Gezi Rehberi

Dubai gezi rehberi blog, Dubai gezi notları

Dubai Gezi Rehberi: Dubai Gezisi İçin Önemli Gezi Notları

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en çok ziyaretçi çeken destinasyonların başında geliyor. Kentin neden bu kadar popüler olduğu konusunda tüm ipuçlarını Dubai gezi rehberi dâhilinde elimden geldiğince sıralamaya çalıştım.

Münih gezi rehberi blog, Münih gezisi hakkında bilgiler

Münih Gezi Rehberi | Münih Gezisi Hakkında Her Şey

Münih, çoğu Alman kenti gibi II. Dünya Savaşı esnasında adeta yerle bir edilmiş. Ancak kentin göz alıcı hikâyesi, bu yıkımın ardından yazılmaya başlanmış. Çünkü kent, savaşa sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nin etkisiyle halkın özgürce hareket edebildiği, kültürel ve teknolojik açıdan ülkesine liderlik eden, çağdaş ve yaşam standardı oldukça yüksek bir yerleşime dönüşmüş.

Berlin gezi rehberi blog, Berlin hakkında bilgi ve tavsiyeler

Berlin Gezi Rehberi: Berlin Gezisi İçin Önemli Gezi Notları

II. Dünya Savaşı’nda neredeyse tamamı yerle bir edilmiş, savaş sonrasında ise tamamen kaosa sürüklenmiş ve iki parçaya ayrılmış bir şehir düşünün. İşte, Almanya’nın başkenti Berlin tüm bunları yaşamış ve buna rağmen küllerinden yeniden doğmayı başarmış, görülmeyi fazlasıyla hak eden bir yer. Ben de bu nedenle Berlin gezi rehberi aracılığıyla en sevdiğim tatil destinasyonlarından biri olan bu renkli ve çok kültürlü şehri sizlere detaylıca tanıtmaya karar verdim.

New York gezi rehberi blog, New York gezisi boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgiler

New York Gezi Rehberi: New York Gezisi İçin Gezi Notları

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu yakasında tatil yapılabilecek şehirler sıralanırken genelde ilk sırada adı anılan New York, gezginlere günün 24 saati farklı heyecanlar yaşatıyor. Dolayısıyla kendi deneyimlerimi ön plana alarak hazırladığım New York gezi rehberi dâhilinde başta konaklama, gezilecek yerler ve şehir içi ulaşım gibi konular başta olmak üzere kenti detaylıca tanımanızı sağlayacak olanaklardan söz etmeye çalıştım.

Eskişehir gezi rehberi hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar, Eskişehir gezisi

Eskişehir Gezi Rehberi: Eskişehir Gezisi İçin Gezi Notları

Gerek kısa süreli, gerekse uzun süreli tatiller için olsun İç kesimlerde gerek kültürü ve tarihi gerekse de eğlence olanakları ile ilgiyi hak eden pek çok şehir bulunuyor. Eskişehir, işte tam da bu özellikleri nedeniyle son yılların gözde tatil rotaları arasına girmiş durumda.

roma gezi rehberi blog

Roma Gezi Rehberi: Roma Gezisi İçin Önemli Gezi Notları

İtalya‘nın başkenti Roma, daha çok tarihi ile anılsa da zengin alışveriş olanakları, renkli gece hayatı, konaklama tesislerinin kalitesi ve çevresindeki diğer büyük şehirlere ulaşım kolaylığı sayesinde gezginlere dört dörtlük tatil imkânı sunuyor.

Prag gezi rehberi blog

Prag Gezi Rehberi: Prag Gezisi İçin Önemli Gezi Notları

İster Viyana ve Budapeşte’nin de dâhil olduğu Orta Avrupa kültür turlarına katılarak isterseniz de tek başınıza esnek bir tatil programı yaparak görme fırsatı yakalayabileceğiniz Prag’ı öne çıkaran özellikleri; mimarisi, mistik atmosferi ve renkli eğlence hayatı.