Portekiz

Portekiz; tarih, sanat ve doğa güzelliği bakımından en ihtişamlı ülkelerin başında gelir. Sıcak havası ve plajları ile meşhur Lizbon ve nehir kenarına kurulu küçük bir kasabayı andıran Porto ile tanınmış bir ülke olan Portekiz, doğası ve renkleri ile bütünleşmiştir. Portekiz her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği ve gezerken öğrenip keyif aldığı bir ülkedir. Hikayelerdeki renkli kasabaları andıran Sitra kenti, geçmiş yıllardan beri pek çok müzeye ve saraya ev sahipliği yapmaktadır.

Lizbon’a yaklaşık 40 dakika mesafede bulunan kent, Portekiz’e gelen turistlerin uğrak duraklarından birisidir. Ülkenin batısında bulunan ve plajları ile yaz aylarını cennete çeviren Cascais her yıl binlerce turisti ağırlar. Dünyaca ünlü Faro plajlarına ev sahipliği yapan Algarve, sizlere cennetten bir parça sunar. Aşıklar kenti olarak bilinen Averio, renkli kasaba evleri, sandal gezileri ve dar sokakları ile Portekiz’in aşk kentidir. Madeira ve Berlenga kentlerinde bulunan adalar ile denizin ve sessizliğin keyfini çıkartacağınız Portekiz’de her an huzurlu ve keyifli bir tatil yaşayacaksınız. Ulaşımların otobüs ve trenler ile sağlandığı ülkede, oteller ve pansiyonlar ile güven ve konfor ortamı bir arada sunulur.

Lizbon gezilecek yerler listesi

Lizbon Gezilecek Yerler – En Güzel 36 Yer

Avrupa’nın en renkli, dinamik, sıcak ve aynı anda nostaljik şehirlerinden biri olan Lizbon gezginlerin gidip de uzun süre etkisinden kurtulamadıkları yerler arasında bulunuyor. Lizbon seyahatine çıkacaksanız dokusu biraz da İstanbul ve Güney Amerika’yı anımsatan tarihi şehri karış karış; hakkını vererek gezmek için bir liste oluşturmanızda fayda var.

Porto'da nerede alışveriş yapılır?

Porto’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Porto’da nerede alışveriş yapılır diye araştıranları buraya alalım. Portekiz‘in kuzeyinde Rio Douro Nehri kıyısında yer alan Porto, Portekiz şehirleri arasında en güzel ve popüler şehirlerden biri. Şehrin yeri geldi mi kasvetli yeri geldi mi neşeli atmosferi Porto’ya standart Avrupa şehirleri havasından çok daha farklı bir hava katmış.

Lizbon'da nerede alışveriş yapılır?

Lizbon’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Lizbon’da nerede alışveriş yapılır araştırması yapıyorsanız en doğru yerdesiniz. Lizbon cıvıl cıvıl atmosferi ve rengarenk sokakları ile dünyanın en neşeli şehirlerinden biri. Gecesini gündüzünü doya doya yaşayabileceğiniz şehirde hem kültüre hem eğlenceye doymanız garanti diyebilirim. Kültürel, tarihi ve mimari özelliklerinin yanında Lizbon’da alışveriş olanakları da bir o kadar cazip.

Porto'da nerede kalınır?

Porto’da Nerede Kalınır? Popüler 4 Bölge

Porto’da nerede kalınır?” Douro Nehri’nin Atlas Okyanusu ile birleştiği noktada yer alan Porto, tarihi dokusunu çok daha büyüleyici hale getiren zarif yapılarıyla Batı Avrupa’ya yönelik kültür turlarının en sevilen duraklarından biri olmayı sürdürüyor.

Lizbon'da nerede kalınır?

Lizbon’da Nerede Kalınır? Popüler 4 Bölge

Lizbon’da nerede kalınır?Portekiz‘in tarihi dokusunu modern detaylarla zenginleştirmiş olan başkenti Lizbon; yemek kültürü, mimarisi, gece hayatı ve festivalleri sayesinde Batı Avrupa’da mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler arasında gösteriliyor.

Lizbon'da ne yenir?

Lizbon’da Ne Yenir? En Popüler 12 Lezzet

“Lizbon’da ne yenir?” Avrupa’nın en kalabalık ve eski şehirlerinden biri olan Lizbon, Portekiz’in başkentidir. Asırlardır pek çok kültürün hâkimiyetine giren ve bu sayede zengin bir kültüre sahip olan şehir, bir liman kenti olmasının tüm ayrıcalıklarını barındırır.

Porto'da ne yapılır?

Porto’da Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

Porto‘ya gidecek olanların en çok merak ettiği Porto’da ne yapılır? sorusunun cevabı şehrin kültürel geçmişinde ve içinde yer aldığı coğrafyada yatıyor.

Porto Havaalanı Ulaşım Rehberi

Porto Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Porto Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? İşte önümüzdeki günlerde Portekiz’in Ortaçağ’a açılan kapısına gidecek olan şanslı gezginlerin cevabını en çok merak ettiği soru. Şimdi rahatlayın, ihtiyacınız olabilecek tüm bilgiler yazının devamında mevcut.

Lizbon'da ne yapılır?

Lizbon’da Ne Yapılır? Yapılacak 15 Şey

“Lizbon’da ne yapılır?” Portekiz‘in Atlas Okyanusu kıyılarındaki masal kentlerinden Lizbon maalesef ülkemizde yeteri kadar popüler değil. Ancak Roma İmparatorluğu’ndan Arap Mağribiler’e uzanan tarihçesi, modern yüzü, geniş kumsalları ve su sporlarıyla kent tüm beklentilerin çok üstünde bir zenginliğe sahip.

Lizbon Havaalanı Ulaşım Seçenekleri

Lizbon Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Lizbon Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? diye araştırıyorsanız Portekiz’in renkli, cıvıl cıvıl, canlı ve güneşli başkentine seyahat edecek olan şanslılardansınız. O zaman bize de sizlere bilgi vererek yardım etmek düşer.

Porto gezilecek yerler blog

Porto Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Porto gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Portekiz’in ikinci büyük kenti Porto’ya ulaştığınızda, oldukça tanıdık bir manzarayla karşılaşabilirsiniz. Çünkü yüksek bir yerden bakıldığında Rio Douro’nun ikiye ayırdığı kent, görüntüsü ile tıpkı Boğaz’ın zarafet kattığı İstanbul’a benziyor.