Ana Sayfa » Avrupa » İtalya » Roma » Roma’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Roma’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Roma'da nerede kalınır rehberi

Roma’da nerede kalınır yazısı boyunca İtalya’nın dünyaca ünlü güzel başkenti Roma’da nerede kalmalı sorusuna elimden geldiğince detaylı cevaplar vermeye çalışacağım. Hazırladığım bu detaylı rehber boyunca genel bilgilerin yanı sıra Roma şehir merkezi otelleri ağırlıklı olmak üzere her bütçeye göre Roma otel tavsiye listesi de sunacağım.

Roma’da konaklama yapacağınız bölge ve otel seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız iddia ediyorum bu yazı sonrasında çok daha bilgili ve kendinizden emin bir şekilde otel seçiminizi yapacaksınız.

Otel Tavsiyesi: Roma’da nerede kalınır yazısı boyunca her bütçeye göre otel tavsiyeleri vereceğim ama hızlıca tavsiye isteyenler için son seyahatimde konaklayıp memnun kaldığım, 4 yıldızlı Augusta Lucilla Palace adlı oteli tavsiye edebilirim. Bunun dışında tavsiye edebileceklerim;

Roma’da Nerede Kalınır?

Roma'da nerede kalınır haritası
Roma’da nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Roma’da konaklama yapabileceğiniz 6 bölge var. Bunlar:

 1. Roma’nın ana ulaşım ağını oluşturan Merkez Tren İstasyonu (Termini) çevresi;
 2. Şehrin en hareketli noktası olan Tarihi Kent Merkezi (Centro Storico);
 3. Birçok tarihi yapıyı sınırlarında bulunduran Rione I Monti Bölgesi;
 4. Alışveriş tutkunlarına hitap edebilecek Via Veneto Caddesi ve çevresi;
 5. Sahip olduğu farklı atmosferi ile Trastevere bölgesi;
 6. Katolikler için büyük öneme sahip olan Vatikan ve çevresi.

1. Merkez Tren İstasyonu (Termini) Çevresi

Roma'da nerede kalmalı termini
Termini ve çevresi, Roma’da nerede kalınır diye düşünen gezginler için güzel bir bölge.

Roma Termini yani Roma Merkez Tren İstasyonu, Roma’da nerede kalınır rehberimizdeki ilk bölge tavsiyem. Benim de son Roma seyahatimde tercih ettiğim bu bölge Roma’da en çok otelin bulunduğu bölgelerin başında geliyor.

Bu bölgedeki konaklamanın en önemli avantajı gelişmiş ulaşım ağı. Şehrin ana tren garı olan bu istasyondan havaalanına ekspres tren seferi yapılıyor.

Bunun yanında havaalanından kalkan birçok özel otobüsün merkezdeki son durağı burası. Yani havaalanından merkeze geldiğinizde elde bavullarla daracık, taşlık sokaklarda yürümek zorunda kalmadan otelinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Eğer Roma’dan sonra benim yaptığım gibi Floransa, Milano ve Venedik gibi İtalya’nın diğer turistik şehirlerine hızlı trenler ile gitmeyi planlıyorsanız trenlerin başlangıç noktası yine bu istasyon.

Bununla birlikte Roma metrosunda 2 hattın kesişiminde yer alan istasyondan metro ile uzaktaki yerlere bile hızla ulaşabilirsiniz. Garın dışından kalkan belediye otobüsleri ise metronun gitmediği yerlere ulaşmak için ideal.

Roma’daki üstü açık turistik otobüsler, yani hop on hop off otobüs turlarının başlangıç noktası yine burası. Kısacası Roma Termini çevresinde konakladığınızda havaalanı ulaşımından şehir içi ulaşıma kadar büyük rahatlık yaşarsınız.

Bu bölge Roma’da nerede kalınır rehberinde tanıttığım bölgelere nazaran biraz daha merkezin kıyısında kalsa da yine de yürüyerek merkeze ulaşmak mümkün. Bölgeden Kolezyum ve Trevi (Aşk) Çeşmesi‘ne 15-20 dakikada gitmeniz mümkün.

Gar yanı olmasından dolayı bölge daha çok ucuz oteller ile adı anılsa da her bütçeye hitap edebilecek yüzlerce otel bu garın çevresinde yer alıyor. Hatta tam merkezdeki 3-4 yıldızlı otellere nazaran bu bölgedeki oteller hem daha kaliteli hem de çok daha ucuz.

Termini çevresinin en olumsuz yönlerinden biri ise gece ilerleyen saatlerde gar dışındaki evsizler. İşin aslı son Roma seyahatim öncesinde araştırma yaparken bu bilgiyi okuduğumda tedirgin olmuştum ama seyahatim sırasında boş yere endişelendiğimi fark ettim. Bu konuda biz ailecek hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Kafam rahat olsun derseniz Termini’nin kuzey batısında kalan tesislere göz atabilirsiniz. Bu bölge merkeze ve gezilecek yerlere daha yakın olduğu daha güvenli sayılabilir.

Özetle ben son seyahatimde bu bölgede kalmaktan yana hiçbir yan sıkıntı yaşamadım. Aksine ulaşım ağının merkezinde olup, temiz ve kaliteli bir otele daha az para harcamak işime bile geldi.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

 • 3★ Hotel Impero: Booking.com puanı 8,3. Tren istasyonunun hemen karşısında. Temiz, ufak, kaliteli ama çok pahalı olmayan bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 3★ Hotel Nord Nuova: Booking.com puanı 8,5. 1930’lar tarzındaki bu ekonomik otel garın hemen önünde yer alıyor. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Augusta Lucilla Palace: Booking.com puanı 8,6. Son seyahatimde konakladığım bu tesisten ben çok memnun kaldım. Yazı devamında detaylı değerlendirmemi okuyabilirsiniz. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Hotel Quirinale: Booking.com puanı 8,4. Temiz, kaliteli ve popüler Termini otellerinden biri. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 5★ Palazzo Naiadi: Booking.com puanı 8,8. Roma’da nerede kalınır, şöyle merkezi bir yerde 5 yıldızlı, kaliteli bir yer olsun diyenler için ideal. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Tarihi Kent Merkezi (Centro Storico) 

Roma'da nerede kalınır Tarihi Kent Merkezi
Centro Storico, Roma’da nerede kalınır rehberimizdeki en dikkat çekici bölgelerden…

Roma’da nerede kalınır rehberimizdeki 2. bölge tavsiyem Centro Storico yani Tarihi Kent Merkezi.

Oldukça popüler olan Centro Storico şehrin en güvenli ve lüks bölgesi. Birçok konseptte otelin yer aldığı bu bölge özellikle şehrin tarihi dokusunu en çok yaşamak isteyenlere, otelden dışarıya adım attığı anda kendini dar, Arnavut kaldırımlı şirin sokaklarda bulmak isteyenler için ideal.

Roma gezilecek yerler listemizdeki birçok gezi noktasına da ev sahipliği yapan bölge şehrin tam merkezi sayılıyor. Trevi Çeşmesi, Pantheon ve Navona Meydanı gibi birçok önemli gezi noktası burada yer alıyor. Kolezyum, Roma Forumu ve İspanyol Merdivenleri ise bölgeye kısa bir yürüme mesafesinde bulunuyor.

Gezilecek yerler dışında birçok kaliteli kafe ve restoran, butik gibi yerlerin dışında tarihi binalarla çevrili olan bölgede konaklama fiyatları doğal olarak diğer bölgelere nazaran daha yüksek. Bölgede yer alan oteller lüks olsa da tarz olarak genellikle butik, ufak tesisler.

Bölgenin en büyük dezavantajı ise toplu taşıma konusu. Bu bölgenin içinde metro durağı bulunmuyor. En yakın metro durakları kuzey sınırında, Spagna çevresinde yer alıyor.

Otobüsler de benzer şekilde daha çok ana yollar üzerinde hizmet veriyor. Yine de kısa bir yürüyüş ile hem metroya hem de otobüs duraklarına ulaşmak mümkün.

Ama yine de Roma’da nerede kalınır, merkezi ve kaliteli otellerin olduğu, güvenli bir yer olsun diyenlere bu bölgeyi önerebilirim. Zaten gezilecek yerlerin birçoğu birbirine yürüme mesafesinde yer alıyor.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

 • 3★ Infinity Hotel: Booking.com puanı 9,2. Roma’nın tam kalbinde, kaliteli ama biraz daha ekonomik bir tesis arayanlar için biçilmiş kaftan. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 3★ Hotel Adriano: Booking.com puanı 8,5. 17. yüzyıldan kalma zarif bir binada hizmet veren popüler bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Hotel 87 eighty-seven: Booking.com puanı 8,5. Yeni ve kaliteli bir tesis. Konumu çok iyi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Hotel Mozart: Booking.com puanı 8,4. Şehrin ana alışveriş caddesi üzerinde, her yere yürüme mesafesinde. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 5★ Hotel Raphael – Relais & Châteaux: Booking.com puanı 8,7. Roma’da nerede kalınır, merkezi ve kaliteli bir otel olsun diyenlere. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3. Rione I Monti Bölgesi

Roma'da nerede kalınır Rione Monti
Rione Monti, Roma’da nerede kalınır diyenler için güzel bir seçenek

Rione I Monti bölgesi Roma’da nerede kalınır, biraz tarihi bölgeye yakın olsun diyenler için önerebileceğim bir yer.

Şehrin sembolü olan Kolezyum ve yine Antik Roma’nın önemli eserlerinden Roma Forumu‘nun sağ tarafında kalan bu bölge hem tarihi yapılara hem de metro ve Termini‘ye yakın konumda kalmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Çevresinde birçok cafe, restoran, butik vb bulunan bölgede konaklayarak hem şehrin tarihi dokusunu hissedebilirsiniz hem de önemli gezi noktalarına yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

 • 3★ Princeps Boutique Hotel: Booking.com puanı 9,3. Tren istasyonuna 400 m, Kolezyum’a ise yürüyerek sadece 10 dk uzaklıkta. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 3★ Hotel Apollo: Booking.com puanı 8,2. Kolezyum’a yürüyerek 5 dk uzaklıkta. Hemen yakınında ayrıca metro istasyonu var. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Rome Times Hotel: Booking.com puanı 8,9. Bu 4 yıldızlı, kaliteli tesis benim Roma’daki favori otellerimden. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Hotel Cosmopolita: Booking.com puanı 8,1. Monti bölgesi, Roma’da nerede kalınır diyenler için güzel bir tercih olabilir. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

4. Via Veneto Caddesi ve Çevresi

Roma'da nerede kalınır Via Veneto

Roma’nın en zarif yerleşim yerlerinden olan Via Veneto ve çevresi Roma’da nerede kalınır diyenler için bir sonraki tavsiyem. Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu bölge özellikle 4-5 yıldızlı, kaliteli otellere ev sahipliği yapıyor.

Roma’nın en popüler ve lüks alışveriş caddelerinden biri olan Via Veneto Caddesi çevresinde yer alan tesisler daha çok yüksek bütçeli oteller ile çevrelenmiş durumda.

Villa Borghese, Popolo Meydanı ve İspanyol Merdivenleri gibi şehrin önemli gezi noktalarına yakın konumda yer alan bu bölge benzer şekilde Merkez Tren İstasyonu olan Termini‘ye de çok yakın. Üstelik bu bölgede yer alan metro durakları ile şehir içinde rahatça dolaşmanızda kolaylık sağlıyor.

Bölgede birçok kafe, restoran yer alıyor. Roma’da nerede kalınır, hem merkezi hem lüks bir yer olsun diyenler bu bölgedeki otellere göz atabilirler.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

 • 3★ Hotel Condotti: Booking.com puanı 9,2. Roma’da nerede kalınır yazımızdaki favori otellerimden bir tanesi. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 3★ Hotel Alexandra: Booking.com puanı 8,5. Via Veneto bölgesinde, Barberini metro istasyonunun hemen yanında. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Albergo Ottocento: Booking.com puanı 8,5. Zarif odalara sahip bu tesis ünlü Aşk Çeşmesi (Trevi’ye) 5 dk yürüme mesafesinde. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ Hotel Imperiale: Booking.com puanı 8,1. 19. yüzyıldan kalka bir binada hizmet veren bu tesis şehrin en popüler otellerinden. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 5★ Ambasciatori Palace Hotel: Booking.com puanı 8,3. Roma’da nerede kalınır, alışveriş noktalarına yakın, şöyle kaliteli bir yer olsun diyenler için ideal. Rezervasyon için tıklayın.

5. Trastevere Bölgesi

Roma'da nerede kalınır Trastevere

Roma’da nerede kalınır diyenler için sıradaki tavsiyem Tiber Nehri’nin batı kıyısında yer alan Trastevere bölgesi.

Vatikan‘ın güneyinde yer alan bu bölge Roma’da nerede kalınır yazısı boyunca tavsiye ettiğim bölgelere nazaran merkezden biraz daha uzakta yer alıyor.

Hareketli gece hayatı ile popüler olan bu bölge şehrin Bohem tarafı olarak da biliniyor. Birçok kafe ve restorana sahip olan bölge Arnavut kaldırımlı dar sokakları, barları ile ünlü.

 Bu bölgedeki en popüler otel: 

 • 3★ B&B Hotel Roma Trastevere: Booking.com puanı 8,1. Trastevere bölgesinde, tren istasyonuna 5 dakikalık yürüme mesafesinde güzel bir tesis. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

6. Vatikan Çevresi

Roma'da nerede kalmalı vatikan

Katolikler için büyük öneme sahip olan Vatikan aslında teorik olarak Dünyanın en küçük şehir devletinden biri. Kendi bayrağı, ordusu ola bu ülke Roma sınırları içerisinde, şehrin batısına yer alıyor.

Roma gezilecek yerler rehberimizde üst sıralarda yer verdiğim Aziz Petrus Meydanı ve Bazilikası, Vatikan Müzeleri ile Vatikan Bahçeleri görülmesi gereken önemli yerlerden.

Vatikan ufacık bir yer, içinde konaklama şansınız zaten yok ama buraya yakın konumda bulunan yerleri tercih edebilirsiniz. Her ne kadar Vatikan ve çevresini ben Roma’da nerede kalınır rehberime dahil etsem de şahsen konaklama için tavsiye etmem.

Burası şehirdeki gezip görülecek yerlere uzak kalıyor. Burada yer alan önemli yerleri görmek için bir tam gününüzü ayırmanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Ama yine de bu bölgede kalmak isterseniz çevrede birçok kalitede otel bulmanız mümkün.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

 • 3★ Best Western Hotel Spring House: Booking.com puanı 8,6. Vatikan duvarlarının hemen dışında, Cipro-Musei Vaticani Metro İstasyonu’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.
 • 4★ NH Collection Roma Giustiniano: Booking.com puanı 8,5. Vatikan’a ve Castel Sant’Angelo kalesine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde, temiz ve kaliteli bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Kişisel Roma Otel Deneyimi: 4★ Augusta Lucilla Palace

Roma otel tavsiyeleri Augusta Lucilla Palace
Augusta Lucilla Palace, ulaşım ağına yakın, temiz ve ekonomik tesis arayanlar için güzel bir seçenek.

Ben son Roma gezimde Booking.com’da yaklaşık 5000 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,6 gibi mükemmel bir puana sahip olan 4 yıldızlı Augusta Lucilla Palace adlı otelde kaldım ve memnun kaldım. (Otele ait rezervasyon belgesini incelemek isterseniz tıklayın.)

Otelin en büyük artısı sahip olduğu konumu. Merkez tren istasyonuna 5 dk yürüme mesafesindeki tesis havaalanı ile şehir içi ulaşım konusunda büyük rahatlık sunuyor.

Gerek havaalanıdan şehir merkezine giderken gerekse de metro, belediye ve turistik otobüs kullanırken çok rahat edersiniz. Hatta birçok yere yürüyerek gitmek de mümkün.

Otelin bir diğer artısı ise sahip olduğu fiyatı. Roma’daki en iyi fiyat/performans oranına sahip tesislerden olan Augusta Lucilla Palace otelinde biz ilkbahar döneminde konakladık ve otele kahvaltı dahil, ücretsiz iptal seçeneği ile gecelik 148 Euro gibi bir rakam ödedik (Üstte paylaştığım rezervasyon belgesini inceleyebilirsiniz.)

Tabi bu rakam sezona göre çok değişebilir. Mesela Roma’da nerede kalınır yazısını hazırlarken göz attığımda Ocak ayı için aynı otelde 69 Euro gibi rakamlara oda bulabildim.

Otelin odaları klasik Roma otel odaları gibi biraz ufak olsa da fiyat performans bakımından da çok güzel bir tesis. Kahvaltısı ise bana göre yeterliydi. Sonuç olarak Roma’ya tekrar gidecek olsam ilk göz atacağım otellerin başında burası gelir.

 • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Roma’da Şehir İçi Ulaşım

Roma'da nerede kalınır ulaşım

Roma’da nerede kalınır rehberi boyunca şehirde konaklama yapabileceğiniz  önemli bölgeler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Bölgelerden bahsedip de şehir içi ulaşımdan bahsetmeden geçmek olmaz.

Termini: Üstte de bahsettiğim gibi Termini yani merkez istasyon şehir ulaşımın kalbi. Havaalanı bağlantıları, diğer İtalyan şehirlerine tren seferleri buradan yapılıyor. Metronun kesişim yeri, hop on hop off otobüslerin başlangıç noktası.

Metro: Diğer Avrupa şehirleri kadar gelişmiş olmasa da Roma’da da ufak bir metro hattı var. Metro merkezde maalesef gezilecek yerlerin yakınından çok geçmiyor. Eğer metroyu sık kullanacaksanız Termini, Kolezyum, Spagna gibi duraklara yakın bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Otobüs: Metronun gitmediği yerlere ulaşmanın en kolay yolu belediye otobüslerini kullanmak. Özellikle yurt dışında cep telefonunuz ile internete girecekseniz harita uygulamalarını kullanarak bulunduğunuz yerden gitmek istediğiniz yerlere hangi otobüslerin gittiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Bunlar dışında Roma ulaşımında; hop on hop off (turistik üstü açık) otobüsler, taksiler, tramvaylar sıkça kullanılıyor.

Ulaşım konusunda detaylı bilgileri şu yazılarda okuyabilirsiniz;

Roma Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Roma'da nerede kalınır rezervasyon

Fiyatlar: Roma yıl boyunca milyonlarca ziyaretçiyi ağırlasa da otel fiyatları bana göre Paris, Amsterdam ve Barselona gibi diğer turistik şehirlere nazaran çok daha makul seviyelerde. Tabi otellerin gecelik oda fiyatları, tesisin sahip olduğu konuma, ziyaretçi değerlendirme puanına ve sunduğu hizmete bağlı olarak değişiyor.

Yazı başlangıcında da belirttiğim gibi Termini ve çevresinde fiyatlar biraz daha makul seviyelerdeyken Aşk Çeşmesi ve Spagna çevresine yaklaştıkça çok daha artabiliyor.

Ama şehirde, çift kişilik oda için  gecelik orta şeker, merkezi ve temiz bir otel için 75-125 Euro fiyat aralığında bütçe ayırmanız gerekebilir. Tabi bu fiyatlar sezona göre biraz artıp azalabilir. Eğer konaklama bütçenizi yüksek tutabilirseniz 160-170 Euro’dan itibaren çok daha kaliteli ve merkezi oteller bulabilirsiniz.

Vergi: Booking.com vb ortamlardan yapacağınız rezervasyonlara genellikle %10 KDV dahilken gecelik kişi başı 6 Euro şehir vergisi hariç oluyor. Şehir vergisini otelde ödüyorsunuz bu nedenle yanınızda ona göre nakit bulundurmak isteyebilirsiniz.

Kahvaltı: Roma’daki 3, 4, 5 yıldızlı otellerin kahvaltıları bizim damak tadımıza uygun. En azından en basit tesislerde bile haşlanmış yumurta, kızartmış ekmek, reçel vb bulunabiliyor.

Eğer konaklama fiyatınıza kahvaltı dahil değilse otellerin kalitelisine göre kişi başı günlük 5-15 Euro arası kahvaltı bedeli ödemenizi istenebilir. Bu nedenle otelinizi kahvaltı dahil şekilde yaparsanız sizin için daha karlı olabilir.

Rezervasyon: Roma’da nerede kalınır rehberimizin en önemli konularından bir tanesi otel rezervasyonu. Büyük hevesle hazırlanıp para harcayacağınız tatilinizin hiçbir aşamasında sorun yaşamak istemezsiniz, hele ki konu otel rezervasyonu olunda.

Ben kendi seyahatlerimde otel rezervasyonumu internetin en ünlü ve güvenilir rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden yapıyorum. Booking.com üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda otel ödemenizi dilerseniz otelde yapabilirsiniz.

Planlarınızda yaşanabilecek herhangi bir değişimde ise konaklama seçiminize bağlı olarak rezervasyonunuza 24 saat kalana kadar ücretsiz iptal şansınız var. Booking.com’da yer alan tüm Roma otellerine göz atmak için tıklayın.

Özetle Roma’da Nerede Kalınır?

Roma'da nerede kalınır rehberi

Kısacası Roma konaklama konusunda sizi üzmeyecek bir şehir. Konaklama için birçok güzel bölge ve otel seçeneğiniz var.

Eğer havaalanından merkeze rahatça ulaşmak, elde bavullar şehir içinde oradan oraya sürüklenmeden hızla otelinize giriş yapmak isterseniz Termini güzel bir seçenek. Bu bölge hem ekonomik otellere sahip hem de şehir içi ulaşım konusunda da avantajlı

Eğer otelimden dışarıya adım attığım anda şehrin tarihi merkezinde yer alayım, yürüyerek çoğu yere gideyim derseniz de Tarihi Kent Merkezi (Centro Storico) güzel bir seçenek.

Ben şimdi tekrar Roma’ya gidecek olsam otelimi bu iki bölgeden birinden seçerdim.

Roma otel tavsiyesi konusuna gelirsek; ben son seyahatimde konaklayıp memnun ayrıldığım Augusta Lucilla Palace otelin güncel fiyatlarına mutlaka göz atarım.

Bütçe sizin için önemliyse 3 yıldızlı Hotel ImperoHotel Quirinale güzel seçenekler. Dışarı adım attığım an merkezde olayım derseniz Infinity HotelRome Times Hotel‘e göz atılabilir.

5 yıldızlı Hotel Raphael – Relais & Châteaux oteli ise bütçe konusunda sıkıntısı olmayanlar için güzel bir otel.

Roma’da nerede kalınır yazım boyunca Roma seyahatiniz boyunca konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında bilgileri, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer vermeye çalıştım.

Roma tatiliniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri;

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 thoughts on “Roma’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri”

 1. merhaba,
  bu otel fiyatları bizim için çok yüksek 🙁
  acaba konuk evleri ya da tek yıldızlı oteller nasıl?
  belli bir standartın altına düşmeyeceğini umuyorum ama emin de olamıyorum 🙁

  1. Merhabalar,

   Haklısınız, Roma vb turistik şehirlerde özellikle yoğun sezonda otel fiyatları çok yüksek olabiliyor. Tabi kalite biraz fiyata çıkıyor. Yurt dışında yalnızca otele uyumaya giden biri olarak şunu söyleyebilirim; konumu güzel ve yüksek ziyaretçi puanına sahip her hostel ve 1, 2 yıldızlı otel konaklama için alternatif olabilir. Yeter ki temiz olsun, yüksek ziyaretçi puanına sahip olsun ve konumu iyi olsun. Booking.com’da arama yaparken yıldız filtresi yapabileceğiniz gibi konaklama yapmayı düşündüğünüz tarihler için gecelik fiyat filtresi de uygulayabilirsiniz. Belki güzel otellerde ciddi indirimler yakalar ve uygun fiyatlara konaklarsınız. Sevgiler…

 2. Görkem Yüksel

  Teşekkürker rehberiniz için condotti otelde kalma fırsatım olmuştu belirtmeden edemedim burada rastlayınca ben de öneririm, diğer seçenekler için de ışık tutmuş olur diye düşünüyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top