı otellere ev sahiliği yapıyor olması. Tabi bu ucuzluk bazen sıkıntılar da doğurabiliyor. Wenceslas’ın karanlık ara sokaklarından uzak durmak her zaman akıl karı olacaktır.

Özetle, Prag’da nerede kalınır, şöyle şehir merkezinde, zengin ulaşım ağına sahip, nispeten bazı yerlere yürüyerek ulaşabileceğim bir yer olsun aynı zamanda alışveriş, gece hayatı ve yeme içmenin de merkezi bir yer olsun diyenler için sanırım Yeni Şehir en doğru tercih olacaktır.

Nove Mesto Bölgesindeki En Popüler Oteller

Exe City Park Hotel (★★★) Tren istasyonunun hemen karşısında, 3 yıldızlı, popüler bir otel.

BoHo Prague Hotel (★★★) Eski Şehir Meydanı’na yalnızca 600 m uzaklıkta, butik ve kaliteli bir tesis.

Hotel Golden Crown (★★) Hem Wenceslas Meydanı’na hem de Eski Şehir Meydanı’na kısa yürüme mesafesinde, güzel bir otel.

Radisson Blu Alcron Hotel (★★★★) Prag’da nerede kalınır, hem merkezi bir yer de hemde kaliteli bir yer olsun diyenler için güzel bir seçenek.

Art Nouveau Palace Hotel (★★★★) Son Prag seyahatimde konaklayıp çok memnun kaldığım bu tesis hakkındaki detaylı değerlendirmemi yazı devamında okuyabilirsiniz.

4. Diğer Bölgeler

prag konaklama Vinohrady

Yazı başında da belirttiğim gibi aslında Prag coğrafi olarak 10 bölgeye ayrılmış duruma. Zaten 1. bölge sınırlarını; Prag Kalesi, Mala Strana, Stero Mesto ile Nove Mesto’nun büyük bölümü oluşturuyor.

Bu nedenle Prag’da nerede kalınır yazımda ben bu bölgenin detaylarına odaklandım. Ama bazı yurt dışı kaynaklı rehberlerde Prag’da konaklama için 2. bölgede yer alan Vinohrady, Vysehrad adlı bölgeler ile 3. bölgede yer alan Zizvkov’dan da sıkça bahsediliyor.

Bana göre buralar merkeze yakın gözükse de sonuçta 2-3 günlüğüne gelinen bir şehirden maksimum keyif almanın yolu biraz da gezip görülecek yerlere yürüyerek de ulaşabilmekten geçiyor. Ama yine de bu bölgelerde metro, tramvay ağına yakın çok çok ucuz bir tesis bulursanız karar sizin.

Son olarak yine bazı kaynaklarda Prag Kalesi‘nin olduğu alanı çevreleyen Hradcany bölgesinden söz ediliyor. Şehir manzarasını en iyi seyredebileceğiniz yer olan Hradcany, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali gibi birçok önemli tarihi yapı ile pahalı oteller ile dikkat çeken bir yer. Zaten ulaşım sıkıntısı olduğu için bence bu bölgeyi de es geçin.

Prag’da ben hangi bölgede, hangi otelde kaldım?

Prag’da nerede kalınır? yazısında şehirde konaklama yapabileceğiniz tüm yerlerden bahsetmişken kendi tecrübelerime de yer vermek istedim.

Ben son 2 Prag seyahatimde 2 farklı bölge ve otelde kaldım. İlk seyahatimde balayı tatilinde olduğumuz için Mala Strana bölgesinde biraz daha butik ve sevimli bir oteli tercih etmişken son seyahatimde biraz daha şehir merkezinde, 5 yıldızlı ama çok uygun fiyatlı bir oteli tercih ettim.

Her iki bölge ve otelin de kendine göre çeşitli artı ve eksileri vardı. Dilerseniz notlara kendiniz göz atıp bu iki tesisten birini de tercih edebilirisiniz.

Art Nouveau Palace Hotel ★★★★

Prag konaklama tavsiye
5 yıldızlı Art Nouveau Palace Hotel, şehirdeki en popüler tesislerden biri. Üstelik sahip olduğu imkanlara göre çok da pahalı değil. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

5 yıldızlı ama ekonomik Art Nouveau Palace Hotel oteli benim son Prag seyahatimde konaklayıp memnun ayrıldığım güzel bir otel.

Booking.com’da yapılan ziyaretçi değerlendirmeleri sonucunda 10 üzerinden 8,9 gibi güzel bir puan alan bu tesis Yeni Şehir bölgesinde, Mucha Müzesi karşısında, 1909 yılından kalma orijinal bir Art Nouveau binada hizmet veriyor.

Benim bu oteli seçmemdeki en büyük iki neden otelin kalitesine göre sahip olduğu düşük konaklama ücreti ve sahip olduğu konumu oldu.

Öncelikle otel Wenceslas Meydanı’na 5, Eski Şehir Meydanı’da ise 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Na Prikope adındaki şehrin en popüler alışveriş caddesi ise otelin bulunduğu sokağında başında yer alıyor.

Bu otelin bulunduğu noktadan şehirdeki çoğu önemli gezilecek yere yürüyerek gidebilirsiniz. Yürümek istemezseniz de hemen yakındaki metro, tramvay ve otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Eğer benim son Prag seyahatimde yaptığım gibi şehre tren ile gelip gidecekseniz de Prag Tren İstasyonu otele 10 dakika yürüme mesafesinde.

Ben havaalanından otele giderken özel araç kullandım. Prague-airport-transfers.co.uk adresinden ayarladığım şoför bizi havaalanında karşıladı ve otele yarım saate ulaştırdı. Üstelik 2 kişi için, Mercedes kasa özel araçlı ulaşıma toplam yalnızca 19 Euro ödedik. (Seyahat öncesi aynı hizmeti otele sorduğumda 35 Euro teklif verdiler.)

Prag’da döviz bozdurma konusu çok sıkıntı. Hem düşük kurdan bozuyorlar hem de yüksek komisyon alıyorlar. Nette araştırma yaparsanız şehirde 2 tane ünlü, dürüst ofis olduğunu görürsünüz. Bunlardan bir tanesinin adı Praha Exchange.

Bu döviz bürosu şansa otele yalnızca birkaç dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Buranın yakınlığı ilk gün para bozdururken rahat etmenizi sağlıyor. (Not: Havaalanı ulaşımda ara transfer ödemesini dilerseniz Euro ya da kredi kartı ile de yapabilirsiniz.)

Otelin kahvaltısı açık büfe ve bizim gibi yeme içme konusunda nazlı olan gezginleri bile memnun etmeye yetti. Siz de bizim gibi seçiciyseniz diğer öğünler için otel yakınındaki Burger King, Mc Donalds ya da Pizza Hut’tan birini tercih edebilirsiniz.

Gelelim en önemli konuya. Biz Temmuz ayında yani sezonda, 2 kişilik kahvaltı dahil, ücretsiz iptal seçeneği ile gecelik toplam 129 Euro gibi bir rakama kaldık. Ki bu fiyat benzerlerine nazaran çok çok iyi. Eğer sezon dışı, kışın vb seyahat edecekseniz bu fiyattan çok daha düşük rakamlar yakalamanız mümkün.

Kısacası, Prag’da nerede kalınır, şöyle merkezi, imkanları iyi ama abartı pahalı olmayanlar mutlaka ama mutlaka bu otele göz atsınlar. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Appia Hotel Residence ★★

Prag'da nerede kalınır Appia Hotel Residences
4 yıldızlı Appia Hotel Residence, şehrin sakin ama güvenli bölgesinde tatil yapmak isteyen balayı çiftleri için oldukça uygun.

Prag’a ilk kez balayı tatilimizde gitmiştim. Bu yüzden konaklama yapılacak bölgeleri araştırırken daha çok romantik, sakin ama güvenli bir yerde konaklama yapmak istemiştim.

Bunun neticesinde Booking.com’da 10 üzerinden 9,5 gibi olağanüstü ziyaretçi değerlendirme puanına sahip olan 4 yıldızlı Appia Hotel Residence adlı tesiste kalıp memnun ayrıldık.

Prag’daki en güzel bölgelerden Mala Strana’da, Charles Köprüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu otel, şehir merkezine yakın ama biraz daha sakin ve kaliteli bir otel arayanlara hitap ediyor.

Sessiz, sakin ama güvenli bir konumda olan otelden yürüyerek Prag’ın turistik merkezi kabul edilen Eski Şehir Meydanı’na 15 – 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Yürümek istemezseniz de çevredeki otobüs, metro ve tramvay duraklarını kullanabilirsiniz. Örnek olarak tesisin hemen yakınındaki otobüs durağından otobüse binerek Eski Şehir Meydanı’na rahatça ulaşabilirsiniz.

Bahçeli, geniş odalı, ufak ama kaliteli bir tesis olan Appia Residence, Prag’daki en iyi fiyat performans oranına sahip tesislerden bir tanesi.

Ücretsiz wi-fi hizmetinin olduğu tesiste ben çift kişilik odada gecelik 79 Euro‘ya kalmıştım.

Yoğun sezonda otelin fiyatı biraz yükselebiliyor bu nedenle uygun fiyat yakaladığınız an rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Özetle ben Prag gezimde bu otelden kalmaktan dolayı memnun oldum. Eğer siz de turist kalabalığından biraz uzak, sevimli ve güvenli bir yerde kalmak isterseniz bu otele göz atabilirsiniz. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Prag’da Şehir İçi Ulaşım

Prag'da nerede kalınır şehir içi ulaşım

Prag’da nerede kalınır rehberinde bölgelerden bahsetmişken şehir içi ulaşım konusu hakkında da kısaca bahsetmek istiyorum.

Orta Avrupa’nın en önemli şehirlerinden Prag’da gelişmiş bir ulaşım ağı var. Metro, tramvay, otobüs, füniküler gibi toplu taşıma araçları ile şehirde rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

Zaten yürümeyi seviyorsanız ve yukarıda tanıttığım bölgelerden birinde konaklarsanız şehirdeki çoğu yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Biz tüm gezimiz boyunca yalnızca Prag Kalesi’nin olduğu yere giderken tramvaya bindik. Onun dışında her yere yürüdük.

Bir de Prag’da, Paris, Roma ve Amsterdam’daki şehirlerin aksine havaalanı şehir merkezi arası ulaşımda farklı bir durum var. Prag gibi şehirlerde hizmet veren özel araçlar var.

Bu araçlar genellikle belli başlı firmaların çatısı altında hizmet veriyor ve rezervasyon internet üzerinden yapılıyor. Transfer ödemesi yerel para ya da Euro olarak nakit ya da kredi kartı ile yapılabiliyor.

Benzer şekilde Prag’daki otellerin birçoğu da ücreti karşılığında benzer araçlarla ya da servislerle havaalanı ulaşımı sağlıyor.

Biz son gezimizde Prague-airport-transfers.co.uk adresli firmayı kullandık. Normalde 2 kişilik özel bir transfer için Sedan bir araç için 19 Euro’ya anlaştık. (Mercedes vb 24 Euro) Ama sanırım ellerinde hazır araç olmadığı için bizim ulaşımımız yine Mercedes ile 19 Euro’ya sağlandı.

Aynı hizmet için gezi öncesi otelden teklif aldığımda 35 Euro gibi rakam istediler. Zaten internetten rezervasyon yaparken otel adını ilgili formdan seçiyorsunuz.

Eğer konaklama yapacağınız otel çok fazla ara sokaklarda değilse, yani araç girişi mümkünse kapıdan-kapıya transfer imkanınız var.

19, 24 ya da 35 Euro’luk rakamlar yerine 5 Euro gibi ekonomik rakamlara da transfer mümkün. Bu gibi transferlerde belirli sayıda insan ufak araçlar ile şehre ulaştırılıp rotaya göre herkes yine oteline bırakılıyor. Özel ulaşımdan ek farkı ulaşım süresi belki 1 saat daha fazla sürüyor.

Kısacası Prag gerek şehirler arası gerekse de şehir içi ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yer. Ulaşım konusunda detaylı bilgileri şu yazılarda okuyabilirsiniz;

Prag Otel Fiyatları ve Rezervasyon

prag otel rezervasyonu

Prag, Avrupa’nın diğer ünlü ve turistik yerlerine nazaran konaklama konusunda gezginlere çok hesaplı alternatifler sunuyor.

Prag’da otel fiyatları eskiden çok daha uygun olsa da yavaş yavaş Viyana gibi şehirlerin otel fiyatlarına yaklaşıyor. Yine de güzel bir araştırma ile Paris, Roma gibi şehirlerde 2-3 yıldızlı otellere ödeyeceğiniz paraya burada 4-5 yıldızlı çok güzel tesislerde konaklayabilirsiniz.

Şehirde yer alan en hesaplı otellerin gecelik fiyatları 70-80 Euro civarında, biraz daha düzgün ve güzel bir konaklama deneyimi sunan yerler 80-120 Euro arası gibi. Prag’daki en lüks otellerin gecelik çift kişilik oda fiyatları ise 120-200 Euro fiyat aralığından başlayarak yükseliyor.

Prag otel rezervasyonunuzu internetin en popüler ve güvenilir rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon ücreti ödemeden, seçeceğiniz otele bağlı olarak ücretsiz rezervasyon iptal seçeneğinizin olduğu, hatta konaklama ücretini otele vardığınızda ödeyebileceğiniz bir site olan Booking.com benim de kendi seyahatlerimde sıkça kullandığım bir site.

Booking.com’da yer alan tüm Prag otellerini incelemek isterseniz tıklayın.

Özetle Prag’da Nerede Kalınır?

Prag'da nerede kalınır rehberi

Özet olarak Prag’da otelinizi şehir merkezinde ayarlarsanız gezi boyunca birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Eğer adım attığınız anda kendinizi şehrin hareketli sokaklarında bulmak istiyorsanız Eski Kent Meydanı ve çevresini seçin.

Eğer tam tersi, merkeze yürüme mesafesinde sessiz, sakin ama güvenli bir yer arıyorsanız Mala Strana tercihiniz olmalı. Yeni Şehir ise turistik yerlere yürüme mesafesinde ama daha çok şehrin modern yüzüne yakın olmak isteyenler için ideal.

Prag’da otel tavsiyesine gelirsek; ben son Prag seyahatimde konakladığım 5 yıldızlı ama ekonomik Art Nouveau Palace Hotel otelinden çok memnun kaldım. Çoğu yere yürüme mesafesinde, gara ve toplu taşıma araçlarına yakın, kaliteli bir oteldi. Üstelik çok çok uygun rakama kaldım. Şimdi tekrar Prag seyahati yapacak olsam ilk göz atacağım yerlerden biri burası olur.

Bu otel dışında ise; 4 yıldızlı Residence MalvazeBoHo Prague Hotel ve Bishop’s House konum ve kalite olarak dikkat çekiyor. Eğer Prag gezinizde bütçe sıkıntınız yoksa da 5 yıldızlı Grandior Hotel Prague oteline göz atabilirsiniz.

Prag’da nerede kalınır araştırmam boyunca en dikkat çeken konu ve tesisler bunlar. Prag gezinizde ihtiyacınız olabilecek diğer bilgileri Prag gezi rehberi, şehirde gezip görebileceğiniz tüm yerlerle ilgili bilgi ve fotoğrafları ise Prag gezilecek yerler başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

“Prag’da Nerede Kalınır? Merkezdeki En İyi 3 Bölge & Oteller” üzerine bir yorum

 1. Merhaba, ben de eşim ve 2.5 yaşındaki oğlumla Prag’a gideceğim. Çocukla konaklamak için Appia Hotel Residences uygun mu? Bir de havaalanından ulaşım kolay oldu? Şehir içi ulaşım esnasında toplu taşıma kullanmanıza gerek kaldı mı? Teşekkur ederim şimdiden

  Cevapla
  • Ece Hanım merhabalar. Appia Residence güzel bir tesis fakat yolu biraz taşlıktı değişmediyse. Eğer çocukların yaşı ufak ve bebek arabası kullanmayı düşünüyorsanız otel yolunun bazı noktaları taşlıktı. Onun dışında otelin ortak kullanım alanları da oda içi de çocukla konaklama için ideal. Otelden merkeze yürüyerek 15 dakikada ulaşmak mümkün. Eğer merkeze gidiş gelişte yürümek zor olursa Eski Şehir Meydanı’na daha yakın bir otel tercih edebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhabalar , Mayıs ayında Prag’a gideceğim. Konaklama için Charles Bridge Residence’ta kalmaya karar verdik. Netleştiremediğimiz bir şey var . Bu otel nehrin sol kenarında kalıyor . Gitmek istediğimiz bir çok yer de nehrin sağ tarafında kalıyor. Özellikle geceleri nehrin sağ tarafından sol tarafına geçerken zorluk yaşar mıyız ? Lokasyon olarak mantıklı bir seçim mi yapmışız . Tüm bunları cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler 🙂

  Cevapla
  • Gamze Hanım merhabalar. Ben de Prag gezimde nehrin sol tarafında kalmıştım. Mayıs başı olmasına rağmen hava akşamları soğuk oluyordu. Yanınıza hırka benzeri bir şey alırsanız gün sonunda otelinize dönerken sıkıntı yaşamazsınız. Ben kendi gezimde otel dönüşlerinde güvenlik konusunda da bir sıkıntı yaşamadım. Eğer seçim yaptığınız otel fiyat/performans olarak yüksek değere sahipse otel seçiminizde herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Şimdiden keyifli seyahatler 🙂

   Cevapla
 3. Sami Bey selamlar , Prag’tan Budapeşte ye geçiş alternatifleri ile ilgili bilginiz varsa paylaşabilir misiniz ?

  Cevapla
  • Burcu Hanım merhabalar, maalesef Budapeşte’ye henüz gitme şansım olmadı. Ama raileurope.com gibi sitelerden Avrupa içi tren seferleri ve tarifeleri hakkında bilgiler alabilirsiniz. Saygılar.

   Cevapla

Yorum yapın