Portekiz

Porto'da nerede kalınır rehberi, Porto'da kalınacak yerelr

Porto’da Nerede Kalınır? Merkezdeki En İyi 4 Bölge & Oteller

Porto’da nerede kalınır?” Douro Nehri’nin Atlas Okyanusu ile birleştiği noktada yer alan Porto, tarihi dokusunu çok daha büyüleyici hale getiren zarif yapılarıyla Batı Avrupa’ya yönelik kültür turlarının en sevilen duraklarından biri olmayı sürdürüyor.

Lizbon'da ne yenir?

Lizbon’da Ne Yenir? En Popüler 12 Lezzet

“Lizbon’da ne yenir?” Avrupa’nın en kalabalık ve eski şehirlerinden biri olan Lizbon, Portekiz’in başkentidir. Asırlardır pek çok kültürün hâkimiyetine giren ve bu sayede zengin bir kültüre sahip olan şehir, bir liman kenti olmasının tüm ayrıcalıklarını barındırır.

Porto Havaalanı Ulaşım Rehberi

Porto Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Porto Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? İşte önümüzdeki günlerde Portekiz’in Ortaçağ’a açılan kapısına gidecek olan şanslı gezginlerin cevabını en çok merak ettiği soru. Şimdi rahatlayın, ihtiyacınız olabilecek tüm bilgiler yazının devamında mevcut.

Lizbon'da ne yapılır?

Lizbon’da Ne Yapılır? Yapılabilecek 15 Güzel Öneri

“Lizbon’da ne yapılır?” Portekiz‘in Atlas Okyanusu kıyılarındaki masal kentlerinden Lizbon maalesef ülkemizde yeteri kadar popüler değil. Ancak Roma İmparatorluğu’ndan Arap Mağribiler’e uzanan tarihçesi, modern yüzü, geniş kumsalları ve su sporlarıyla kent tüm beklentilerin çok üstünde bir zenginliğe sahip.

Lizbon Havaalanı Ulaşım Seçenekleri

Lizbon Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım Seçenekleri

Lizbon Havaalanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? diye araştırıyorsanız Portekiz’in renkli, cıvıl cıvıl, canlı ve güneşli başkentine seyahat edecek olan şanslılardansınız. O zaman bize de sizlere bilgi vererek yardım etmek düşer.

Porto gezilecek yerler blog

Porto Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel 20 Yer!

Porto gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Portekiz’in ikinci büyük kenti Porto’ya ulaştığınızda, oldukça tanıdık bir manzarayla karşılaşabilirsiniz. Çünkü yüksek bir yerden bakıldığında Rio Douro’nun ikiye ayırdığı kent, görüntüsü ile tıpkı Boğaz’ın zarafet kattığı İstanbul’a benziyor.

Lizbon alışveriş rehberi blog

Lizbon Alışveriş Rehberi & Lizbon’dan Ne Alınır?

Lizbon cıvıl cıvıl atmosferi ve rengarenk sokakları ile dünyanın en neşeli şehirlerinden biri. Gecesini gündüzünü doya doya yaşayabileceğiniz şehirlerden biri olan Lizbon’da hem kültüre hem eğlenceye doymanız garanti diyebilirim. Kültürel, tarihi ve mimari özelliklerinin yanında Lizbon’da alışveriş olanakları da bir o kadar cazip. Seyahatiniz öncesi Lizbon alışveriş planlarınızı yaparak gezinizi bir kat daha keyifli hale getirebilirsiniz.